Barça rezygnuje z letniego tournée

Looky

12 kwietnia 2012, 18:21

Sport

43 komentarze

FC Barcelona poinformowała, iż przygotowania do nowego sezonu piłkarska drużyna spędzi tym razem w Europie. Zawodnicy będą zatem mogli odpocząć bez konieczności podróżowania do Stanów Zjednoczonych czy Azji, co było standardowym punktem przygotowań "Dumy Katalonii" w ostatnich latach.

Decyzja taka została podjęta ze względu na wielkie imprezy jakie odbędą się latem tego roku - Mistrzostwa Europy oraz Igrzyska Olimpijskie. Brak konieczności dalekich wyjazdów "ma zrekompensować intensywność gry i dużą liczbę meczów, jakie w ostatnich latach rozegrała drużyna". Zespół musi latem naładować akumulatory, by przygotować się do kolejnego sezonu w odpowiedni sposób.

Mimo tego, klub chce podziękować za zaproszenia, wsparcie i wyrazy uznania, jakie otrzymał z całego świata w ostatnich latach. Barça wyraża chęć do kolejnych podróży przy okazji następnych wolnych terminów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

brawo! dobrze ze uczymy sie na bledach :)

Villa Villa bo to stare zdjęcie :D

Brawo ! Brawo !! świetna decyzja!!

To najprawdopodobniej Villa, ale Tello też ma podobną fryzure. Teraz to jest jednak ważne to, że będą mogli odpocząć po tak ciężkim sezonie :)

No i taka decyzja sztabu szkoleniowego mi sie podoba żadnych głupich wyjazdów które tylko osłabiają zawodników zamiast im pomagać...

cieszą się jak mali chłopcy:D

Grają w kolory :D

Niech do Polski przyjadą :D

no i bardzo dobrze!

@sqr3byq, na tablecie widoczne są cztery kolory: czerwony, niebieski, zielony i żółty. Zawodnicy zostali poddani badaniu na skojarzenia. Kolory dobrano tak, że - jak widać po wyrazie twarzy każdego z nich - kojarzą się tylko z Barceloną i zielenią murawy. Tak...tak myślę. ;)

Pedro chyba wygrywa i widać że sprawia mu to wielką frajdę - wnioskuję tak z mimiki jego twarzy. Pozostali gracze nie są z tego zbyt zadowoleni :-). Wracając do tematu jest to świetny pomysł, że nigdzie za ocean nie lecą. Sezon wyczerpujący z ME w zupełności wystarczy, a kiedyś trzeba odpocząć.

Ja również uważam, że to dobry pomysł. Te zagraniczne wyjazdy może i sprzyjają fanom (pamiętacie pewnie jak szaleni Azjaci oblegali chłopaków z Barcy na każdym kroku), ale zawodnicy na pewno tam nie wypoczywają. Dobra decyzja.

Do Polski mogą przyjechać :D

Liczę, że w następnym sezonie również postanowią o odpoczynku, ponieważ widać, jak zmęczona jest Barcelona.

Hehe ciekawe co tam mieli na tym tablecie :D

David Villa ma charakterystyczne uszy, a ponadto zawsze ma włosy postawione do góry. A co do decyzji zarządu to jest bardzo dobra, każda decyzja powinna być podjęta z myślą o dobru zespołu, a takim jest niewątpliwie przygotowanie do sezonu w Europie, bez nie potrzebnych dalekich podróży.

Bardzo dobre posunięcie ze strony klubu dzięki temu ominą zawodników większe kontuzje itd.

Przecież to jest David a nie Cesc obok Xaviego jak można ich pomylić zwłaszcza, że Fabs miał wtedy dłuższe włosy..

I bardzo dobrze .

Bardzo mądre posunięcie ze strony sztabu trenerskiego i zarządu. Ja wiem, że "pecunia non olet", ale takie wyjazdy do Azji lub Stanów Zjednoczonych są po prostu zabójcze. Długie podróże, aklimatyzacja itp, itd. Mam nadzieję, że Mistrzostwa Europy i Londyn przejdziemy "bezboleśnie" i wszyscy wrócą z tych zacnych imprez zdrowi. To jest jednak na razie melodia przyszłości. Teraz czekamy na Levante. Trudny mecz się zapowiada.

@Skinner
serio ?

Jestem za, chłopaki się nagrają na ME i IO :)

I bardo dobrze, w tym sezonie cierpieliśmy z powodu złego przygotowania w presezonie, więc w tym roku trzeba to sobie odkuć.

Pedro,Busi,Xavi,Villa !!

banankuba
To jest David Villa ;)
1. Cesc nie brał udziału w presezonie
2. Cesc miał w lato dłuższe włosy
3. Takie spodenki barca miała podczas presezonu
Więc jestem pewny, że do David
konto usunięte

słuszna decyzja, wszyscy wiemy jak było na ostatnim zgrupowaniu..

I może to lepiej ze zostaną .... po ostatnim okresie przygotowawczym wrócili jedynie nieprzygotowani i zmęczeni.. niech zostaną i niech przygotują się na nowy bój. Najlepiej żeby bez kontuzji i wpadek tak jak w tym sezonie.

obok Xaviego jest Fabregas, widać po włosach bo Villa ma troche inaczej ułożone.

Wpadajcie do Polski, nasze drużyny was z chęcią przetestują :d Dobrze że nigdzie nie lecą, na pewno to wpłynie pozytywnie na konzutje w przyszłym sezonie i nie będzie ich tyle co w tym.

Fabregas na 100 % widać po czole ,włosach i brwiach przede wszystkim
konto usunięte

Dobra decyzja klubu ... przez te wyjazdy na początku sezonu jest ciężko , no i łatwiej o kontuzje poprzez słabe przygotowanie do sezonu.
Obok Xaviego siedzi Villa ;D

po co*

To jest Villa nie ma bata zeby to byl ktos inny .

Poco drugi news o tym samym?

na bank cesc

ja bym powiedział że to Villa.

Obok Xaviego to chyba Villa .

bardziej Cesc ale Villa też może być xD

obok Xaviego siedzi Cesc czy Montoya ?

Wpadli by rozwalić Wisłę !

taki temat chyba był xD już nie dawno

Zaoszczędzą przynajmniej trochę kaski. (Wiem, że nie śmieszne)

Dobrze że po tak wyczerpującym sezonie drużyna nie będzie nigdzie daleko podróżować bo muszą jakoś zregenerować się.
Ps. Mogliby do Polski wpaść na jakiś meczyk.

chinczyka graja chyba :D