Barcelona przegrywa z Milanem w karnych. Lewandowski z dubletem!

Błażej Gwozdowski

7 sierpnia 2024, 04:00

70 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

2:2

Herb FC Barcelona

AC Milan

ACM

  • Barcelona przegrała z Milanem po serii rzutów karnych
  • W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a dublet zanotował Lewandowski
  • Kolejny dobry mecz rozegrali Casadó i Bernal

W ostatnim meczu w Stanach Zjednoczonych Hansi Flick znów trochę pomieszał ze składem. Między słupkami stanął Ter Stegen. Na bokach obrony zagrali Valle i Gerard Martin, z kolei parę stoperów utworzyli Lenglet i Dominguez. Tym razem w środku pola zabrakło Bernala, a partnerami Casadó byli Christensen i Gündoğan. W ataku Roberta Lewandowskiego wspierać mieli Pau Victor oraz Raphinha.

Już w drugiej minucie z dobrej strony pokazał się Leao, który ruszył z kontratakiem i wpadł w pole karne, gdzie jednak jego podanie nie znalazło adresata. Pierwszy strzał na bramkę oddał Robert Lewandowski, ale uderzył z dystansu bardzo niecelnie. W piątej minucie świetną szansę miał Raphinha, ale niepotrzebnie próbował dryblować, zamiast oddać piłkę lepiej ustawionemu Lewandowskiemu. Oba zespoły nie przebierały w środkach, a Luka Jović otarł się o żółtą kartę po wejściu w Gerarda Martína. W 10. minucie na prowadzenie wyszedł Milan. Po dość powolnie prowadzonej akcji Pulisic dośrodkował w pole karne, a Luka Jović z bliska wpakował piłkę do siatki.

Barcelona próbowała szybko zareagować, a niezłą szarżą popisał się Valle. Obrońcy Milanu opanowali jednak sytuację. W 16. minucie znów w pole karne wpadł Pulisic i z bardzo ostrego kąta pokonał Ter Stegena, podwyższając na 2:0. W tej sytuacji można było oczekiwać, że niemiecki golkiper zrobi zdecydowanie więcej.

W 18. minucie Lewandowski świetnie wyłożył piłkę Raphinhi, ale Torriani dobrze obronił płaski strzał Brazylijczyka. Valle z kolei założył efektowną siatkę Terracciano w polu karnym Milanu, jednak akcji już nie zdołał kontynuować. W 22. minucie Raphinha dobrze odegrał do środka w kierunku Lewandowskiego, a Polak szybko ułożył sobie piłkę do strzału i posłał ją przy słupku nie do obrony.

Już minutę później mogło być 2:2, ale Raphinha po raz kolejny został powstrzymany przez Torrianiego. Tymczasem Valle miał ogromne problemy z Leao, który regularnie go ogrywał. W 28. minucie dobry strzał głową oddał Robert Lewandowski, jednak bramkarz Milanu był dobrze ustawiony. Po przerwie na nawodnienie znakomitą okazję miał Chukwueze, który po ograniu Lengleta uderzył fatalnie. W doliczonym czasie gry ładną akcję rozegrali Raphinha, Lewandowski i Pau Victor zakończoną golem ostatniego z wymienionych, ale sędzia słusznie bramki nie uznał – spalony. Po drugiej stronie boiska znów brylował Leao, nas szczęście tyleż widowiskowo co bez pomysłu na finalizację akcji. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

W przerwie na boisku pojawili się Koundé, Bernal Junyent, zmieniając Valle, Christensena i Gündoğana. W drugą połowę lepiej weszła Barcelona, a Robert Lewandowski miał świetną sytuację po dośrodkowaniu Victora, jednak nawet nie doszedł do piłki. Po zmianach Milan nie radził sobie z pressingiem podopiecznych Hansiego Flicka, często tracąc piłkę. Wreszcie w 58. minucie Raphinha otworzył skrzydło Victorowi, a ten dośrodkował do Lewandowskiego, który dopełnił formalności i było 2:2!

W 63, minucie Raphinha minął rywala na prawym skrzydle i uderzył na bramkę, gdzie Torriani dobrze interweniował. W końcówce oglądaliśmy kolejne zmiany, który wpłynęły na płynność gry. Bardzo aktywny był Vitor Roque, a Faye zdecydował się na strzał ze znacznej odległości. Ostatecznie więcej bramek już nie oglądaliśmy, a sędzia zakończył spotkanie i zarządził konkurs rzutów karnych. Pierwszy strzelał Bennacer, a Iñaki Peña wyśmienicie interweniował. Z kolei Jules Koundé nie trafił nawet w bramkę i wciąż było 0:0 w karnych. Milan objął prowadzenie po pewnej jedenastce w wykonaniu Calabrii, a Junyent uderzył fatalnie, na idealnej wysokości dla bramkarza. Nie pomylił się natomiast Okafor i było już 2:0 dla Włochów. Na 1:2 trafił Bernal, uderzając mocno pod poprzeczkę, podczas gdy fatalnie spudłował Kalulu, dając szansę na wyrównanie podopiecznym Hansiego Flicka. Do piłki podszedł 16-letni Toni Fernández i się nie pomylił. Piątą serię rzutów karnych otworzył Adli, a zamknął także pewnym strzałem Vitor Roque. Na koniec do siatki trafił jeszcze Zeroli, po czym Torriani wyczuł intencję Faye i swoją interwencją dał zwycięstwo Milanowi.

Barcelona kończy amerykańskie tournée porażką w rzutach karnych, ale Hansi Flick może być zadowolony. W każdym z rozegranych meczów widzieliśmy wiele pozytywów, a Bernal, Casadó czy Pau Victor zapracowali na swoje miejsce w pierwszym zespole. Teraz czas na powrót do Barcelony, gdzie już czeka na podpis pod kontraktem Dani Olmo. Sezon startuje już za 10 dni!

Rzuty karne:

0:1, Calabria
0:2, Okafor
1:2, Bernal
2:2, Toni Fernández
2:3, Adli
3:3, Vitor Roque
3:4, Zeroli

FC Barcelona: Ter Stegen (min. 61, Iñaki Peña)  – Valle (min. 46, Koundé), Dominguez (min. 78, Cuenca), Lenglet (min. 61, Iñigo Martínez), Gerard Martín (min. 78, Faye) – Christensen (min. 46, Bernal), Casadó – Raphinha (min. 78, Guille Fernández), Gündoğan (min. 46, Junyent), Pau Victor (min. 87, Toni Fernándeze) – Lewandowski (min. 78, Vitor Roque).

AC Milan: Torriani - Saelemaekers, Tomori (min. 78, Gabbia), Thiaw (min. 87, Kalulu), Terracciano (min. 78, Alex Jimenez) – Musah (min. 62, Adli), Loftus-Cheek (min. 88, Zeroli) -  Chukwueze (min. 78, Cuenca), Pulisic (min. 62, Okafor), Leao (min. 46, Calabria) – Jović (min. 46, Bennacer).

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Geniusz" trenerski. Karne wielce prawdopodobne, a oin zdejmuje najlepszych strzelców.

@neurath Te mecze są o nic, wygrana czy przegrana bez znaczenia. Jedyny cel to zarobienie kasy, przetestowanie młodych i różnych ustawień
« Powrót do wszystkich komentarzy