Symboliczna zamiana w Ciutat Esportiva

Rozwad

29 maja 2012, 15:53

Mundo Deportivo

28 komentarzy

Dzisiaj (wtorek) rano nastąpiła symboliczna 'zmiana warty' w Barcelonie, a dosłownie w Ciutat Esportiva w Sant Joan Despí. Podczas gdy Tito Vilanova i Andoni Zubizarreta rozmawiali o Barçy w sezonie 2012/13, Pep Guardiola zabierał swoje rzeczy z gabinetu w ośrodku treningowym, tym samym nadając niezwykłą symbolikę tej chwili.

Ciutat Esportiva w Sant Joan Despí to miejsce, gdzie dziś rano dokonała się symboliczna zmiana w sztabie szkoleniowym FC Barcelony. Z jednej strony Tito Vilanova rozpoczął nieoficjalnie pracę w roli pierwszego trenera Barçy intensywnie pracując z Andonim Zubizarretą nad koncepcją drużyny w sezonie 2012/13. Panowie rozmawiali w budynku Ciutat Esportiva o kontuzjach, ewentualnych transferach, taktyce drużyny, organizacji presezonu, czy wyborze asystenta oraz nowego trenera bramkarzy - generalnie o wszystkim związanym z drużyną Barcelony w przyszłym sezonie.

Z drugiej strony, niemal równocześnie, najwspanialszy trener w historii FC Barcelony - Pep Guardiola po czterech latach spędzonych w klubie zabierał swoje rzeczy z gabinetu w Ciutat Esportiva. Trener z Santpedor po zdobyciu czternastu tytułów z klubowych budynków nie zabiera wyłącznie swoich rzeczy, ale również masę niezapomnianych wspomnień. Kolejną symboliką jest fakt, że agent Josép Maria Orobitg, tym razem w roli przedstawiciela Vilanovy, rozpoczął negocjowanie z klubem warunków nowego kontraktu Tito z FC Barceloną.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Santana10
a skąd wiesz że nie byłem ?? teraz to Ty gadasz rzeczy które nie mają zadnego potwierdzenia , więć zakończmy dyskusje która jest bezsensu , każdy ma swoje zdanie

Gohan
Ty tam nawet nie byles, a gadasz glupoty :)
Mozna sie utozsamiac ale TY NIE MASZ NAWET Z TYM NIC WSPOLNEGO. Oprocz tego, ze jestes tego zwolennikiem :)

Motyl7
widze że utożsamiasz się z klubem..prawdziwy kibic

Szkoda ,że odchodzi. Jest mi bardzo przykro z tego powodu.
Trudno będzie się przyzwyczaić ,ale jak będą wyniki to reputacja Tito wzrośnie i będzie jak za ''Guardioli''
Visca El Barca !

Gohan czemu mówisz- NASZA filozofię gry? Chyba Barcy. Bo skoro naszą to powiedz mi jaka jest.

ciekawe jakie Pep ma plany na przyszłośc po roku odpoczynku , ale strasznie będzie dziwna sytuacja jak Pep odejdzie do jakiegos interu czy chelsea i będzie mecz z Barcelona , przeciez on bedzie znał nasza taktyke i filozogie na wylot.. Ciekawie sie to wszystko zapowiada

a no tak... zapomniałem, że w środku budynku jest podsłuch ... :E

mi nadal trudno w to uwierzyć ale dziękujemy, chyba wszyscy fani
VEB!!!!

To na ostatek Grácies Pep, mam nadzieję, że jeszcze wrócisz!

@Michal99

Oby tak było.! :)
VeB.!

ShawnC
Cele dla Barcy? Jak zwykle wszystkie tytuły ! Visca el Barca !

Historia lubi zataczać koło więc może Tito powtórzy osiągnięcie Pepa :)

Armandi- a dalej brzmi to umarł król, niech żyje król :)
Peciak- co Ty mówisz? Pep miał wiele przywilejów, ale na takie zespół nie może raczej pozwolić, bo Tito byłby zwyczajnie w świecie wykorzystany. Myślę, że nawet moralność Pepa nie pozwoliłaby, żeby za rok wrócił (chyba że Tito nie wyjdzie). Ale na pewno nie będzie sytuacji- załóżmy, że z Tito zespół osiągnie sukcesy. Pep wypocznie i za rok będzie chciał wrócić do Barcy to Tito zwolnią.
Dla Pepa furtka do barcy jest otwarta, ale na pewno nie w taki sposób. Bo by okropnie się zachowała wobec Tito (No chyba, że zespół zejdzie na psy pod jego wodzą, a nie zejdzie, bo Ci fantastyczni piłkarze, potrafią zmienić oblicze meczu kilkoma czarującymi zagraniami)

ja myślę, że jest to po prostu urlop Pepa, chce odpocząć przemyśleć pare rzeczy i wrócić za sezon do prowadzenia Barcy. Zostawia ją tymczasem pod opieką swojego zaufanego człowieka. Pep nigdy nie mówił o wypaleniu, tylko o zmęczeniu.

Coś czuje, że era Tito nie będzie (pod względem sukcesów) za bardzo różniła się od ery Guardioli!

rafkop8
Umarł król? Nie było lepszego określenia?

Pewien etap w historii po prostu się już skończył choć my chcielibyśmy żeby trwał nadal, szkoda że to nie możliwe.

Z pewnością jest to smutna wiadomość, ale nadszedł już chyba czas abyśmy przestali spoglądać za siebie. Mamy nowego - starego trenera, któremu musimy zaufać. Ja wierzę w Tito i ufam mu. Vilanova zna przecież ten zespół jak nikt inny. Najważniejszym zadaniem Tito na przyszły sezon będzie z pewnością podtrzymanie motywacji u zawodników. Jeśli nasi gracze wciąż będą głodni sukcesów - o wyniki jestem spokojny. Transfery? - dwa lub trzy z pewnością podniosą konkurencję w zespole. Kto to będzie? - nawet nie ma sensu zgadywać. Z pewnością zarząd nas "czymś" zaskoczy. Mam tylko nadzieję, że na Camp Nou pojawi się Alba. Piłkarska przyszłość Abidala jest - bądźmy szczerzy - nieznana, a Adriano musi mieć konkurencję.
Patrząc na to zdjęcie napiszę tylko tyle: Żegnaj Pep. Dziękujemy za wszystko. "Umarł król, niech żyje Tito".

Pep może nam cały czas pomagać choć nie jest trenerem. Za jakiś czas jeszcze wróci na to stanowisko! :)

Dasz radę Tito a Pep jakby coś to wierzę że jeszcze wróci.

Czekam aż ogłoszą nazwisko asystenta!

Chyba nie da się osiągnąć z Barceloną więcej niż zrobił Pep, ale mam nadzieję, że Tito sprawi, że się mylę.

Racja. Zwłaszcza, że ten nieznany jeszcze człowiek będzie tym, który poprowadzi Barcelonę pod nieobecność Tito w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii :-)

Czekamy na nazwisko asystenta...

Mam nadzieje ze Tito nic niezmieni tylko motywacja a chłopaki beda grac swoje ;] oni maja to w genach ;p

Smutna nie ma co ale to co bedzie przed nami ( choc szczerze watpie ) moze byc jeszcze lepsze . Jestem ciekaw ogloszenia celow na nastepny sezon .

smutna chwila... ;(