Marquinhos, Thiago Silva i David Luiz rozkręcają rynek transferowy

Eoren

13 lipca 2013, 13:50

Sport

253 komentarze

Marquinhos pozostaje ważną częścią włoskiego rynku transferowego. Kolejna fala plotek wybuchła w efekcie niespodziewanej nieobecności stopera Romy wśród zawodników, którzy udali się wczoraj do Riscone di Brunico, gdzie włoska drużyna rozpocznie przygotowania do presezonu. Służby medyczne Romy jako powód nieobecności obrońcy podały chorobę i gorączkę. Ze swojej strony klub zapewnił, że Marquinhos dołączy do drużyny, gdy wyzdrowieje.

Prasa włoska wykorzystała absencję Brazylijczyka by ogłosić, że przygotowuje się on do opuszczenia calcio. Sky Sports podaje więcej szczegółów na temat potencjalnej przyszłości piłkarza. Wczoraj podano informację, według której PSG jest klubem najbardziej zainteresowanym wcieleniem Marquinhosa w swoje szeregi. Paryski klub kontaktował się już z zarządem Romy żeby ustalić cenę transferu i zdystansować potencjalnych przeciwników w wyścigu po młodego stopera.

Marquinhos jednak woli jeszcze zaczekać. Według włoskich mediów zawodnik poprosił Romę o więcej czasu by sprawdzić czy nie pojawi się oferta z Barcelony, zaś zarząd rzymskiego klubu przystał na to. Marquinhos miał przyznać, że najbardziej chciałby przejść do ligi hiszpańskiej, konkretnie zaś - do FC Barcelony.

Z PSG, które chce sięgnąć po Marquinhosa zaczyna się robić jeszcze ciekawiej. Przejście młodego Brazylijczyka do Paryża może otworzyć nowe drzwi dla odejścia Thiago Silvy. Nowy trener paryskiego klubu, Laurent Blanc, jest skłonny zmienić swoje stanowisko na bardziej elastyczne w kwestii odejścia Thiago Silvy jeżeli uzyska możliwość zakontraktowania jednego z najbardziej obiecujących obrońców w tym okienku transferowym. Jeżeli Barça włączy się do gry może zakończyć efekt domina. Na dodatek do tego wszystkiego zarówno na celowniku Barçy jak i PSG znajduje się także David Luiz.

W Anglii zapewniają, że PSG złożyło ofertę za Luiza wynoszącą 40 milionów euro. Paryski klub chciałby mieć na swojej obronie duet, który sięgnął po Puchar Konfederacji. Dlatego PSG, tak samo jak Barça gra teraz na trzy fronty. Rynek transferowy zaczyna wrzeć.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem Luiz , ale czy Mourinho go puści ?- Raczej nie ? Silva też wątpię , pewnie skończy się na tym że kupią Marquinhos'a co może być nie wypałem jak Chygrynsky ! Osobiście moin numerem 1 jest Luiz , ale Mourinho nie będzie chciał go sprzedać szczególnie do Barcelony !
« Powrót do wszystkich komentarzy