Rijkaard: Mamy wystarczającą ilość zawodników na nowe wyzwania

Barman

21 lipca 2006, 22:49

Brak komentarzy
Co możesz powiedzieć na temat nowych wzmocnień?

"Właściwie to byliśmy całkiem zadowoleni z obecnego stanu posiadania, lecz nie mogliśmy zmarnować okazji, która niemal sama do nas przyszła. Barcelona pozyskała dwóch zawodników, którzy na pewno wiele wniosą do gry. Jak doskonale wiemy, sezon jest długi, mamy do rozegrania wiele ważnych meczów, a z tymi piłkarzami mamy wystarczający skład na nowe wyzwania".

Jak możesz krótko scharakteryzować obydwu graczy?

"Zambrotta to wspaniały piłkarz. Gra na światowym poziomie już od wielu lat. Może grać na obu flankach, ciężko pracuje przez cały mecz i swoją osobą ma sporo do zaoferowania. O Thuramie można by mówić długo. Jako piłkarz wygrał niemal wszystko, a to bardzo ważne dla takiej drużyny jak nasza, która gra na wysokim poziomie i ma w swym składzie piłkarzy, którzy wiedzą jak dochodzić do sukcesu".

Co możesz powiedzieć tym, którzy uważają iż Thuram jest za stary na grę w Barcelonie?

"To może niektórym przeszkadzać, jednak na pewno mnie - najmniej. Gwiazdy sportu dbają o siebie i przez długi okres czasu mogą jeszcze znajdować się w pełni sprawności fizycznej. Gracze tacy jak on są bardzo ważni w sferze atmosfery w klubie, ale i postawy na boisku. Thuram jest właśnie takim piłkarzem".

Po tych dwóch transferach, Barça ma najlepszy skład na świecie?

"Wolę pozostać ostrożnym. Owszem, jesteśmy zadowoleni z posiadanego składu, lecz sezon jeszcze się nie zaczął i przed nami jeszcze wiele ciężkich bojów. Ale to właśnie całe piękno futbolu. Wszyscy są gotowi by tworzyć historię, wliczając nas. Czujemy respekt do innych drużyn, ale najbardziej musimy skupić się na naszej grze i być pewnym siebie".

Jeśli wygraliście La Ligę i Champions League w zeszłym sezonie, to po przyjściu Gudjohnsena, Zambrotty i Thurama fani powinni oczekiwać jeszcze czegoś więcej?

"W teorii - tak. Ale ja patrzę na to z innej strony, bardziej pospolitej. Praca w Barcelonie to dla mnie honor i kiedy drużyna jak nasza wychodzi na boisko, oni zawsze muszą sprawiać dobry wizerunek dla fanów. Wszystko czego my chcemy, to podtrzymanie tego samego ducha, upewniać się, że fani są szczęśliwi i pracować najciężej jak możemy".

Czy lista piłkarzy na przyszły sezon jest już zamknięta?

"Wielki klub nigdy nie powinien zamykać sobie drogi na nowe możliwości. Tak jak w tym wypadku - wykorzystaliśmy sytuację, która nagle narosła. Drużyna wygląda obecnie bardzo dobrze, ale nigdy nie wiadomo co jeszcze może się wydarzyć".

[źródło: fcbarcelona.com]

Poleć artykuł