Yaya Toure: Jesteśmy najlepszym zespołem w Europie

Rozwad

9 kwietnia 2009, 20:56

14 komentarzy
Yaya Toure rozpoczął konferencję prasową od ostudzenia skrajnej euforii po wielkim zwycięstwie nad Bayernem. "Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Wszyscy byli świetnie dysponowani i dzięki temu wypracowaliśmy dużą zaliczkę przed rewanżem", powiedział.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej jednoznacznie zapewnił, że zespół w dalszym ciągu utrzymuje obecną intensywność. "Bezustannie jesteśmy bardzo skoncentrowani, ponieważ wiemy, że od awansu dzieli nas jeszcze długa droga", wyznał.

Pomimo świetnego rezultatu uzyskanego (4:0) w pierwszym meczu, Toure nie uważa, by sprawa awansu była już przesądzona. "Rywalizacja nie jest jeszcze zakończona. Rewanż nie będzie łatwym spotkaniem. Musimy być bardzo ostrożni, gdyż Bayern to wielki klub", powiedział.

Mimo dużej skromności, Yaya Toure uważa, że mecz z Bawarczykami utwierdził wszystkich w przekonaniu, iż Barça ma "najlepszą drużynę" na Starym Kontynencie. "Mamy zawodników najwyższej jakości takich jak Messi, Eto'o czy Henry, którzy moim zdaniem są najlepszymi napastnikami na świecie. Jest prawdą to, że jesteśmy zespołem kompletnym", wyznał.

Kolejnym przystankiem na drodze Barcelony jest Recreativo Huelva, z którym Katalończycy zmierzą się w sobotę na Camp Nou, "Musimy szybko odzyskać siły po meczu w Lidze Mistrzów, ponieważ w sobotę mamy kolejne ważne spotkanie. Liga jeszcze się nie zakończyła i nadal musimy ciężko pracować na końcowy sukces", zakończył.

[źródło: FCBarcelona.cat/Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a Henry, jego strzały wewnętrznym podbiciem to już klasyka piłki nożnej
« Powrót do wszystkich komentarzy