İlkay Gündoğan wraca za darmo do Manchesteru City. Niemiec opublikował właśnie w mediach społecznościowych pożegnanie z Barceloną. Oficjalne komunikaty wydały także kluby.
İlkay Gündoğan:
Drodzy culérs,
Po zaledwie roku nadszedł czas, aby się pożegnać. Przybyłem tutaj, aby stawić czoła nowemu, ekscytującemu wyzwaniu i byłem na nie gotowy. Dałem z siebie wszystko, aby walczyć dla drużyny i klubu w najlepszy możliwy sposób w trudnym sezonie i nie mogłem się doczekać, aby pomóc moim kolegom z drużyny w nowej kampanii.
Teraz odchodzę w trudnej sytuacji, ale jeśli moje odejście może pomóc klubowi finansowo, to sprawia, że jest mi trochę mniej smutno. Niemniej był to czas pełen niesamowitych doświadczeń, wzlotów i upadków - zawsze chciałem grać w Barçy i jestem bardzo wdzięczny za wspomnienie i doświadczenie, które zapamiętam na całe życie. Życzę wszystkiego najlepszego w tym sezonie i na przyszłość. Kibice zasługują na to, by ten wielki klub wrócił do światowej czołówki.
Visca el Barça!
Najlepsze życzenia,
İlkay
https://twitter.com/İlkayGuendogan/status/1826919291909812416
"Porozumienie z Manchesterem City ws. transferu İlkaya Gündoğana" - pisze klub w oficjalnym komunikacie. "Klub publicznie wyraża wdzięczność Gündoğanowi za jego zaangażowanie i poświęcenie oraz życzy mu powodzenia i sukcesów w przyszłości, zarówno osobistych, jak i zawodowych" - pisze Barca.
twitter.com/FCBarcelona/status/1826923744775802978
https://twitter.com/İlkayGuendogan/status/1826921739009376642
twitter.com/ManCity/status/1826922417731633562
Komentarze (94)
Nie pomoże, bo zarząd to ....
Jak dla mnie to nie grał jakoś wybitnie w porównaniu do tego, co prezentował w City, ale wciąż był najlepszym albo jednym z najlepszych pomocników w klubie.
A co zrobił zarząd, dyrekcja sportowa i Flick*? Ściągnęli gościa o innym profilu bez pewności, że będzie grał na wysokim poziomie i zostawili słabego De Jonga...
*Wydaje mi się w tej całej krytyce dyrekcji i zarządu zapominają niektórzy, że trener też ma jakieś zdanie. A przynajmniej tak powinno być, bo w sumie Ci ludzie są nieobliczalni i mogli zignorować zdanie trenera.
O czym ten zarzad myślał ściągając olmo? Pomóc finansowo? Przecież nie da się pomóc tym partaczom. Kupują jak szejki, a nie ma nawet na rejestacje. Nie ma powrotu do 1:1, nie powinno być takich kosztownych transferów.
Może być ciężko przekonać topowych piłkarzy do przyjścia w przyszłości po takich cyrkach.
Z drugiej strony mamy takich najemników jak lenglet czy ferran, którzy będą się tu kisić do końca kontraktów, pierdøløne kasztany bez ambicji.
Powodzenia Gundo! Pan piłkarz pełną gębą.
Powodzenia Gundo, wracasz do normalności
Sorry, ale Gundogan > Olmo.
Barca potrzebuje dobrego gracza rozprowadzającego piłki a nie kolejnego ofensywnego, który będzie miał raz dobre dni a raz złe. Takich już mamy ze trzech z przodu.
Gracias por todo, Gundo!
A wracając do Manchasteru City mamy pewność że taki Rodri jeśli w przyszłości będzie chciał zmienić klub na LL to wybierze Real / Atletico a Barce będzie omijał szerokim łukiem.
Wysoko ustawiona poprzeczka dla Olmo.
Ale skoro Niemiec musiał się pakować kosztem Hiszpana to niech nam teraz Dani wykręci w sezon podobne cyferki.
Bo jeżeli będzie tego prawdopodobnie połowa to Dani, Deco i wujek tłusty ujek mogą razem, za rok wypier....ć.
Zegar tyka, usprawiedliwienia nie ma bo Ilkey też miał rok!
Odejście z jego strony z klasą. Tej natomiast Laporcie nieco brakuje może się wydawać. Najgorsze jest to, że niestety, jak wielu tutaj mówi, taki klub teraz jest niesamowicie mało wiarygodny i w oczach przyszłych piłkarzy może to być odpychające, cała z resztą sytuacja klubowa jest jednak odpychająca troszkę. W dodatku bagno, które miało być rozwiązane, ciągnie się dalej. Jestem zażenowany rządami Laporty i jego ekipy, choć sam byłem jego wielkim zwolennikiem. Oby tylko cała ta otoczka nie wpływała niekorzystnie na szatnię.
Europy.
Co do Gundo to przynajmniej poszedł do normalnego klubu i normalnych ludzi, zapewne Pep się za głowę łapie patrząc na to co się u nas wyprawia
Dawali jakość i charyzmę.
Gundo i Auba.
Po stokroć żal tych zawodników i będę tęsknił.
A zarządowi nie wybaczę.
I z każdym dniem tylko gorzej...
Dziękujemy.
W zasadzie nie wiem czy votum nieufności socios winni przeprowadzić już teraz czy dopiero gdy Laporta definitywnie zawali powrót do zasady 1:1.