Mourinho: Ci, którzy nie mówią o sędziach, ostatecznie i tak o nich mówią

Looky

10 marca 2012, 14:20

Sport

113 komentarzy

Na wczorajszej konferencji prasowej José Mourinho mówił odnosił się do FC Barcelony, mówiąc między innymi, że "ci, którzy nie mówią o sędziach, ostatecznie i tak o nich mówią".

- Są ludzie o wiele mądrzejsi ode mnie, którzy sprzedają obraz odmienny od mojego, ale ostatecznie są tacy sami, jak ja - powiedział Mourinho  w odniesieniu do Pepa Guardioli.

Zapytany o słowa Alfonsa Godalla (były członek zarządu Joana Laporty), który stwierdził wczoraj, iż za kadencji byłego prezydenta Barçy, Katalończycy byli lepiej traktowani w Hiszpańskiej i Europejskiej Federacji, bowiem Laporta dbał o serdeczne relacje z przedstawicielami różnych instytucji, Portugalczyk nie chciał wchodzić w polemikę.

- To interesująca wypowiedź, ale to nie ja powiniem ją analizować i komentować. Normalne jest to, że dziennikarze podejmują dyskuję, krytykują każde moje słowo i każdą moją opinię, ale ja nie mam czasu na wchodzenie w polemikę na temat tej sytuacji. Ja mogę dyskutować z faktami, które nie wymagają interpretacji. Są to ciekawe rzeczy, ale dla mnie cała sprawa kończy się w kilka minut - komentował.

Zapytany o wypowiedź rzecznika prasowego FC Barcelony Toniego Freixy oraz słowa Gerarda Piqué, którzy w ostatnim tygodniu wyraźnie krytykowali pracę arbitrów, odpowiedział już szerzej.

- Przypominam, że nie mówili o sędziach, a ostatecznie i tak o nich mówią. Każdy robi, co chce, ja nie jestem po to, aby kogoś krytykować. Nie jestem doskonałym trenerem, bo krytykowałem sędziów, czasem pod wpływem emocji i mocnymi słowami, ale są inni ludzie, którzy kreują inny wizerunek, a na końcu okazuje się, że wszyscy jesteśmy tacy sami - wyjaśniał.

- Teraz skarżę się mniej, bo nieraz już zapłaciłem za swoje słowa. Byłem zawieszony na wiele spotkań, zapłaciłem sporo pieniędzy w ramach grzywien. Mój wizerunek powoli przekształca się w wizerunek człowieka, którym naprawdę nie jestem. Staram się być tak cichy, jak to tylko możliwe, nie tracąc przy tym naturalności. Nie jestem doskonały i pewnie przyjdzie czas, że powtórzę wypowiedzi, czy działania, które postawią mnie w złym świetle.

- Interesujące jest to, że są ludzie o wiele bardziej inteligentni ode mnie, którzy sprzedają wizerunek odmienny od mojego, a w efekcie okazuje się, że są tacy sami, jak ja - dodał.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak ja go niecierpie jak był w Interze czy Chelsea myślałem ze jest innym kolesiem co za wstyd ze on był kiedys w Barcy i jeszcze o Guardioli byłym koledze na starość poprzekręcało mu sie w tej głowie !!
« Powrót do wszystkich komentarzy