Młodzi wychowankowie w składzie Barçy na przyszły sezon

Kate

29 grudnia 2011, 17:29

Mundo Deportivo

39 komentarzy

W przyszłym sezonie w pierwszej drużynie Barçy będziemy mieli szansę zobaczyć: Cuencę, Montoyę, Bartrę i Sergiego Roberto. Możliwe jest też, że dołączy do nich Dos Santos.

W ostatnich dniach wielu zawodników Barçy B odnowiło swoje kontrakty. Potwierdzono w nich, iż w przyszłym sezonie zawodnicy ci mogą awansować do pierwszej drużyny. Odpowiada to zamysłowi Pepa Guardioli, który w sezonie 2012/13 chce wprowadzić w życie nowy projekt, dając młodym wychowankom Barçy B możliwość grania u boku "starej gwardii".

Jeśli nic się nie zmieni w planach trenera, to czterech zawodników zagra w la Liga. Chodzi o Cuencę, Montoyę, Bartrę i Sergi Roberto. Możliwe jest też, że dołączy do nich Dos Santos. Meksykanin odnowił swój kontrakt na początku grudnia, do czerwca 2015 roku. Jednakże w klubie rozważa się jego odejście latem przyszłego roku. Jest to zawodnik z największą liczbą ofert z innych klubów. Jeśli jednak zdecyduje się zostać, nie będzie to dla Guardioli żaden problem, ponieważ gracz ten może grać zarówno w środku pola, jak i na prawym skrzydle. Tym bardziej, że sam podkreślił, że jeśli zostanie, to tylko po to, aby grać w pierwszej drużynie.

Jeśli chodzi o pozostałych, nie ma prawie wątpliwości, że staną się częścią pierwszej drużyny. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest przedłużenie kontraktu z Isaaciem Cuencą, którego obecna umowa obowiązuje do czerwca 2012. Póki co nie ma porozumienia, ale obie strony są w pełnej gotowości do negocjacji, aby uczynić z Isaaca pełnoprawnego zawodnika pierwszej drużyny.

Martín Montoya, który przedłużył kontrakt do 2014 roku, mógłby być alternatywą na prawym skrzydle dla Alvesa. Jego rozwój jako piłkarza jest spektakularny i widzi się go w przyszłości jako bocznego obrońcę Barçy.

Z kolei awans Bartry mógłby "zaszkodzić" Fontàsowi, który nie odgrywa obecnie zbyt dużej roli. Aktualnie zawodnik nie myśli o odejściu. Kolejnym, któremu daje się kredyt zaufania to Sergi Roberto. W przypadku sprzedaży Keity, kierownictwo klubu postanowiło dać szansę właśnie jemu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

fr3d Oriol Romeu niech zostanie w Chelsea dopasował sie do stylu to niech tam zostanie poco mamy mu psuć kariere ? być moze będzie to drugi fabregas za którego będzie Barca musiała dać 30 mln no cóż :) Mamy inne diamenty w szkółce ;P
« Powrót do wszystkich komentarzy