Milanu starania o Mascherano

Looky

29 grudnia 2011, 18:03

Sport

63 komentarze

Adriano Galliani nie próżnuje. Dyrektor generalny AC Milan planuje wzmocnienia składu piłkarskiej drużyny i nie zamierza szczędzić pieniędzy. Jednym z transferów już zimą ma być Carlos Tevez, ale sztab szkoleniowy Rossonerich ma mieć również luksus w postaci wyboru piłkarzy na kolejny sezon.

Na liście Gallianiego pozostaje wiele nazwisk, ale w kuluarach mówi się, że tym, który przykuwa jego największą uwagę jest Javier Mascherano. W nieoficjalnej rozmowie z przedstawicielami mediów, dyrektor generalny włoskiego klubu miał mocno zachwalać piłkarskie walory Argentyńczyka, jego boiskową inteligencję i stwierdził podobno, iż piłkarz ten bez problemu dostosowałby się do włoskiego calcio. To wszystko ma wystarczyć, aby stał się dużym wzmocnieniem środka pola zespołu mistrzów Italii.

Galliani zaprzeczył, że kontaktował się z graczem, jego agentem czy samą Barceloną, ale zaznaczył, że w przyszłości może się to zmienić. Ton rozmowy wskazywał na to, że saga z Mascherano w roli głównej może się wkrótce rozpocząć, zwłaszcza że po transferze Zlatana Ibrahimovicia relacje Milanu z Sandro Rosellem są znakomite. Oba kluby pozostają w stałym kontakcie.

To nie pierwszy raz, gdy Rossoneri interesują się osobą argentyńskiego pomocnika. Kilka lat temu, gdy zawodnik myślał o opuszczeniu Liverpoolu, Włosi nieśmiało pytali o jego transfer. Ostatecznie nie przedstawili jednak żadnej oferty i sprawa ucichła, a teraz temat powraca.

W Barcelonie prowadzonej przez Pepa Guardiolę, Mascherano stał się kluczową postacią, grając często i to w najważniejszych meczach. Jego wszechstronność i charakter odgrywają znaczącą rolę w szatni drużyny. Jego umowa z katalońskim klubem obowiązuje do 2014 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie dla psa kiełbasa!
« Powrót do wszystkich komentarzy