Młodzi wychowankowie w składzie Barçy na przyszły sezon

Kate

29 grudnia 2011, 17:29

Mundo Deportivo

39 komentarzy

W przyszłym sezonie w pierwszej drużynie Barçy będziemy mieli szansę zobaczyć: Cuencę, Montoyę, Bartrę i Sergiego Roberto. Możliwe jest też, że dołączy do nich Dos Santos.

W ostatnich dniach wielu zawodników Barçy B odnowiło swoje kontrakty. Potwierdzono w nich, iż w przyszłym sezonie zawodnicy ci mogą awansować do pierwszej drużyny. Odpowiada to zamysłowi Pepa Guardioli, który w sezonie 2012/13 chce wprowadzić w życie nowy projekt, dając młodym wychowankom Barçy B możliwość grania u boku "starej gwardii".

Jeśli nic się nie zmieni w planach trenera, to czterech zawodników zagra w la Liga. Chodzi o Cuencę, Montoyę, Bartrę i Sergi Roberto. Możliwe jest też, że dołączy do nich Dos Santos. Meksykanin odnowił swój kontrakt na początku grudnia, do czerwca 2015 roku. Jednakże w klubie rozważa się jego odejście latem przyszłego roku. Jest to zawodnik z największą liczbą ofert z innych klubów. Jeśli jednak zdecyduje się zostać, nie będzie to dla Guardioli żaden problem, ponieważ gracz ten może grać zarówno w środku pola, jak i na prawym skrzydle. Tym bardziej, że sam podkreślił, że jeśli zostanie, to tylko po to, aby grać w pierwszej drużynie.

Jeśli chodzi o pozostałych, nie ma prawie wątpliwości, że staną się częścią pierwszej drużyny. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest przedłużenie kontraktu z Isaaciem Cuencą, którego obecna umowa obowiązuje do czerwca 2012. Póki co nie ma porozumienia, ale obie strony są w pełnej gotowości do negocjacji, aby uczynić z Isaaca pełnoprawnego zawodnika pierwszej drużyny.

Martín Montoya, który przedłużył kontrakt do 2014 roku, mógłby być alternatywą na prawym skrzydle dla Alvesa. Jego rozwój jako piłkarza jest spektakularny i widzi się go w przyszłości jako bocznego obrońcę Barçy.

Z kolei awans Bartry mógłby "zaszkodzić" Fontàsowi, który nie odgrywa obecnie zbyt dużej roli. Aktualnie zawodnik nie myśli o odejściu. Kolejnym, któremu daje się kredyt zaufania to Sergi Roberto. W przypadku sprzedaży Keity, kierownictwo klubu postanowiło dać szansę właśnie jemu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli Pep ma plan na najbliższy sezon to możemy wnioskować że przedłuży kontrakt
« Powrót do wszystkich komentarzy