Rok Cuenki

Looky

28 grudnia 2011, 17:30

FCBarcelona.cat

39 komentarzy

Rok 2011 Isaac Cuenca zakończył będąc graczem pierwszej drużyny Barcelony. Uczynił ogromny postęp, zwłaszcza że jeszcze na początku tego roku był piłkarzem Sabadell.

Obecny sezon Cuenca rozpoczął w Barcelonie B, mając na celu umocnienie swojej pozycji po powrocie z wypożyczenia do Sabadell. Z pewnością nie wyobrażał sobie, że sześć miesięcy później będzie miał na koncie tyle występów w pierwszym zespole. Zadebiutował w Lidze Mistrzów, wybiegając na boisko w meczu z Viktorią Pilzno. Zagrał również w Primera Division i Pucharze Króla i zdobył cztery bramki.

Debiut w drużynie Guardioli był dla niego z pewnością wielkim wydarzeniem, ale najważniejsze jest zaufanie, jakim obdarzył go trener. Grał głównie na prawym skrzydle, gdzie potrafił nieszablonowo rozegrać akcję, a do tego jego dośrodkowania siały spustoszenie w szeregach obronnych rywala.

W pierwszym zespole Barcy zagrał w dziewięciu spotkaniach i spędził na boisku 651 minut. Strzelił 4 gole i zanotował aż 7 asyst. Średnia naprawdę imponująca. Jego pewność siebie rośnie tak mocno, że na treningach z pierwszą drużyną, pozwala sobie prezentować prawdziwą wirtuozerię. Pojawił się niemal znikąd, a teraz pod nieobecność Villi stanie się ważnym elementem układanki Guardioli.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rok? Na razie miesiąc. Ale życzę mu, żeby za 11 miesięcy można było faktycznie napisać, że to był jego rok.
« Powrót do wszystkich komentarzy