Zico: Hegemonia Barçy trwa już pięć lat

Kamil Barański

28 grudnia 2011, 17:55

16 komentarzy

Legenda Flamengo Rio de Janeiro, Zico nie może uwolnić się od dziennikarzy po meczu finałowym Klubowych Mistrzostw Świata, w którym FC Barcelona zdeklasowała brazylijski Santos. 

Dla Zico wyższość Blaugrany jest niepodważalna. "Sama obecność artystów, nie sprawia, że drużyna gra piękny futbol. Oprócz tego, wymagane są jeszcze: ciężka praca na treningach, przyjaźń i poświęcenie", powiedział Brazylijczyk. 

"Tę drużynę można porównać z reprezentacją Brazylii w roku 1982 albo kadrą z Meksyku, kiedy liderem zespołu był Pelé", stwierdził Zico, po czym dodał, że hegemonia Barçy trwa już co najmniej pięć lat. "Każdy, kto śledzi rozgrywki Ligi Mistrzów, wie, że ten klub gra świetnie już od lat. Mają świetny zespół, który jest ze sobą bardzo zżyty. Transfery Villi i Fàbregasa również były bardzo ważne", mówił. 

Zico zaprzeczył również, że brazylijski futbol stoi na niższym poziomie niż europejski, jednak zaznaczył, że "nie dotyczy to Barcelony". Na koniec, stwierdził, że potrzeba czasu i cierpliwości, aby w Brazylii powstała drużyna, której gra przypominałaby styl Barçy.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wchodźcie na link tego kolesia. Tam nic nie ma o Barsie, tylko same porno
« Powrót do wszystkich komentarzy