Barcelona na każdą kieszeń!

Gołąbka i Robertinho

31 lipca 2012, 12:20

136 komentarzy

Któż nie marzy o wyjeździe do Barcelony i obejrzeniu meczu Dumy Katalonii na żywo na Camp Nou? Taką podróż powinien zafundować sobie każdy kibic Barçy chociaż raz. Biura podróży raczej nie oferują bezpośrednich wycieczek lub są one bardzo drogie, dlatego pokażemy Ci, że taki wyjazd można zorganizować samemu. Wystarczy tylko chcieć.

Jak pokazały prowadzone za pośrednictwem naszej strony badania, aż 78% polskich kibiców Barcelony nie było jeszcze na meczu ukochanej drużyny na Camp Nou, a odsetek Culés organizujących wyjazd samodzielnie jest niewielki. Wycieczki do stolicy Katalonii organizowane przez biura podróży nie należą do najtańszych, ale nie oznacza to, że musimy porzucić pragnienia zobaczenia miasta Gaudiego. Przygotowaliśmy dla Was artykuł, który pokazuje, że wyjazd do Barcelony nie musi być drogi, a kilkudniowy pobyt w stolicy Katalonii można zorganizować sobie za kwotę około 1000-1500 złotych dla jednej osoby (wliczając w to koszt biletów lotniczych, nocleg, bilet na mecz, bilety na transport i wejście do zwiedzanych obiektów oraz jedzenie)! Zapraszamy do lektury, by przekonać się jak to zrobić.

Żeby nie być gołosłownym, poniżej przedstawiamy dwie przykładowe wyceny wyjazdów, które zorganizowaliśmy w ciągu ostatniego roku (w obu przypadkach kurs euro oscylował w granicy 4,20 zł):

Wariant I (5 dni, 6 - 10 marca 2012)

 • Lot: 250 złotych (w obie strony, trasa Poznań - Barcelona, WizzAir)
 • Dojazd i powrót z Poznania: 30 złotych  (PolskiBus)
 • Nocleg: 56 euro (4 doby, Airbnb.com)
 • Bilet na mecz: 59 euro (1/8 finału z Bayerem Leverkusen w Lidze Mistrzów)

Razem: 763 złotych

Wariant II (14 dni, 16 - 31 sierpnia 2011)

 • Lot: 600 złotych ( w obie strony, trasa Poznań - Barcelona z jednym dodatkowym bagażem, WizzAir)
 • Dojazd i powrót z Poznania: 60 złotych (PolskiBus i PKS)
 • Nocleg: 150 euro (14 dób, Airbnb.com)
 • Bilet na mecz: 9 euro (Puchar Gampera z Napoli), 10 euro (Barça B - Villarreal B)

Razem: 1370 złotych

W obu przypadkach nie jest jedynie uwzględniona jedynie kwota tzw. „kieszonkowego” ponieważ tę kwotę każdy dobiera już wedle własnego uznania. Powyższe przykłady pokazują jednak, że taki wyjazd jest jak najbardziej możliwy. Wymaga tylko cierpliwości i organizacji z odpowiednim wyprzedzeniem (1-3 miesiące wcześniej). Zatem do dzieła, planowanie czas zacząć!

Etap pierwszy

Pierwszym  etapem planowania podróży do Barcelony jest rzecz najbardziej oczywista – wybór meczu. Trzeba tutaj jednak zwrócić dokładną uwagę na daty spotkań meczów ligowych. O ile mecze Ligi Mistrzów są z góry określone, tak dokładne terminy w lidze hiszpańskiej ustalane są mniej więcej z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Domyślną datą rozegrania meczu jest zawsze niedziela, dlatego trzeba mieć na uwadze, że mecz może zostać rozegrany w sobotę lub niedzielę.

Drugim krokiem, po wybraniu konkretnego spotkania jest rezerwacja biletu lotniczego.

Jaką linię lotniczą wybrać? W większości przypadków najtańszą opcją jest lot Wizzairem lub Ryanairem, aczkolwiek mogą zdarzyć się różne promocje innych linii, ale na to już nie ma uniwersalnej porady – trzeba rozglądać się za okazjami, gdzie pomocny jest portal http://www.skyscanner.pl  Wspomniane dwie linie lotnicze oferują loty bezpośrednio na lotnisko El Prat znajdujące się pod Barceloną lub do Girony – oddalonej o 100 kilometrów od stolicy Katalonii.

Polska jest dość dobrze skomunikowana z Katalonią, ponieważ Wizzair lata na barcelońskie lotnisko El Prat z Gdańska, Poznania, Katowic i Modlina, Ryanair z Poznania i Modlina, a LOT z Warszawy. Do Girony dolecimy Ryanairem z Gdańska, Bydgoszczy, Wrocławia, Krakowa i Rzeszowa (stan na lipiec 2012).

Rezerwację biletów najlepiej dokonać jest bezpośrednio na stronie internetowej danego przewoźnika – Wizzair: http://www.wizzair.com – Ryanair: http://www.ryanair.com/ Podczas wyboru biletów należy pamiętać, że pierwotnie podana cena dotyczy samego biletu, a w dalszej części dopiero doliczane są opłaty lotniskowe czy prowizja za przelew. Dla przykładu, bilety z Poznania do Barcelony i z Barcelony do Poznania mogą widnieć na stronie za 89 złotych za sztukę (czyli 178 złotych w sumie), ale po doliczeniu dodatkowych opłat ostateczna kwota zamyka się w cenie 250 złotych. W tej cenie możemy zabrać wyłącznie bagaż podręczny, o wymiarach i wadze podanych na stronie przewoźnika. Za większy bagaż rejestrowany musimy dopłacić.

Oczywiście jest to tylko jedna z możliwych wersji, ale trzeba mieć świadomość, że podana na początku cena jest tylko częścią całej sumy.

Opłatę za bilety można uiścić na dwa sposoby: przelewem bankowym lub kartą płatniczą. W tym drugim przypadku nie musi być to karta kredytowa, gdyż wystarczy zwykła karta debetowa z możliwością dokonywania płatności internetowych. Co do samych cen za bilety to najlepiej jest rezerwować je z większym wyprzedzeniem – dwa, trzy miesiące, gdyż ceny są wtedy stosunkowo najniższe. Trzeba jednak monitorować sytuację, ponieważ oferta potrafi zmienić się w ciągu kilku godzin.

Pierwszy etap można również wykonać w odwrotnej kolejności. Najpierw sprawdzić na stronie przewoźnika, czy są jakieś korzystne promocje na loty do Barcelony, a dopiero później sprawdzać, czy w danym okresie Barcelona rozgrywa jakiś mecz. To, którą wersję wybierzesz zależy już tylko od Ciebie.

Jeśli mamy zaplanowany wylot z miasta, w którym nie mieszkamy, warto już wcześniej pomyśleć o dojeździe na lotnisko. Studenci i doktoranci mogą liczyć na 51-procentową zniżkę na bilety na przejazd pociągiem. Kolejną opcją godną uwagi jest skorzystanie z usług przewoźnika PolskiBus.com. Stosunkowo wcześnie dokonana rezerwacja pozwoli nam sporo zaoszczędzić, gdyż ceny biletów zaczynają się już od złotówki.

Etap drugi

Mając już zarezerwowane bilety lotnicze można przejść do drugiego etapu, czyli rezerwacji biletów na mecz. Zakupu wejściówek dokonuje się za pomocą oficjalnej strony FC Barcelony lub hiszpańskiego serwisu ticketmaster.es (przejął on usługi servicaixa.com) zajmującego się sprzedażą biletów na różnego rodzaju imprezy (nie tylko mecze). W obu przypadkach proces rezerwacji jest niemal identyczny, czyli wybierasz interesującą Cię ilość biletów, wybierasz miejsca na stadionie i dokonujesz płatności za pomocą karty płatniczej (zasada ta sama, jak w przypadku biletów lotniczych).

Ważne: W momencie wyboru miejsc na stadionie niestety nie można nastawiać się na kupno dwóch miejsc obok siebie. Jest to bardzo trudne ponieważ bilety są zwalniane przez socios w różnych okresach czasowych. Jednakże trzeba próbować ponieważ brak fajnych miejsc danego dnia nie oznacza, że nie pojawią się takowe następnego.

Który sektor najlepszy? To już zależy od indywidualnych preferencji, ale jest pewna zależność. Jeżeli chcesz mieć bardzo dobry widok na boisko, to szukaj miejsc położonych wysoko. Niezależnie czy są na środku, na rogu, czy za bramką wrażenia są bardzo dobre z każdej strony. Natomiast, jeżeli chcesz być blisko zawodników to oczywistym wyborem są miejsca bliżej murawy.

Odbiór biletów

Bilety zakupione przez serwis ticketmaster.es można odebrać w automatach znajdujących się w większości biur banku La Caixa, ze znalezieniem których, ze względu na ich ilość i rozsianie po całym mieście, nie powinno być problemu (lokalizator). Po włożeniu do automatu karty, za pomocą której dokonaliśmy zakupu, wybieramy opcję „Entradas espectáculos” (w górnej części ekranu), a następnie „Recogida de entradas”. Wyświetli się lista zakupionych przez nas biletów, z której wybieramy te, które chcemy wydrukować.

Jeśli dokonujemy zakupu przez oficjalną stronę klubu, bilet możemy wydrukować w domu lub odebrać go w kasie biletowej, okazując kartę kredytową bądź debetową, za pomocą której dokonaliśmy zakupu.

Kasy biletowe przy stadionie 

Kasa biletowa (Accés 14):

 • W okresie letnim: Od 6 czerwca do 6 sierpnia: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-15:00

Kasa biletowa FC Barcelona Boulevard (Accés 7/9):

 • Od poniedziałku do soboty: w sezonie od 10:00 do 19:45, poza sezonem od 10:00 do 18:15
 • W niedziele: od 10:00 do 14:15
 • W dni meczowe: od 11:00 do rozpoczęcia meczu

Kasy biletowe Gol Nord i Gol Sud:

 • W dni meczowe: od 11:00 do rozpoczęcia meczu

Bilety na mecze można nabyć również w sklepach Carrefour i FNAC na terenie Hiszpanii.

Zakwaterowanie

Szukając zakwaterowania, mamy do wyboru kilka opcji: couchsurfing, wynajęcie pokoju w zajmowanym przez kogoś mieszkaniu, całego mieszkania, hostel czy hotel. Ponieważ ideą naszego tekstu jest pokazanie, że wyjazd do Barcelony nie musi być drogi, pominiemy w dalszej części artykułu kwestie związane z zamieszkaniem w hotelu.

Couchsurfing

Ideą couchsurfingu jest oferowanie i korzystanie z darmowego zakwaterowania w wielu zakątkach świata. By korzystać z tej formy podróżowania, należy założyć profil na stronie http://www.couchsurfing.org/ podając kilka podstawowych informacji o sobie: imię, nazwisko, zainteresowania, znajomość języków oraz dodając swoje zdjęcie. Po zalogowaniu się, szukamy osób, które mogą nas przyjąć w interesującym nas terminie i kontaktujemy się z nimi bezpośrednio. Na profilach gości i gospodarzy zamieszczone są oceny i komentarze, które warto przeczytać, zanim zdecydujemy się, u kogo szukać noclegu.

Hostel

To jedna z najczęściej wybieranych forma noclegu przez młodych ludzi, która jest zdecyodowanie tańsza od tradycyjnego hotelu. W hostelach często nocuje się w pokojach wieloosobowych z innymi ludźmi, ale jest również możliwość rezerwacji pokoju jedno-, dwu- czy trzyosobowego. Rezerwacji można dokonać przez międzynarodowy portal http://www.hostelbookers.com/

Wynajem mieszkania

Inną, tanią możliwością noclegu w Barcelonie jest wynajem całego mieszkania. Jest to jednak opcja korzystna w przypadku wyjazdu w kilka osób (minimum cztery). Oferty i rezerwacje można dokonywać przez portal http://www.apartmentsramblas.com/.

W obu powyższych przypadkach płatności dokonuje się również za pomocą karty kredytowej lub debetowej z możliwością dokonywania płatności internetowych. Mieszkanie z portalu ApartmentsRamblas można również opłacić przez PayPal.

Airbnb.com

Zdecydowanie najciekawszą opcją, naszym zdaniem, jest portal Airbnb.com. Za jego pośrednictwem można wynająć pokój, całe mieszkanie, jacht na Hawajach czy domek na drzewie w Brazylii. Oferta jest bardzo bogata i różnorodna, dlatego każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Przekrój cen jest również bardzo szeroki, ale w wielu przypadkach oferowana cena jest dużo niższa od hostelu/hotelu, a dodatkowo ma się do dyspozycji całe wyposażenie mieszkanie (oczywiście wszystko zależy od konkretnej oferty). Plusem jest możliwość poznania nowych ludzi i mieszkania z właścicielem, który może nam polecić ciekawe miejsca w danym mieście. Opłata również jest dokonywana za pomocą karty płatniczej i do końcowej sumy doliczana jest jedynie prowizja portalu, ale z reguły są to niewielkie kwoty. Z usług tego portalu korzystaliśmy już kilka razy i mamy same pozytywne wrażenia.

Dojazd z lotniska El Prat w Barcelonie

Pociąg

Jednym z najlepszych i najtańszych sposobów, aby dostać się z lotniska El Prat do centrum Barcelony jest przejazd pociągiem R2(Nord). Stacja znajduje się tuż przy lotnisku, a podróż na stację Barcelona-Sants zajmuje około 19 minut. Pociągi odjeżdżają co pół godziny, od 5:42 do 23:38 (stan na lipiec 2012). Jeśli planujemy poruszanie się po mieście metrem, warto zaopatrzyć się na stacji w kartę T-10 (dostępne w automacie na stacji), która pozwoli nam na odbycie 10 podróży, korzystając z transportu zintegrowanego, co oznacza, że będziemy mogli użyć jej także w metrze, autobusach czy tramwajach. Karta kosztuje 9,25 € i może być używana przez wiele osób, co oznacza, że przejazd jednej osoby będzie kosztował 0,93 €. Zasady korzystania z barcelońskiego transportu zintegrowanego i rodzaje biletów zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Aerobús

Innym sposobem na dotarcie do centrum miasta jest Aerobús – autobusy odjeżdżają codziennie z terminalu T1 co 5 minut, w nocy do 10 minut, a z terminalu T2 – w dzień co 10 minut, w nocy co 20 minut, a podróż do centrum zajmuje około 35 minut. Autobusy są przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz posiadają dużo miejsca na bagaż. W drodze z lotniska zatrzymują się na: Pl. Espanya, Gran Via – Urgell, Pl. Universitat i Pl. Catalunya, a na lotnisko odjeżdżają z Pl. Catalunya, zatrzymując się na Sepúlveda/Urgell i Pl. Espanya. Do terminalu T1 dojeżdża autobus oznaczony A1, do T2 – A2. Bilety można kupić na przystankach u personelu (płatność gotówką lub kartą kredytową), w automacie (płatność kartą kredytową) lub u kierowcy (płatność tylko gotówką). Pojedyńczy bilet kosztuje 5,65 € (cena obejmuje przewóz bagażu) i jest ważny do godziny po zakupie. Bilet w obie strony kosztuje 9,75 €, przy czym podróż powrotna musi nastąpić maksymalnie 9 dni od daty zakupu.

Dzieci do 4 lat mogą podróżować za darmo. Warto pamiętać, że bilety typu T-10 są nieważne w Aerobúsie.

Dojazd z lotniska w Gironie

Lotnisko w Gironie jest wprawdzie oddalone od samej Barcelony o sto kilometrów, ale dojazd nie sprawia żadnej trudności. Wraz z lotami zsynchronizowane są  autobusy, które dowożą pasażerów bezpośrednio do stolicy Katalonii. Bilet w jedną stronę to koszt 15€, natomiast jest możliwość kupna biletu za 25€ na dwa przejazdy, który ważny jest przez miesiąc od momentu pierwszej podróży. Bilet można zakupić w kasie na przystanku. Rozkład autobusów dostępny jest pod tym adresem

W Barcelonie autobus dojeżdża na dworzec autobusowy Barcelona Nord znajdujący się w centrum. Niedaleko znajduje się stacja metra linii L1(czerwona) - Arc de Triomf - którą można dojechać do Plaça Catalunya, głównego punktu miasta i jednego z trzech największych miejsc przesiadkowych. 

Poruszanie się po mieście 

Barcelona jest świetnie skomunikowanym miastem i dotarcie w wybrane przez nas miejsce nie powinno stanowić problemu. Zintegrowany transport pozwala na korzystanie podczas jednej podróży na jednym bilecie z metra, autobusów, tramwaju (nie dotyczy Tramvia Blau), pociągów Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya i pociągów Rodalies de Catalunya.

Jedno skasowanie biletu typu T-10 uprawnia nas do odbycia jednej podróży. W regulaminie ATM (Autoritat del Transport Metropolità), „podróżą” określany jest przejazd od punktu początkowego do celu. Podczas takiej podróży możemy wykonać trzy przesiadki (np. z metra do pociągu, z pociągu do tramwaju), za każdym razem kasując bilet, jednak czas, który upłynie od pierwszego skasowania biletu do ostatniej przesiadki (ostatniego skasowania), nie może przekraczać 75 minut (podane wartości obowiązują dla strefy 1, w której znajduje się Barcelona i przylegające do niej miejscowości). Automat rozpozna, kiedy kasowaliśmy bilet i nie będzie kasował go ponownie. Jeśli skasujemy go po ponad 75 minutach, na bilecie zostanie nadrukowany kolejny ciąg cyfr, oznaczający kolejną podróż. Gdy wyczerpiemy limit podróży, na bilecie pojawi się napis „TITOL ESGOTAT”. Liczbę pozostałych podróży możemy sprawdzić na wyświetlaczu przy kasowaniu biletu. Jeśli chodzi o typy biletów, szczególnie polecamy T-10 i T-Dia.

T-10 (9,25 € w strefie 1) – bilet uprawniający do odbycia 10 podróży, przy użyciu wszystkich środków transportu. W trakcie podróży możliwe są 3 przesiadki w ciągu 75 minut. Bilet może być używany przez wiele osób. Przykładowo, gdy podróżujemy we dwie osoby, po przejściu przez bramki, jedna osoba podaje drugiej bilet, a druga osoba kasuje go ponownie. Wtedy automat rozpozna, że podróżują dwie osoby i nadrukuje drugi pasek. Czynność powtarzamy przy każdym przejściu przez bramkę.

T-Dia (6,95 € w strefie 1) – ważny jeden dzień (od pierwszego skasowania) bilet uprawniający do nielimitowanej liczby podróży. Bilet jest ważny tylko dla JEDNEJ osoby. 

Bilety można kupić w automatach na stacjach metra.

Jak dojechać do Camp Nou

Podobnie jak to się ma z ogólnym poruszaniem się po mieście, najlepszą i najwygodniejszą formą dojazdu na stadion Barcelony jest metro. W okolice Camp Nou można się dostać dwiema liniami metra: L3 (zielona) i L5 (niebieska), wybór zależy już tylko od indywidualnych upodobań i miejsca, z którego rozpoczyna się podróż. Wybierając linię zieloną najlepiej wysiąść jest na stacji Palau Reial, a najbliższa stacja linii niebieskiej to Collblanc. Z obu strony dojście pod stadion powinno zająć około dziesięć minut. Jak widać na załączonych mapkach jedyna różnica polega na wysiadaniu z północnej lub południowej strony stadionu.

Zwiedzanie i zakupy w oficjalnym sklepie

Jeżeli głównym celem jest zwiedzanie stadionu czy zrobienie zakupów w FCBotiga, to najlepiej jest dojechać linią L3. Przede wszystkim nie polecamy robić tego w dniu meczu ze z względu na wielkie tłumy ludzi, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybranie się innego dnia.

Po wejściu na teren stadionu przez Accés 9 najpierw mija się po prawej stronie lodowisko, gdzie można wypożyczyć łyżwy i poszusować na tafli lodu lub udać się na obiad do restauracji (często można spotkać tam osoby związane z klubem, jak również obecnych pracowników czy członków Zarządu). Dopiero w dalszej kolejności po prawej stronie znajdują się kasy, gdzie można dokonać zakupu biletu do Camp Nou Experience, jak również biletu na mecz Barcelony. Dokładne informacje, cennik i godziny otwarcia muzeum znajdują się tutaj. Oficjalny sklep i wejście do muzeum znajdują się po przeciwnej stronie kas.

Ciutat Esportiva

Chcąc dojechać do centrum treningowego Barcelony w Sant Joan Despí, możemy użyć biletu T-10, gdyż miejscowość ta znajduje się w pierwszej strefie (spokojnie zmieścimy się w czasie 75 minut, wliczając w to dojechanie na dworzec metrem i podróż pociągiem). Na Plaça Catalunya bądź na Sants wsiadamy w pociąg R1 w kierunku Molins de Rei lub R4 w kierunku Sant Vicenç de Calders, a wysiadamy na stacji Sant Joan Despí. Podróż z Plaça Catalunya trwa około 18 minut. 

Ze stacji należy jeszcze udać się w około półtorakilometrowy spacer, ale na szczęście droga nie jest trudna i od stacji kolejowej wystarczy iść cały czas prosto jak pokazuje ta mapa.

Co zobaczyć w Barcelonie?

Stolica Katalonii to piękne miasto, prezentujące różne oblicza w zależności od dzielnicy czy pory dnia, dlatego warto wybrać się i pozwiedzać nie tylko główne zabytki, ale także inne, teoretycznie mniej popularne miejsca. Niewątpliwie najbardziej znane barcelońskie zabytki związane są z twórczością Antonio Gaudiego. Należą do nich między innymi Parc Güell, Sagrada Família, La Pedrera czy Casa Batlló. 

Parc Güell

Dojazd: 

L3

stacja Lesseps

Godziny otwarcia:

 • listopad - luty: 10:00 - 18:00
 • marzec i październik: 10:00 - 19:00
 • kwiecień i wrzesień: 10:00 - 20:00
 • maj - sierpień: 10:00 - 21:00
Wstęp wolny.

Sagrada Família

Dojazd: 

L2

L5

stacja Sagrada Família

Godziny otwarcia:

 • październik - marzec: 9:00 - 18:00
 • kwiecień - wrzesień: 9:00 - 20:00
 • 26 i 26 grudnia, 1 i 6 stycznia: 9:00 - 14:00

Bilet normalny - 13 € Bilet ulgowy (osoby niepełnoletnie, studenci, emeryci) - 11 € Dzieci do 10 roku życia - wstęp wolny Wjazd na wieżę - 3 €

W Sagrada Família warto wjechać na wieżę kościoła, z której można podziwiać piękny widok na Barcelonę.

La Pedrera

Dojazd: 

L3

L5

 stacja Diagonal

Bilet normalny - 16,50 € Bilet ulgowy - 14,85 € Dzieci (do 6 lat) - wstęp wolny Dzieci (7 - 12 lat) - 8,25 €

Godziny otwarcia:

 • listopad - luty: 9:00 - 18:30 (ostatnie wejście o 18:00)
 • marzec - październik 9:00 - 20:00 (ostatnie wejście o 19:30)

Casa Batlló

Dojazd: 

L2

L3

L5

 stacja Passeig da Gràcia

Godziny otwarcia: Od 9 do 21 (ostatnie wejście o godzinie 20)

Bilet normalny - 18,15 €
Grupy 20+ osób - 15,45 €
Studenci/Europejska karta młodzieżowa/Emeryci 14,55 €
Rezydenci Katalonii 14,55 €
Dzieci do lat 7 - wstęp wolny

Font Màgica de Montjuïc

Dojazd: 

L1

L3

stacja Pl. Espanya

Godziny pokazów:

 • 30 kwietnia - 30 września
  Od czwartku do niedzieli (21:00 - 23:30)
  Pokazy z muzyką rozpoczynają się o: 21:00, 21:30, 22:00, 22:30 i 23:00
 • 1 października - 30 kwietnia
  Pokazy odbywają się w piątki i soboty w godzinach 19:00 - 21:00
 • W Boże Narodzenie i Wielkanoc pokazy odbywają się w godzinach 19:00 - 21:00

Wstęp wolny

Na pokaz fontanny najlepiej wybrać się w późnych godzinach wieczornych, gdy jest już całkowicie ciemno. Naszym zdaniem, właśnie wtedy podświetlona fontanna robi największe wrażenie.

Tibidabo

Dojazd: L7 (FGC), stacja, Av. Tibidabo, następnie Tramvia Blau lub autobus 196 do Pl. del Funicular, skąd kolejką linową można wjechać na Tibidabo (8€ w obie strony)

Wyprawa na Tibidabo zapewni nam możliwość podziwiania pięknej panoramy Barcelony, czy skorzystania z atrakcji tamtejszego parku rozrywki. Podczas podróży polecamy wybranie Tramvia Blau (bilet w jedną stronę 3€, w obie 4,70€), który działa od 1901 roku. Jadąc zabytkowym tramwajem, miniemy imponujące rezydencje z końca XIX i początku XX wieku, w tym dom przy Avinguda del Tibidabo 32, który z pewnością pamiętają osoby czytające "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafóna. Co ciekawe, miłośnicy powieści katalońskiego pisarza na Tibidabo mogą odnaleźć również dom, którego zdjęcie umieszczono na okładce książki "Marina" (mapa dojścia).

Montjuïc

Na drugą górę, obok Tibidabo, w Barcelonie można dostać się na dwa sposoby. Pieszo, ruszając z Plaça Espanya w kierunku Font Màgica i Muzeum Sztuki Katalońskiej (dojazd taki sam, jak opisany wcześniej) lub kolejką linową z barcelońskiego portu - bilet w jedną stronę 10 €, w dwie strony 15 €. Godziny otwarcia kolejki:

 • 1 stycznia - 28 luty 10 - 17:30
 • 1 marca - 5 kwietnia 11:00 - 19:00
 • 6 czerwca - 11 września 11:00 - 20:00
 • 12 września - 16 października 11:00 - 19:00
 • 17 października - 31 grudnia 10:00 - 17:30
 • Nieczynne 25 grudnia, lub w przypadku silnego wiatru

Wędrująć po Montjuïc można obejrzeć i zwiedzić obiekty olimpijskie, na których rozgrywane były Igrzyska w 1992 roku. Na samym szczycie znajduje się zamek, który w dawnych czasach pełnił funkcję fortu, a obecnie przekształcony jest na muzeum militarne. Część drogi można pokonać kolejką linową - cena biletu w jedną stronę: 6.80€ dorośli 5.20€ dzieci, w dwie strony: 9.60€ dorośli, 7€ dzieci - która rusza z tego miejsca. Na Montjuïc można się również wybrać na stary cmentarz, gdzie pochowani są m.in. założyciel FC Barcelony Hans Gamper, zamordowany Prezydent Generalitat Lluís Companys, czy słynny kataloński malarz i rzeźbiarz Joan Miró.

Inne ciekawe miejsca

Wymienione powyżej miejsca, to tylko główne zabytki, które najczęściej przejawiają się w różnego rodzaju przewodnikach. Stolica Katalonii ma jednak dużo więcej do zaoferowania i niesamowite miejsca można odkryć prawie na każdym kroku. Barcelonę najlepiej zwiedza się pieszo, taką radę możemy dać każdemu, kto po raz pierwszy wybiera się w podróż. 

Osoby odwiedzające Barcelonę po raz pierwszy, z pewnością będą zainteresowane spacerem słynną Ramblą. Warto zajrzeć do Mercat de Sant Josép de la Boqueria, gdzie znajdziemy świeże owoce i warzywa, mięsa czy owoce morza (polecamy pyszne świeże soki i koktajle owocowe, ok. 1,5€). Rambla jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Barcelonie, więc warto zachować szczególną ostrożność, by nasz dobytek nie padł łupem licznych kieszonkowców.

Idąc Ramblą od Plaça Catalunya dotrzemy do nabrzeże, gdzie śladem mieszkańców Barcelony warto usiąść i odpocząć, przeglądając prasę sportową, korzystając ze słońca czy zajadając się oliwkami. Plażowiczów przyciągnie z pewnością Barceloneta.

Wymienione powyżej miejsca niewątpliwie są warte odwiedzenia. Jeśli jednak chcemy uciec od tłumów i zobaczyć inne, mniej turystyczne oblicze Barcelony, najlepszym sposobem wydaje się zaplątanie się w gąszczu wąskich uliczek dzielnicy gotyckiej i Ribéry. Możemy znaleźć miejsca takie jak plac Sant Felip Neri, Born, przepłynąć się łódką w Parc de la Ciutadella, zwiedzić kościół Santa Maria del Mar czy obejrzeć imponujący Estació de França. Polacamy również spacer Via Laietana, będącą jedną z bardziej reprezentacyjną ulic w mieście czy Passeig de Gràcia. Na podstawie własnych doświadczeń, zachęcamy również do nocnego spaceru Avinguda Diagonal, w szczególności po meczu na Camp Nou, kiedy w metrze są prawdziwe tłumy ;) To, jaką Barcelonę odkryjemy, zależy tylko od nas.

Zakupy

Jeśli chcemy zrobić zakupy, warto zajrzeć do El Corte Inglés, które są zlokalizowane w kluczowych punktach miasta. Świetnie zaopatrzony sklep spożywczy znajduje się na poziomie -1 w El Corte Inglés na Plaça Catalunya. W mieście znajdziemy również wiele supermarketów spożywczych DIA. Owoce i warzywa warto kupować w lokalnych sklepach czy na bazarach. Popularnym miejscem zakupów w sklepach odzieżowych jest dla barcelończyków ulica Portal de l'Àngel odchodząca od Plaça Catalunya.

Jedzenie

Będzie to najbardziej subiektywny z poddziałów. Przede wszystkim nie polecamy pełnych turystów, zatłoczonych restauracji przy Rambli. Naszym zdaniem, lepiej odejść kilkadziesiąt czy kilkaset metrów w bok i znaleźć lokal, w którym widać, że przesiaduje wielu Katalończyków. W ten sposób znaleźliśmy miejsca, do których wracamy podczas każdej wizyty w Barcelonie. Naszym wyborem na śniadania jest Bar La Principal (mapka dojazdu), w którym polecamy bocadillos, popularne hiszpańskie kanapki. Bar jest popularny wśród miejscowych, którzy spotykają się tam na poranną dyskusję o sprawach bieżących i przegląd prasy.

Miejscem, które wybieramy na obiady czy kolacje jest restauracja Melic del Gòtic (mapka dojazdu), z menu del día w cenie 10 €. Restauracja oferuje bardzo dobre mięsa pieczone na ogniu, własnej produkcji wina oraz dobre desery (jeśli macie ochotę na spróbowanie katalońskich przysmaków, warto sięgnąć po crema catalana). Możemy również liczyć na bardzo miłą obsługę.

Doskonałym miejscem na kawę, deser czy wykwintną kolację jest znajdująca się obok Melic del Gòtic restauracja Els 4 Gats, znana również miłośnikom twórczości Zafóna, odwiedzana dawniej przez takie osobistości jak Pablo Picasso czy Antoni Gaudí.

Ważne: 

Przed wyjazdem warto pamiętać o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, uprawniającej nas do otrzymania świadczeń zdrowotnych. Lista placówek NFZ, w których można wyrobić kartę - klik.

Mamy nadzieję, że zamieszczone przez nas porady ułatwią Wam zorganizowanie podróży do Barcelony, a sam wyjazd dostarczy niezapomnianych przeżyć. Osoby chcące podzielić się z nami swoimi wrażeniami z wycieczki, zachęcamy do wysłania wiadomości z relacją do Gołąbki lub Robertinho, bądź na adres robertinho@fcbarca.com (z dopiskiem "Wyrażam zgodę na publikację mojego artykułu w serwisie FCBarca.com. Oświadczam, że wymienione materiały są mojego autorstwa. Wyrażam zgodę na dokonywanie w nich skrótów oraz zmian redakcyjnych. Przyjmuję do wiadomości, że o formie publikacji decyduje redakcja FCBarca.com). Najciekawsze relacje opublikujemy w naszym serwisie!

Zachęcamy również do podsyłania nam w wiadomościach miejsc w Barcelonie, które polecacie innym Culés wybierającym się do Katalonii. Czy będzie to odkryty przez Was interesujący zabytek, ulubiona restauracja czy miejsce, z którego roztacza się malownicza panorama, zależy już tylko od Was. Wspólnie stworzymy mapę z miejscami, które w Barcelonie warto odwiedzić!

Udanych podróży życzą...

Gołąbka i Robertinho

Artykuł dostępny będzie w dziale Strefa Culés.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze mówisz Robertinho,

Troche offtop ale może kogoś to interesuje . Każdy klub grający przeciwko Barsie mieszka w hotelu Rey Juan Carlos 800 m od stadionu . Po wejsciu do hotelu mozna spotkac zawodnikow przechadzajacych sie po hotelu i zrobic sobie z nimi zdjęcia . Gdzie Barcelona spotyka sie przed meczem - tego nie wiem

Dało by rade zrobić podobny artykuł tylko o tym jak kok po kroku wyrobić karte socio?

Odnośnie biletów lotniczych mogę się wypowiedzieć bo w miarę często odwiedzam Barcelonę. Latam Ryanair. W tym roku najtaniej płaciłam 88zł ( a dzień po zakupie bilet jeszcze potaniał o 10zł), a najdrożej teraz w sierpniu 284zł w dwie strony. Nawet na 2 tygodnie nie biorę ze sobą dodatkowego bagażu, więc unikam dodatkowej opłaty. Natomiast przy opłacie używam karty mastercard prepaid która nie pobiera dodatkowych opłat, więc cena którą widzę jest dla mnie ostateczną. Ofertę ryanair trzeba śledzić na bieżąco bo często robi różne promocje, do niektórych miast ( niestety nie hiszpańskich) są loty za 1zł, ostatnio do Paryża można było polecieć za 18zł w dwie strony, dlatego czasem zdarza się że lot z przesiadką wyjdzie taniej niż lot bezpośredni :) Co do Barcelony to jestem w niej zakochana i w jedzeniu hiszpańskim też:)

@SiempreMessi: Jest, tak samo jak w poprzednich latach.

LM jest teraz we wrzesniu 2012?

Ja sie wybieram w pażdzierniku na meczyk chetni pisac nawet pani w banku mnie dorwala dzisiaj bo bylem w koszulce Barcy i opowiedala mi co i jak ponoc bilety mozna spokojnie pod stadionem dostac przed meczem od socias bardzo tanio
Pozdrawiam

mam sprawdzony nocleg, w prywatnym mieszkaniu, 25 euro za noc. miejsce jest mistrzowskie- przy passeig de gracia i d'arago. wszedzie można dojść na piechotę, a na camp nou można dojechać metrem, które jest jakies 10 min od mieszkania. jak ktoś by chciał to mogę podać namiar. hostele tez fajna opcja miedzy 5-15 euro za noc, ale lepiej jechać wiekszą grupą zeby miec caly pokoj dla siebie.

@mlazm

Podobno już od miesiąca niema biletów na ten mecz :) rzucili się na nie jak na Gran Derbi

Przydałaby się też wersja dla 2 osób

Dobry wieczor, Ma ktos moze na sprzedaz badz moglby polecic jakas stronke gdzie moglbym kupic bilety na mecz 08.08.2012 20:00 manchester united vs fc barcelona. Kupno takiego biletu w dniu meczu przy kasach jest w ogole mozliwe?

A znacie jakieś sprawdzone noclegi ? W rozsadnych cenach ;)

A Ja byłem na meczu na CN i na pewno pojadę jeszcze nie raz :)

Dzięki wielkie za ten artykuł, sam mam zamiar wybrać się przed pierwszym rokiem studiów, teraz będzie to całkiem realne.

Śliczna Gołąbka

Dziękuję bardzo, długo czekałem na taki artykuł teraz na pewno przekonam małżonkę do wyjazdu :)

Polecam super knajpkę na Placu d'Espanya w wielkiej okrągłej galerii "Arena de Barcelona". Knajpka nazywa się DIMSUM WOK. Wchodzisz, płacisz 8 Euro i jesz ile chcesz: owoce morza, ryby, mięso, warzywa. Wszystko świeże i w dowolnej ilości. Można też wybrać np. surową rybę i dajesz kucharzowi do przyrządzenia na twoich oczach:) Ta promocja jest codziennie do 15:00. Później można zamawiać tylko z karty menu i wszystko jest już osobno płatne. Na prawdę super sprawa! Super jedzenie! polecam !!!

@macikoo: Niestety, do Ciutat Esportiva nie można wejść, zostaje jedynie możliwość obejrzenia z zewnątrz.

PaCo
Neymar nie podpisał umowy !
Bo nawet nie rozmawiają w tej sprawie
Bartomeu narazie mówił ze jesli Neymar zdecyduje się na przejscie do Europy to napewno bedą sie starac o jego pozyskanie i to juz nawet po IO w Londynie :D

Na taki artykuł czekałem.
Przyznam szczerze, że powinien się on znaleźć w jakimś dziale dodatkowym i być zawsze dostępnym.
Brawo!

Widzę, że dyskusja jest również na temat "życzeniowych" cen biletów lorniczych - tu akurat mogę się wypowiedzieć. Fakt, że w RyanAir kroją niemiłosiernie za bagaż rejestrowany, ale jak się odpowiednio wczesnie poluje to można coś upolować. Ja z racji tego, że do Berlina mam prawie tyle samo co do Poznania nie korzystam z RyanAir właśnie ze względu na ceny bagażu.

Zaraz po ogłoszeniu terminarza sobie sprawdzałem ceny i w EasyJet z Berlina do Barcelony (lotnisko "w mieście") - do listopada nie jest wesoło, ale... na kwiecień wyszło mi dla 4 osób z dwoma bagażami rejestrowanymi po 20kg w dwie strony 1350PLN!!!! W Lufthansie czyli markowych liniach niewiele gorzej bo około 1600PLN... także można, tylko trzeba wcześniej rezerwować i robić wszystko żeby wyjazd w wybranym terminie się udał :)

Jeśli chodzi o mecz może być ryzyko, bo zawsze mogą przesunąć kolejkę, zastrajkować, przenieść na jakiś inny dzień i wtedy jest kicha

Dziękuję... Superpuchar Hiszpanii czeka ! VeB !

Pytanie : Czy do Ciutat Esportiva można wejść, czy tylko popatrzeć z zewnątrz ? Można coś tam zobaczyć prócz kilku boisk ? Gdyby był trening Barcy to i tak pewnie nic nie byłoby widać.

PS: Świetny artykuł :)

wspaniały artykuł. same pomocne informacje i opisane w niezwykle zrozumiały sposób. w wielu miejscach byliśmy - nie licząc tych najbardziej znanych - podróżując jakby wg Waszego przewodnika zanim go przeczytałem - chociażby w Els 4 Gats, płynęliśmy łódką w Parc de la Ciutadella, a mieszkaliśmy blisko Bar La Principal - w hotelu Ronda. tak czy inaczej, jadąc po raz kolejny do Barcelony, zabierzemy wydrukowany Wasz przewodnik :-)

@Pingiwinek: Jakim cudem wyliczenia są życzeniowe skoro za takie kwoty faktycznie udało się kupić bilety lotnicze? Jeżeli to nie są realia, to wygląda na to, że lataliśmy jakimiś wyimaginowanymi samolotami.

Jeżeli latasz często samolotami, to znaczy, że zapewne rezerwujesz bilety z małym wyprzedzeniem (może się mylę, nie wiem), ale nic dziwnego, że wtedy są wysokie ceny. Weź jednak pod uwagę, że wyjazdy do Barcelony w opisanym charakterze nie planuje się raczej z dwutygodniowym wyprzedzeniem (ale też można) tylko dużo większym.

Byłem raz w Barcelonie, miałem szczęście, bo pomysł był kolegi i to niedrogi, nie mogłem odpuścić takiej okazji. Mieszkaliśmy w Hostelu na La Rambli. Pokoje były takie małe, że mieściły się w nich 3 piętrowe łóżka (było nas sześciu) i troszeczkę miejsca na środku. To nam nie przeszkadzało. Same uliczki w tym mieście są fascynujące. Byliśmy tam przez 5 dni.
Wrażenia niesamowite dopiero wtedy kiedy widzisz stadion, muzeum i co najważniejsze - mecz - swojej ulubionej, od dziecka, drużyny. To co przeżywa prawdziwy kibic na tym spektaklu to prawdziwy cud, coś jak orgazm trwający 90 minut. Na prawdę jeżeli ktoś kiedyś będzie miał okazję, tak jak ja, wyjechać do Barcelony choćby na 1 dzień - niech skorzysta.

@Pingwinek - tekst miał miec charakter uniwersalny. Miał być poradnikiem dla osób, które chcą jechac w lipcu, sierpniu, grudniu czy kwietniu, a nie tekstem w stylu "co zrobić, żeby jeszcze w te wakacje polecieć tanio". Nam udało się zabukować bilety tak jak podaliśmy w wyliczeniach, gdybyś czytał dokładnie, zobaczyłbyś też, że w sierpniu był dodany jeden bagaż rejestrowany. Z tego co pamiętam, bilety na marzec 2011 rezerwowaliśmy pod koniec stycznia, kosztowały 89 zł w jedną stronę, więc po doliczeniu wszystkich opłat zamknęliśmy się z przelotem w 250 zł/os. Nie mówimy, że zawsze sa dostępne tak korzystne cenowo bilety, ale śledząc strony przewoźników spokojnie da się trafić na fajne oferty.

Juz pisalem Wyliczenia podrozy sa zyczeniowe nie maja nic wposlnego z realiami

robertinho
Wiem o czym mowie bo latam czesto bagaz rejestrowany w ryanair to 50 euro w jednastrone ostatnio inne linei nei sa wiele tansze

na wyjazd 19 sierpnia są już chyba małe szanse:( ale polecam wyjazdy z FCBP, info dotyczące wyjazdu na stronce

ja mogę powiedzic jedno Warto spełniac marzenia ja swoje spełniłem 2 krotnie w tamtym sezonie byłem na Meczach z Villareal i Malagą w dodatku spotkałem Messie-go ale to już inna Historia!

Wie ktoś kiedy zaczną przyjmować do FCBP? 19tego jest wyjazd na GD a tam na stronce zero wiadomości na temat rekrutacji i możliwości wyjazdu niezrzeszonych.

Mam to szczęście, że na 18-stkę mam wyjazd na mecz Barcelony między marcem a majem. Ot szczęściarz. Pomocny artykuł.

czyli ta kolejka na tibidabo nie wlicza się do biletu T-10?

My z kumplami trochę zaszaleliśmy :) ale raz w życiu można :)
bilet samolotowy około 1000 zł w dwie strony :)
bilet i holet na Barca-Real(superpuchar) około 1000 zł :)

no i coś dla siebie :)

wyjazd na zaledwie 4 dni :P

Kludi

zgadzam się z Laportą. Jedź na wyjazd z FCBPolska. Ja jadę ze swoich okolic sam a po Twoim avatarze widzę, że byśmy się dogadali:)

Wojtek04.

pisz na gg: 7041682

@kamil7-97: Cytat z artykułu - "Żeby nie być gołosłownym, poniżej przedstawiamy dwie przykładowe wyceny wyjazdów, które ZORGANIZOWALIŚMY w ciągu ostatniego roku" - czas przeszły w tym zdaniu jest użyty nie bez powodu. Na tym wyjeździe byliśmy w zeszłym roku.

@dylanwzgw: Nic oprócz lotu jeszcze nie mam zaklepanego, dlatego nie umiem podać konkretów. Myślę, że w granicach 1200-1500 wyniesie całość za osobę (jadą dwie).

@piżama: Art jest już w zakładce "Strefa Cules"

@buba100111: Nikt nie twierdzi, że 1500 złotych to jest mało, ale jest to zdecydowanie przystępniejsza kwota niż w biurze podróży.

weźmy pod uwagę polskie realia... 1500zł dla dzieciaków/młodzieży to to jest kosmos... mam 17 lat i nie mam skąd takiego siana wziąć pomimo pracy. Oczywiście są też i dorośli ale jak zarabia się najniższą krajową (1600 złotych chyba, wiem wyjde na idiotę) to 1500zł jest to strasznie duża kwota... powiem jedno kiedyś na pewno pojadę

Wciśnijcie ten artykuł w którąś z zakładek, tak żeby zawsze był pod ręką chociażby dla nowych zarejestrowanych na fcbarca.com, bo jest naprawdę dobry i bardzo przydatny.
Dzię-ku-je-my.

robertinho... o wlasnie i o tym mowa:) a mozesz podac ile teraz cie wyniesie calkowity koszt wraz z zakwaterowaniem i ile osob (oczywiscie nie mowie o kieszonkowym i jedzeniu) i czy jezdzisz caly czas nocowac do tego samego miejsca czy szukasz na tym portalu co podales

no wydaje mi sie ze pokazal ze w ciagu roku mozna w miare dostepnej cenie pojechac na mecz barcelony a to ze w marcu to nie wiem czy tak planowal (moze tanio wtedy znalazl bilety lotnicze) jak nadmienil mogl najpierw poszukac najtanszych biletow i dlatego pisal ze z 3 miesiecznym wyprzedzeniem i dopiero wtedy wypadl mu mecz w LM , jak chce sie tanio pojechac to trzeba kombinowac jak sobie ktos wymysli ze chce np na mecz z valencia pojechac to faktycznie moze znalesc bilety lotnicze w tym termini drogie a tak szukajac najpierw lotu pewnie wychodzi taniej tak ja to kumam , DLATEGO JAK KTOS MA W TYM WPRAWE I BEDZIE SIE SZYKOWAL JAKIS WYJAST GRUPOWY NIECH DA ZNAC

Wariant II (14 dni, 16 - 31 sierpnia 2011)

Lot: 600 złotych ( w obie strony, trasa Poznań - Barcelona z jednym dodatkowym bagażem, WizzAir)
Dojazd i powrót z Poznania: 60 złotych (PolskiBus i PKS)
Nocleg: 150 euro (14 dób, Airbnb.com)
Bilet na mecz: 9 euro (Puchar Gampera z Napoli), 10 euro (Barça B - Villarreal B)


Rok 2011 ?????

@Pingwinek: Wyliczenia za lot nie są nietrafione. Gdybyś przeczytał uważnie, to zauważłbyś, że w wariancie dwutygodniowym podana cena ZAWIERA bagaż rejestrowany.

Co więcej, da się zarezerwować bilety z miesięcznym wyprzedzeniem za korzystną cenę. Przykład: na chwilę obecną posiadam zabukowany lot do Barcelony na mecz z Valencią w terminie 29.08-05.09 za 493 złotych w obie strony z dodatkowym bagażem. Co więcej, nie jest znana jeszcze dokładna data meczu, ale można zaplanować wyjazd tak, by być cały weekend w Barcelonie i nie ma wtedy znaczenia czy mecz masz w sobotę czy niedzielę. Trochę kreatywności i wszystko da się załatwić.

Ale co pokazal bo nie wiem Bilety na marzec ?? Jak mamy lipiec Czy polecil bilety na sierpien zaznaczajac ze w tej cenie kupic mozna 3 miesiace przed A jak zdarzy sie kolejka wyjazdowa i np przerwa na kadre i okaze sie ze zadnego meczu nie bedzie wciagu 2 tyg Autor wyliczajac chcial pokazac ze wyjazd moze byc tani Ja twierdze ze tak tani jest prawie niemozliwy Autor nie dodal ze ceny biletow lotniczych sa bez bagaza glownego Jechales kiedys na 2 tyg z podrecznym ?? Dlatego artykul super ale wyliczenia lcen lotow DO BANII
konto usunięte

3 najważniejsze przeszkody aby być na meczu -

1-cena
2-nieznajomość języka ang lub hiszpańskiego
3- nieznanie miasta , strach przed zgubieniem się .

ja tak mam :D no może ja mam w innej kolejności bo 2,3,1 ale sporo osób pewnie się ze mną zgodzi .

pingwinek autor tekstu chcial pokazzac tania wersje wyjazdu wiec nie wiem o co ci chodzi, wiadomo ze nie ebedziesz znal ukladu meczow dlatego bierzesz pod uwage sobote i niedziele ( co tez autor napisal)a matusiak pewnie mial na mysli to ze sierpien to okres urlopowy i wiadomo ze bedzie drozej nikt ci nie kaze jechac akurat teraz

u99artur1
Bilety nei przez serwusy a przez strone FCBarcelona.com Tak w kasie tez kupisz ale po co stac w kolejce przed meczem Na stronie mozesz sobie wybrac miejsca na spokojnie a cena jest identyczna jak w kasie No moze 2,5euro drozsza bo jest doliczana oplata "administracyjna" Jak ja lubie te oplaty :D

nba93..... a takie wyjazdy z jakim wyprzedzeniem sa organizowane i czy jest jakas ograniczona ilosc osob ktora moze jechac domyslam sie ze pewnie za duzo nie moze osob pojechac bo moze byc problem z biletami i z noclegami wiec w jakiej formie jest to organizowane i czy juz wiadomo kiedy bedzie jakis wyjazd??

To po co wogole pisac jak artykul teraz sie pojawil ?? I trzy miesiace przed ceny sa rozne Wiem bo pracuje w IRL wiec czasami na dzien przed mozna dosc tanio kupic bilet Nie zawsze 3 meisiace wczesneij bilet bedzie tanszy niz na miesiac przed tym bardziej w okresie wakacyjnym Ja tylko twierdze ze trzeba bylo pozostawic bez kosztow podrozy albo podac je w przyblizeniu 3 miesiace wczesniej chcesz kupic bilety na mecz w sierpniu JAK JESZCZE NIE JEST ZNANY UKLAD MECZY !! gratulacje

Pingwinek
wiadomo że na sierpień bilrty sa drogie.. W artykule napisali że bilety z 3 miesięcznym wyprzedzeniem a nie ze kupujesz bilet na jutro..

Szukam osoby z Fan Clubu Barcy która poręczy za 2 osoby szykujące sie do wyjazdu. Osoby odpowiedzialne 100 % zaufania

Też bym się wybrał więc jak ktoś planuje wyjazd może mi dać znać. Fajnie by było jakby to była osoba która już tam była żeby wszystko sprawnie poszło w załatwianiu. I jeszcze takie pytanie czy są zorganizowane (grupowe) wyjazdy na mecz ( oczywiscie nie chodzi mi o przyjazd ,mecz i wyjazd a o taki wyjazd tygodniowy np)??. Prosze o pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy:) pozdro, mozna wysyłać wiadomości czekam.

ixi1992 niżej o tym pisaliśmy :] FCBPolska ogranizuje wyjazdy.

Tak ogolnie to cena 250 pln w obie strony to gratka wyhaczyc takowy Sprawidzilem druga opcje na sierpnien Teraz cena w obie strony to ponad tys wiec nie wiem skad sie wzielo 600 Artykul bardzo dobry ale pozostawcie wyliczenia za nietrafione Gdyz cena biletu ktora jest praktycznie polowa kosztow jak nie wiecej czasami jest bardzo zmienna i raczej w wiekszosci wyzsza od podanej w symulacjach

@MattFCB Ja również mam takie plany :) W przyszłym roku matura, więc najlepiej będzie jechać w okolicach maja, trochę odpocząć od tego wszystkiego. I najlepiej jechać z kimś dla kogo również byłoby to niezapomniane wydarzenie :)

PISAĆ PISAĆ I JESZCZE RAZ PISAĆ !!!
Od dawna marze o wyjeździe do Barcelony na mecz. Najciekawszą opcją są chyba zorganizowane wycieczki Cules. Ktoś ma jakiś pomysł?
Albo portal fcbarca.com zaproponuje jakiś zorganizowany wyjazd na mecz?!
Było by pięknie

Ja planuje też wyjazd po maturze. Pewnie w maju na LM najlepiej :) Ktoś ma podobne zamiary. Może coś razem ogarniemy :) W Barcelonie mam troje znajomych, którzy by nas oprowadzili i pomogli się dogadać,a to duże ułatwienie.