W Barcelonie czekają na ofertę Tottenhamu za Villę

Ola

17 maja 2013, 13:23

Mundo Deportivo

90 komentarzy

Odejście Davida Villi z Barcelony zaczyna nabierać kształtów. Tottenham wyprzedził inne kluby zainteresowane reprezentantem Hiszpanii, przekonując go solidnym projektem na przyszłość.

Kontakty trenera André Villasa-Boasa z zawodnikiem i jego środowiskiem pomogły podjąć decyzję, która uzależniona była od awansu Kogutów do Ligi Mistrzów. W tej ostatniej kolejce rozstrzygnie się, kto zagra w rozgrywkach europejskich. Choć Arsenal ma jeden punkt więcej na koncie (70), Tottenham wierzy w swoje szanse.

Villa, którego kontrakt wygasa w 2014 roku i Tottenham zgodzili się przystąpić do negocjacji, choć zawodnik wyjaśnił, że priorytetem jego i jego rodziny jest zostać w La Liga. Zależeć to będzie od ostatecznych propozycji oraz przeanalizowania wszystkich „za" i „przeciw". Barça nie otrzymała jeszcze oficjalnej oferty od angielskiego klubu. Ani za napastnika, ani za innych zawodników. Pojawiły się jedynie propozycje wypożyczeń. Przyjście Neymara umożliwi odejście któremuś z napastników, a sprzedaż Asturyjczyka wydaje się być bardziej wykonalna niż sprzedanie Alexisa Sáncheza.

W Anglii spekuluje się już o zarobkach, jakie zaproponowane zostaną Villi. Mówi się o tygodniowej kwocie rzędu 130 tysięcy euro, co rocznie dawałoby ponad 6 milionów euro. 31-letniego Villę czeka ostatni wielki kontrakt i piłkarz nie chce, by uciekła mu jakaś dobra okazja. Tottenham mógłby zapłacić za niego 14,5 milionów euro. Trener uważa, że drużyna za bardzo zależy od Garetha Bale'a i chce dać mu jakąś alternatywę. Wierzy, że przyjście El Guaje pomoże przekonać Walijczyka, aby został w klubie. Jednak trzeba mieć na uwadze, że Arsenal i Atlético również starają się o Davida.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

suarez mi by pasował w wam?

nie, nie pasowałby
« Powrót do wszystkich komentarzy