Barça podpisała umowę z chińskim gigantem internetowym

Mim

28 listopada 2011, 17:51

FCBarcelona.com

3 komentarze

FC Barcelona podopisała umowę z potentatem chińskiej branży internetowej, firmą Tencent, która zadba o promowanie marki Dumy Katalonii w tej części globu.

Barça doszła do porozumienia z korporacją internetową Tencent, która zajmie się promocją klubu w Chinach. Celem współpracy jest pozyskiwanie kolejnych zwolenników Blaugrany oraz zwiększenie dochodów. Dídac Lee jest z umowy bardzo zadowolony. "Cieszę się podwójnie - ze względu na moje pochodzenie oraz ze względu na fakt, iż jest to obszar moich zanteresowań", powiedział dyrektor ds. nowych technologii w klubie ze stolicy Katalonii. Z kolei Antoni Rossich, dyrektor generalny, chwalił korporację za "perfekcyjną strategię działania".

Współpraca obu stron zostanie zakrojona na szeroką skalę. Serwis Tencent zobowiązał się do rozwijania nowej strony internetowej FC Barcelony w Chinach oraz do promowania klubu za pośrednictwem różnych cyfrowych aplikacji, np. gier.

Dla Dídaca Lee jest to niezwykle istotna platforma działań. Uważa on bowiem, że Internet jest idealnym środkiem do rozszerzania wpływów FC Barcelony na całym świecie. "Wierzę, że najlepszą drogą do komunikowania się z fanami Barçy jest sieć, zwłaszcza w Chinach, gdzie Blaugrana jest szczególnie dopingowana", zaznaczył.

Grupa Tencent specjalizuje się w tworzeniu portali, gier i reklam internetowych, mobilnych aplikacji, jest także liderem na rynku chińskim jeśli chodzi o działalność w obszarze tzw. social media. Jak twierdzi Lee, "dyrektorzy Tencent są usatysfakcjonowani umową z Barçą nie tylko ze względu na to, że jest fantastycznym klubem, ale także dlatego, iż przekazuje pewne wartości".

FC Barcelona i nowe technologie

Dzięki porozumieniu z chińskim Tencent, Barcelona ugruntowała pozycję lidera, wykorzystującego w swej działalności nowe technologie. Spośród innych klubów piłkarskich, Barça posiada największą ilość fanów na portalach internetowych: na Facbook'u zarejestrowane są 23 miliony kibiców Dumy Katalonii, natomiast na Twitterze - 4,5 miliona.

Szczególnie silną pozycją cieszy się oficjalna strona internetowa Blaugrany. Portal www.fcbarcelona.cat jest najczęściej odwiedzanym serwisem piłkarskim w Hiszpanii.

Oprócz umowy z Tencent, FC Barcelona współpracuje także z innymi firmami i przedsiębiorstwami, takimi jak: Telefónica I + D, Google+ czy UNICEF.

Udana podróż do Chin

Całość przedsięwzięcia związana jest z wyjazdem do Chin Sandro Rosella, który podczas swojego pobytu w Azji, wraz z innymi działaczami klubu, wziął udział w licznych spotkaniach okolicznościowych. Prezydent FC Barcelony uczestniczył m. in. w gali zorganizowanej przez Chińską Fundację Osób Niepełnosprawnych oraz spotkał się ze studentami uniwersytetu w Pekinie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

fr3d - dobre, dobre ;)
kryspin, zgadzam się ale na drugi raz patrz co Ci przeglądarka podkreśla bo za "żecywiście" bym nie dał złamanego centa. Lepiej wydaj 10dollar na porządny słownik.

w istoće, kryspinie
żecywiście fajna nazwa

I jeszcze umowa z 50 centem, żeby nagrał alternatywny hymn. BTW: Fajna nazwa firmy :P