Carles Busquets: Pracowitość charakteryzuje mojego syna

Kuba

24 października 2008, 08:42

Brak komentarzy


Czy tak wielki postęp syna był spodziewany?

"Wierzę, że nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Wszystko co było widać to jego chęci do gry w piłkę. Spędził dwa lata w drugiej drużynie i awansował. Na całe szczęście gra mu się układa."

Uważasz, że poza jego talentem równie ważne jest to co ma w głowie?

"Sergio zawsze był dzieckiem, które dorastało adekwatnie do wieku. On w ogóle się nie zmienił i mam nadzieję, że nigdy tak się nie stanie."

Jakie dałeś mu rady jako ojciec i były zawodnik FC Barcelona?

"Przede wszystkim nie rozmawialiśmy o piłkarzu, który jest na topie. Jego zachowanie jest bardzo dobre. Gdy rozmawialiśmy w cztery oczy powiedział mu co sądzę o jego grze. Przede wszystkim powinien być skromny i pewny siebie."

Dziennikarze twierdzą, że jego spryt i zimna krew pochodzą od ojca...

"Porównania są nieuniknione, ale Sergio jest sobą, a nie żadną kopią. Chociaż zdaje sobie sprawę, że w takich sytuacjach porównania są na porządku dziennym."

Piłka zmieniła jego życie, musiał rzucić studia oraz ograniczyć kontakty z rodziną?

"Studia rzucił będąc na drugim roku, aby skoncentrować się na grze w drugim zespole FC Barcelona, teraz koncentruje się tylko na piłce. Dla niego nowa sytuacja jest dobra. Jest bardzo rodzinny, kiedy tylko ma okazję uwielbia przebywać w domu."

Pod względem piłkarskim bardzo się rozwinął?

"Zawsze był zawodnikiem z dobrym przeglądem gry, jest także bardzo szybki. Charakteryzuje go pracowitość, pokazał to we wszystkich zespołach w jakich miał okazję zagrać."

Czy zawsze był piłkarzem który gra w środku pola?


"Gdy miał 7 lub 8 lat występował na pozycji środkowego napastnika, niemniej później został przeniesiony do środka pola, gdzie radził sobie najlepiej."[źródło: Sport]

Poleć artykuł