Moyes zaprzecza, że Thiago był celem Manchesteru United

Eoren

13 lipca 2013, 12:03

Mundo Deportivo

50 komentarzy

Trener Manchesteru United, David Moyes, zaprzeczył jakoby Thiago Alcântara miał być brany pod uwagę jako możliwy transfer do angielskiej drużyny.

„Nigdy nie mówiłem, że jest naszym celem" - zaprzeczył Moyes zapytany o zawodnika Barçy jako potencjalny cel Manchesteru United, który miałby pomóc we wzmocnieniu środka pola. Moyes udzielił powyższej wypowiedzi w Bangkoku, gdzie przebywa aktualnie jego drużyna, która udała się do Azji. Moyes zapewnił: „W tym momencie śledzimy z bliska różnych zawodników i jesteśmy zadowoleni z tego, jak się wszystko układa".

W kwestii możliwego odejścia Rooney'a Moyes również wypowiedział się jasno: „Ludzie mają prawo spekulować na temat dobrych piłkarzy, ale powtarzam: Wayne Rooney jest piłkarzem Manchesteru United i będzie nim nadal".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak więc moim zdaniem Barcelona traci naturalnego następcę Iniesty, a nie Xaviego!! To jest też duży problem bo jak widać, następcy Andresa ni w ... nie widać w szkółce. Jest to piłkarz unikatowy, konieczny do Tiki- Taki. O ile w przypadku Xaviego się nie boję, bo teraz zastąpi go Cesc, to docelowo moim zdaniem będzie to Gundogan (który jest o 7 miesięcy starszy od Thiago, a już dużo lepszy na tej pozycji), są także gracze ze szkółki typu Rafa, a przede wszystkim Sergi. Na pozycji Iniesty mógłby chyba grać wtedy Fabregas. Natomiast niestety nie widzę za bardzo innych alternatyw.

Co czeka więc Barcę w najbliższych latach? O ile atak jest obsadzony na bardzo długo, bo ciężko się będzie komuś przebić i na pewno 5 Messi Neymar Alexis Pedro Tello są w stanie przez następne 5 lat w takiej konfiguracji zostać- tutaj zmiany to będzie kaprys, moim zdaniem są to piłkarze (cała 5), którzy idealnie pasują do stylu Barcy. Może jeszcze dołączyć Gerard i mam nadzieję, że mu nie odbije i tak się stanie.

Co więc czeka Barcę po rozwiązaniu problemu ze stoperem?
prawy obrońca (no liczę na Montoyę, ale niestety Raphaelem to on raczej nie będzie :D)
następca Iniesty
sprowadzenie Gundogana
sprowadzenie Bramkarza
I w zasadzie tyle, Barcelona ma plug and play i naprawdę niewiele trzeba mieć rozumu (zarząd) żeby tego nie spieprzyć

Njważniejsze jest jednak to że w obecnym kształcie Barcelona ma przez 2 lata szansę na zdobycie wszystkiego i do tego nam jak najbardziej potrzebny jest wielki stoper, a Thiago się do tego za wiele nie przyczyni powiedzmy sobie szczerze. I moim zdaniem wcale nie będzie tak trudno znaleźć jakiegoś innego piłkarza w miejsce Andresa, który wcale nie będzie od niego wiele gorszy.
« Powrót do wszystkich komentarzy