Transferów nie będzie

Looky

29 grudnia 2009, 11:32

130 komentarzy
Zgodnie z decyzją sztabu szkoleniowego, FC Barcelona nie kupi zimą żadnego zawodnika. Pep Guardiola woli pracować z obecnym składem, który zamierza wesprzeć piłkarzami z Barçy Atlètic. Mimo pozornie wąskiej kadry, trener nie chce, aby klub dokonywał kolejnych zakupów, mając na uwadze fakt, iż gracze z zewnątrz mogą zburzyć harmonię panującą w szatni.

Transfery odłożone zostają więc na lato przyszłego roku, kiedy powstawał będzie zespół na sezon 2010/11. Z tego właśnie powodu zrezygnowano ze sprowadzenia Robinho, co zdaniem Guardioli mogłoby przynieść więcej szkód niż korzyści.

Do składu, po 19-miesięcznej przerwie, powrócił już Gaby Milito, co daje drużynie nowe możliwości jeśli chodzi o warianty obronne. Argentyńczyk udowodnił na treningach, że jego forma fizyczna i psychiczna są na wysokim poziomie.

Milito ma wystąpić w meczu Copa del Rey z Sevillą, ale prawdopodobne jest również, iż zagra kilka minut już z Villarrealem. Guardiola zamierzał dać mu szansę już w Klubowych Mistrzostwach Świata, lecz "gonienie wyników" zarówno w półfinale jak i finale, sprawiło że dopiero z Kazmą wybiegł na plac gry.

W drugiej części sezonu Barça postawi więc na obecnych piłkarzy, których wesprą wychowankowie z rezerw. Jak od jednego z dyrektorów klubu dowiedziało się Mundo Deportivo, Barcelona byłaby w stanie wydać pieniądze już zimą, ale decyzję o rezygnacji z zakupu Robinho podjął sam Guardiola.

Wiosną kluczowa może okazać się rola Thierry'ego Henry. W tym sezonie Francuz nie imponuje formą, ale Pep wierzy, że z meczu na mecz, tak jak rok temu, będzie coraz lepiej. Wtedy wystarczyła rozmowa, aby 32-letni napastnik się odblokował i zaczął strzelać ważne gole.

Warto też wspomnieć o graczach wypożyczonych. Henrique zaprzeczył wczoraj, jakoby chciał wrócić do Brazylii i grać w Corinthians. W Benfice ławkę albo trybuny "grzeje" tymczasem niedawny król ligi brazylijskiej, Keirrison. Wydaje się, że zimą opuści on portugalski klub.

[źródło: Mundo Deportivo]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

gregu - na twoje nieszczęście zaglądam tu tu prawie codziennie bo jak stara zasada mówi "język i sytuację wroga trzeba znać". Zresztą jako były kibic barcy wiem o klubie i tej stronce dosyć dużo.
« Powrót do wszystkich komentarzy