Ronaldinho: doskonały moment na to, aby zapisać się na kartach historii

Sylvinho

16 grudnia 2006, 12:10

Brak komentarzy
Zbliżasz się do finału mistrzostw świata, tym razem klubowych, ale znów w Jokohamie. Co czujesz?

Mam bardzo miłe wspomnienia związane z tym miejscem. Zdobyłem tu mistrzostwo świata i zawsze, gdy przekraczam próg tego stadionu tamte chwile powracają. To wspaniałe, że znów mogę walczyć tutaj, tym razem o inny tytuł.

Jakie znaczenie ma dla ciebie mistrzostwo świata zdobyte podczas turnieju rozgrwanego na boiskach Korei i Japonii?

Spełnił się mój największy sen, zawsze marzyłem o takim momencie. Zwyciężyliśmy we wspaniałym stylu. Mam stąd dobre wspomnienia.

Jeśli chodzi o rozgrywki klubowe obecny turniej jest dla Ciebie również bardzo ważny.

Po zwycięstwie w Primera Division i Lidze Mistrzów jest to jedyny tytuł, którego nie zdobyliśmy. Wiemy, że posiadamy teraz szansę na zapisanie się na kartach historii. Podchodzimy do tego meczu nie jako faworyci, dzięki czemu zagramy bez presji.

Klubowe Misrzostwo Świata wiąże się w Ameryce z ogromnym prestiżem. Być może większym niż w Europie.

To jest jak dla nas Liga Mistrzów. Nie znaczy to jednak, że będzie to łatwy mecz. Mamy bardzo mocnego przeciwnika, przez co będzie to napewno ciężkie spotkanie. Jednak pomimo wszystko, jeśli zagramy mądrze oraz będziemy cieszyć się grą, to wszystko powinno pójść dobrze.

Co wiesz o Internacional de Porto Alegre?

Wiem wszystko. Gracze są z mojego miasta. Mam przyjaciół, którzy są fanami klubu i podpowiedzieli mi kilka rzeczy. Ta drużyna jest bardzo silna fizycznie, jest kilku szybkich piłkarzy. Musimy być bardzo skoncentrowani jeśli chcemy ich pokonać.

Czy czujesz się w Japoni jak w domu? Wszyscy ciebie tutaj uwielbiają.

Trochę, czuję się trochę jak w domu. Kiedykolwiek tutaj przyjeżdżam ludzie traktują mnie wspaniale. Ale moim domem jest Camp Nou. Prawdą jest jednak, że lubię tu przebywać.

Poleć artykuł