Betis dziękuje za uczczenie pamięci Mikiego Roqué

Makaj

3 lipca 2012, 00:09

Sport/realbetisbalompie.es/goal.com

16 komentarzy

Po ostatnim gwizdku sędziego w niedzielnym finale EURO 2012 w obozie hiszpańskim wybuchła wielka radość. Piłkarze wspólnie świętowali tytuł mistrza Europy na murawie, a kilku z nich upamiętniło zmarłego przed tygodniem Mikiego Roqué.

W pomeczowych wywiadach o Roqué wypowiadali się między innymi Fábregas i Piqué. Pomocnik Barcelony przyznał: „Mam koszulkę z nazwiskami osób, które nas opuściły, ale tak naprawdę zawsze będą z nami. Doceniamy wartość życia, szczególnie teraz. To dla ich rodzin. Mam nadzieję, że w tych okolicznościach również oni będą mogli cieszyć się tym sukcesem”. Piqué powiedział natomiast, że mistrzostwo Europy „dedykujemy rodzinie Roqué. Miki, jesteśmy z tobą”.

Na oficjalnej stronie internetowej Betisu Sewilla, klubu, w którym występował Roqué, pojawiły się wczoraj oficjalne podziękowania dla piłkarzy. Oto treść oświadczenia:

„Real Betis chce pogratulować hiszpańskiemu zespołowi zdobycia tytułu mistrza Europy. Przekazujemy nasze gratulacje Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, całemu sztabowi szkoleniowemu oraz wszystkim piłkarzom.

Real Betis chciałby również podziękować wszystkim za uczczenie pamięci zmarłego w zeszłym tygodniu Mikiego Roqué. Na nasze podziękowania zasługuje cały zespół, a zwłaszcza Pepe Reina, Cesc Fábregas, Gerard Piqué i Álvaro Negredo, którzy okazali się mistrzami zarówno na boisku, jak i poza nim. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim”.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Piękny gest ze strony piłkarzy ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy