Guardiola: Było zbyt wiele rzeczy, na które Komisja nie zareagowała

Looky/Kate

25 marca 2012, 12:56

Sport

66 komentarzy

W piątek szerokim echem w Hiszpanii odbiły się decyzji Komisji ds. Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, która łagodnie potraktowała Real Madryt, mimo pięciu czerwonych kartek jego członków w meczu z Villarrealem. O tę kwestię zapytany został Pep Guardiola na wczorajszej konferencji prasowej.

- Ci, którzy decydują o karach, kierują się swoją logiką, ale sądzę, że sędziowie i Komisja nie potrafili wyrobić sobie szacunku i teraz zachodzą podejrzenia co do każdej ich decyzji. Problemem jest to, że nie została ustalona wyraźna granica. Było zbyt wiele rzeczy, na które nie zareagowali, dlatego teraz są ciągłe podejrzenia. Piqué zasłużył na karę za swoją wypowiedź, ale zasłużył na nią również ten, kto mówi o kradzieży. Muszą jak najszybciej odzyskać autorytet, aby mecze rozstrzygały się na boisku - powiedział Guardiola.

Pep był bardzo zadowolony z reakcji zespołu po wykluczeniu Thiago Alcántary we wczorajszym spotkaniu, podkreślał wysiłek i nie szukanie wymówek. - Momentami mamy prawie 75% posiadania piłki, dlatego czasem trudno uwierzyć, że w ośmiu meczach oglądamy cztery czerwone kartki. Ale musimy to zaakceptować, wracamy do domu i gramy dalej - mówił.

- Po tym jak przez 4 lata byliśmy na szczycie, wygraliśmy wszystko,  stanowiliśmy przykład pod każdym względem, przychodzi nowy sezon. Wydaje się bardzo długi i trochę odpuściliśmy. Teraz jesteśmy na półmetku i zdaliśmy sobie z tego sprawę. Nie da się zmierzyć włożonego wysiłku. Albo wszyscy idą w tym samym kierunku albo nic nie osiągniemy. Podoba mi się, że grając w dziesiątkę nie wpadliśmy w panikę. Wysililiśmy się do tego stopnia, że udało nam się nawet stworzyć więcej okazji.

Pierwsza część konferencji: kliknij tutaj.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

http://szpileczki.com/?s=16299 chwila relaksu dla kazdego z nas prosze o + :) :D
« Powrót do wszystkich komentarzy