Hansi Flick: Cieszę się, że Szczęsny mówi, że jest gotowy, ale jutro i w środę zagra Iñaki

Mateusz Doniec

19 października 2024, 13:35

YT: MD

122 komentarze

Fot. Getty Images

Hansi Flick pojawił się na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem ligowym z Sevillą. Niemiecki trener odpowiedział na pytania o zdrowie Lamine Yamala, Gaviego, Fermína i Olmo a także o zmianę w bramce. Poniżej najciekawsze wypowiedzi szkoleniowca. Pełny zapis konferencji prasowej pojawi się dziś po południu.

[Roger Posada, Catalunya Radio] Chciałbym zapytać, jak się czuje Lamine Yamal. Czy masz zamiar dać mu odpocząć przed meczami z Bayernem i Realem Madryt?

Hansi Flick: Krok po kroku. Jutro gramy z Sevillą i to jest ważny mecz. Wyjściowa jedenastka będzie najlepsza na Sevillę, więc może być tak, że Lamine zagra. Taki jest nasz pomysł. Zobaczymy jutro, mamy jeszcze jeden dzień. Jego potraktowanie było bardzo dobre, więc dziękuję bardzo drużynie narodowej i selekcjonerowi. Uważam, że to dobra decyzja. To dla jego dobra. Ale jest gotowy do gry.

[Laia Coll, RAC1] Chciałabym zapytać o Szczęsnego. On mówi, że jest gotowy do gry, ale decyzja należy do ciebie. Czy to on zastąpi Ter Stegena?

Nie, jestem zadowolony z tego, że mówi, że jest gotowy do gry, to dobrze, ale uważam, że nie ma powodu, aby coś zmieniać. Iñaki zagra również jutro.

[Laura Brugues, TV3] Czy możesz potwierdzić, że Olmo, Fermín i Gavi będą jutro w kadrze meczowej? Co to dla nich znaczy?

Mogę potwierdzić, że są z nami i że będą w zespole i zagrają. Trochę inaczej wygląda to w przypadku Gaviego, to dla niego następny, bardzo ważny krok. Myślę, że wszyscy trenerzy, cały klub i kibice są zadowoleni z tego kroku. Myślę, że będzie na ławce. Zobaczymy, co się wydarzy. Radzi sobie bardzo dobrze. Uwielbiam patrzeć, jak trenuje, ze względu na jego niewiarygodną mentalność. Dobrze go mieć i widzieć jego jakość. To samo w przypadku Fermína, świetnie sobie radzi i być może będzie jutro gotowy, a jeśli chodzi o Daniego, to zobaczymy. Będzie na ławce, ale tutaj koncentrujemy się bardziej  na środzie.

[Alejandro Segura, Radio MARCA] Chciałbym zapytać o Frenkiego de Jonga. Rozegrał kilka minut w ostatnich meczach. Czy jest gotowy do rozegrania 90 minut?

Co do Frenkiego to musimy zobaczyć jutro, bo wczoraj mieliśmy dobry trening, a on odczuł pewien dyskomfort. Zajmiemy się tym dzisiaj. Zaczął trening z nami, potem osobno i musimy zobaczyć jutro. Mój pomysł był taki, że zagra od początku, bo jest gotowy, oczywiście, że jest gotowy, ale zobaczymy jutro.

[Gabriel Sanz, Mundo Deportivo] Chciałbym wrócić do tematu Szczęsnego. Potwierdziłeś, że jutro zagra Iñaki Peña. Czy ta zmiana nastąpi na mecz Ligi Mistrzów? Czy będzie podział na rozgrywki?

To nie jest nasz pomysł. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Iñaki będzie grał jutro i w środę. Taki jest plan, ale nie wiadomo, co się wydarzy. Mamy do niego zaufanie i radzi sobie dobrze na treningach. Tak to wygląda. Jesteśmy szczęśliwi, że Tek tu jest i że jest gotowy do gry. 

Pełny zapis konferencji prasowej pojawi się dziś po południu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobry Boże, Pena na Bayern i Real. No to będzie ciekawie.
« Powrót do wszystkich komentarzy