Gudjohnsen: Nie jestem piłkarzem, który musi zawsze grać

Looky

28 grudnia 2008, 13:03

13 komentarzy
W wypowiedzi dla kanału "La Sexta", Eidur Gudjohnsen stwierdził, że jednym z kluczy do tak dobrej gry w tym sezonie, jest fakt, że "zespół przykłada wagę do każdego meczu i każde 3 punkty są istotne. Jeśli chcemy wygrywać, każde spotkanie musimy traktować jak finał. Myślę, że w drużynie ponownie panuje głód sukcesów. Wiemy, że kiedy jesteśmy na szczycie, niewiele zespołów może z nami rywalizować".

"Być może w tym roku nasza gra przerosła wszelkie oczekiwania, choć ta drużyna zawsze posiadała jakość. W tym sezonie udało nam się natomiast odpowiednio połączyć tę jakość z wysiłkiem i taktyką", kontynuował.

"Przybyłem tu, aby zdobywać tytuły i boli mnie, że przez dwa lata to się nie udało. Po dwóch latach bez sukcesów, bez formy, okazało się, że najlepiej było pozostać w Barcelonie. To była dobra decyzja dla mnie i dla klubu. Guardiola powiedział, że nie chce mnie sprzedawać, na co ja odpowiedziałem, że chcę tu zostać jeśli będę miał swój udział w grze drużyny. Nie jestem zawodnikiem, który musi spędzać na boisku każdą minutę. Muszę mieć jednak poczucie, iż jestem ważną częścią i że zasługuję na występy. Nigdy nie prosiłem o więcej. W tym sezonie czuję się ważniejszą częścią zespołu i mam nadzieję, że najlepszy 'Guddy' dopiero nadejdzie".

"Wszystko jest w naszych rękach. Jeśli utrzymamy ten poziom, jestem pewien, że sięgniemy przynajmniej po jeden tytuł", dodał.

[źródło: Mundo Deportivo]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

no ładnie Guddy za to co powiedzialeś :)
« Powrót do wszystkich komentarzy