Agent: Marzeniem Oriola jest Barça, ale nie mogliśmy odmówić Chelsea

Looky

30 grudnia 2011, 15:10

TotalBarca

23 komentarze

Latem tego roku opuścił Barcelonę i przeniósł się do Chelsea, gdzie teraz zaczyna odgrywać coraz bardziej znaczącą rolę. Oriol Romeu, bo o nim mowa, ponownie wiązany jest z katalońskim klubem, ale raczej nie wróci na Camp Nou w przyszłym roku.

- Przyszłość Oriola leży w naszych rękach, nie w rękach Chelsea. Możemy odkupić naszego wychowanka na podstawie sporządzonej umowy, dlatego nie rozumiem o co chodzi Villas-Boasowi. Dobra postawa piłkarza w Premiership w ogóle nas nie zaskakuje. To gracz mający więlką przyszłość, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień obserwujemy jego postępy - cytuje źródło bliskie Barcelonie brytyjski The Sun. Podobno oficjalnie poinformowano również o tym londyński klub.

Na odpowiedź przedstawiciela Chelsea nie trzeba było długo czekać. - Umowa zawiera klauzule, które pozwalają odkupić gracza, tylko jeśli Chelsea będzie chciała go sprzedać, więc zasadniczo ta opcja ma pierwszeństwo. Jest to jasno zapisane w kontrakcie, który został również przekazany FIFA.

Aby zakończyć słowne przepychanki, głos zabrał również agent Oriola, Javier Magico Diaz. - Zanim odszedł, jego marzeniem była gra w Barcelonie i nadal nim jest, ale nie możemy ignorować szansy, którą dała mu Chelsea. Oriol wyrobił sobie renomę w Premiership i regularnie pojawia się na boisku. Mamy zobowiązania wobec tego klubu - powiedział w rozmowie z Marcą.

- Czas pokaże, czy ta sytuacja będzie odpowiednia dla klubu i zawodnika. Zobaczymy czy będzie rozwijał się w Chelsea i utrzyma swoje miejsce w składzie. Może korzystniej dla niego będzie zostać tu na kolejny sezon i wrócić dopiero w 2013 roku - dodał dyplomatycznie, mając nadzieję, że te słowa zakończą wszelkie spekulacje.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

AniaBarcaFan
Był to żart z okazji 28 grudnia, który w państwach hiszpańskojęzycznych funkcjonuje jako nasze prima aprilis.
« Powrót do wszystkich komentarzy