Rijkaard: Przepis Mourinho nie gwarantuje sukcesu w meczu z Barçą

Makaj

31 grudnia 2012, 17:53

Mundo Deportivo

60 komentarzy

Były trener FC Barcelony, aktualnie selekcjoner reprezentacji Arabii Saudyjskiej Frank Rijkaard, w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej FIFA, wspominał swoją przygodę w stolicy Katalonii. Mówił m.in. o tym, że z Blaugraną można wygrać jeden na dziesięć meczów.

- Nie ma magicznej formuły, aby pokonać Barcelonę. Żeby tego dokonać, trzeba zaadaptować się do jej stylu gry. Większość drużyn, które odniosły sukces w starciach z Barçą, swoją grę opierało na zorganizowanej i zdyscyplinowanej defensywie. Inter i Chelsea wyeliminowały Barcelonę z Ligi Mistrzów, a potem był Real Madryt (który pozbawił Katalończyków mistrzowskiego tytułu w sezonie 2011/12). Możemy mówić o "przepisie na sukces José Mourinho", który miał swój początek, gdy Mourinho pracował w Chelsea. Jeśli mierzysz się z Barçą dziesięć razy, możesz pokonać ją raz, ale z pewnością ten sposób nie gwarantuje sukcesu.

- Cieszę się, że udało mi się spędzić pięć lat w Barcelonie, mając pod opieką tylu cracków. Z tego powodu moje wspomnienia są wspaniałe.

Rijkaard zapytany został o to, czy czuje, że przyczynił się do obecnej dominacji Barcelony. - Zdecydowanie nie. Byłem tylko przejazdem. Odniosłem sukcesy, to prawda, ale wszystko, co udało się osiągnąć, było zbiorowym wysiłkiem zawodników. Przypuszczam, że miałem z nimi dobre relacje, bo dwa razy wygraliśmy Ligę i raz Ligę Mistrzów. Myślę, że kluczem jest praca cantery, na co od wielu lat stawia Barça. Od tego się wszystko zaczyna i tak powinno się pracować również w Arabii Saudyjskiej.

- Złota Piłka? Wybieram Messiego, ponieważ to najlepszy zawodcnik spośród trzech finalistów i dlatego, że grał w tym roku znakomicie - mówił.

- Messi to niesawmoity człowiek. To nie tylko gracz z wyjątkowym talentem, jest także bardzo silny psychicznie i bardzo inteligentny, a jego poświęcenie jest wyjątkowe. Osobiście cieszę się oglądając jego grę i jestem z niego dumny, tak jak z tego, co osiągnął. Jest po prostu najlepszy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rijkard na Trenera !!!
« Powrót do wszystkich komentarzy