Barca, drużyna z największą liczbą graczy w finale

Kuba

29 czerwca 2012, 14:32

FCBarcelona.cat

26 komentarzy

FC Barcelona jest klubem, który w finale Mistrzostw Europy reprezentować będzie największa liczba piłkarzy. Tyle samo ma ich Juventus Turyn. Klub z Katalonii reprezentować będą Valdés, Piqué, Busquets, Xavi, Iniesta, Cesc oraz Pedro, z kolei Starą Damę - Buffon, Chiellini, Barzagli, Bonucci, Marchisio, Giacherini i Pirlo. Liczbę piłkarzy Barcelony powiększa niejako Jordi Alba, który niebawem podpisze kontrakt.

Jak to miało miejsce w przypadku finału Mundialu 2010 roku, FC Barcelona będzie reprezentowała przez największą liczbę piłkarzy. W sumie kataloński klub na finał polsko-ukraińskich Mistrzostw Kontynentu dostarczy siedmiu zawodników (Valdés, Piqué, Busquets, Xavi, Iniesta, Cesc, Pedro), a także Jordiego Albę, którego transfer do Barcelony został oficjalnie potwierdzony, choć kontraktu jeszcze nie podpisał. To właśnie Ci piłkarze spróbują pomóc Hiszpanii w obronie tytułu wywalczonego cztery lata temu.

Jak Barcelona kontra Juventus

Taką samą liczbą piłkarzy w finale poszczycić może się włoski Juventus. Zespół z Turynu ma w kadrze reprezentacji Włoch Buffona, Chielliniego, Barzagliego, Bonucciego, Marchisio, Giacheriniego i Pirlo. Patrzą na tę rywalizację pod kątem klubowym będzie to niejako rywalizacji Barcelony z Juventusem.

Motta i Reina z barcelońską przeszłością

Ponadto są jeszcze dwa j piłkarze, którzy mają za sobą grę dla Barcelony. Po jednym w ekipie hiszpańskiej i włoskiej. Squadra Azzurra reprezentuje Thiago Motta, który był piłkarze Barçy do 2007 roku, z kolei La Roja ma w swoich szeregach Pepe Reinę, który z klubem rozstał się pięć lat wcześniej. We włoskiej ekipie jest ponadto Mario Balotelli, który był testowany przez Barcelonę w roku 2006.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Będzie rywalizacja Barcelony z Juventusem? Hahah, 2:0.
« Powrót do wszystkich komentarzy