Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Stadion pełen dzieci

 10 lutego 2013, 21:07

 Eoren

Źródło: fcbarcelona.cat / Mundo Deportivo

 16 komentarzy

Dzisiejszym meczem przeciwko Getafe zawodnicy przyłączyli się do obchodów chińskiego Nowego Roku. Ze względu na wczesną godzinę spotkania mecz można było obejrzeć w Chinach na żywo o 19:00. Na początku spotkania kapitanowie obu drużyn wyszli na płytę boiska prowadząc za ręce dwoje dzieci ubranych w pamiątkowe koszulki przygotowane specjalnie na tę okazję.

Przez cały tydzień mecz Barcelona - Getafe był reklamowany na chińskiej stronie klubu. Przed rozpoczęciem spotkania na tablicy wyników można było zobaczyć nową, chińską wersję Barça Toons - Xiao Sa (co znaczy po chińsku „Mała Barcelona"). Dodatkowo na tradycyjnym, robionym przed meczem zdjęciu zawodników wraz z dziećmi został uwieczniony baner z życzeniami z okazji chińskiego Nowego Roku.

Mecz Barça - Getafe, rozgrywany w ramach 23. kolejki La Liga, o godzinie 12.00 zgromadził na Camp Nou 85 610 kibiców. To trzeci najlepszy wynik pod względem frekwencji w tym sezonie. Większe zainteresowanie wywołało tylko spotkanie z Realem Madryt (96 589 widzów) oraz z Atlético Madryt (86 637). Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie mecze rozegrane na własnym terenie to drugie miejsce w tym sezonie zajmie Klasyk w Superpucharze Hiszpanii. Rozegrane 23 sierpnia 2012 roku spotkanie z Realem zgromadziło na trybunach Camp Nou 91 728 kibiców.

27 528 sprzedanych wejściówek

Dzisiejszy południowy mecz przebiegał w przyjaznej i rodzinnej atmosferze, zaś na trybunach nie zabrakło miejsca dla dzieci. Wiele z nich zawitało na stadionie wraz z rodzicami, niektóre prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu.

Spośród 85 610 obecnych na Camp Nou 27 528 osób zakupiło wejściówki. Reszta to posiadacze wykupionych abonamentów. Liczba 27 528 sprzedanych biletów również zapisała się wśród najlepszych wyników osiągniętych pod tym względem w tym sezonie.

W samo południe i w pełnym słońcu

Valdés miał szczęście, ponieważ mógł grać w cieniu tablicy wyświetlającej wyniki na trybunie Gol-Sud, co uchroniło go od ryzyka oślepienia przez słońce. Jednakże bramkarz Getafe miał już tego szczęścia mniej.

Na spotkanie o tak nietypowej godzinie, jakiego nie rozgrywano na Camp Nou od czterdziestu siedmiu lat, przygotowano białą piłkę przeznaczoną do gry latem. W zimie wymagana jest zwykle gra żółtą piłką, ze względu na sztuczne oświetlenie. Żółta futbolówka jest lepiej widoczna zarówno dla kibiców zgromadzonych na stadionie jak i w retransmisji.

Oświetlenie zostało włączone w drugiej połowie gry, dla wyrównania stref cienia. Dzięki temu piłka była lepiej widoczna w transmisji telewizyjnej przy silnym kontraście między obszarami zacienionymi i słonecznymi.

Udostępnij:

Komentarze (16)

Gorące tematy