Media: Balde może nie zdążyć na presezon, nieoczywisty kandydat na lewego obrońcę

Dariusz Maruszczak

22 czerwca 2024, 18:50

Marca, Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona przed następnym sezonem bardzo liczy na powrót do formy kontuzjowanych graczy. Jednym z nich jest Alejandro Balde, w sprawie którego pojawiły się pewne pesymistyczne doniesienia. Wyłonił się też dość nieoczywisty kandydat do zajęcia pozycji 20-latka.

Jak podaje Marca, wcale nie ma pewności, czy Balde zdoła rozpocząć presezon z pierwszym zespołem. Lewy defensor pracował w wakacje w Ciutat Esportiva i miał dzięki temu okazję spotkać się już z trenerem Hansim Flickiem, ale nie wiadomo, czy zdoła w pełni wykurować się na start przygotowań. Madrycka gazeta zwraca uwagę, że Barcelona nie zamierza podejmować żadnego ryzyka, a Balde dołączy do zespołu, gdy będzie w 100% gotowy do pracy. Być może klub wyciągnął wnioski z poprzedniego lata, gdy 20-latek po kontuzji (za?) szybko wszedł w rytm zajęć pierwszej drużyny, przez co trudno mu było potem uzyskać odpowiednią formę fizyczną.

W tym kontekście warto zwrócić uwagę na doniesienia Rogera Torello i Fernando Polo z Mundo Deportivo. Ich zdaniem opcją na lewą obronę stał się… Mikayil Faye. Niektóre informacje wskazywały, że sztab szkoleniowy będzie chciał ocenić Senegalczyka podczas presezonu przed podjęciem decyzji o jego przyszłości. Faye ma być rozważany nawet jako opcja na lewą obronę po odejściu Marcosa Alonso i w związku z niepewną sytuacją João Cancelo.

Według Torello i Polo w Barcelonie narasta poczucie, że Faye może być użyteczny w zespole ze względu na swoją siłę i możliwość zagrania na innej pozycji niż środek obrony, jeśli będzie trzeba. A w przypadku odejścia Iñigo Martíneza w związku z problemami z rejestracją graczy, Senegalczyk byłby jedynym lewonożnym stoperem. Jak podsumowują dziennikarze Mundo Deportivo, Flick ma więc podjąć decyzję po zakończeniu przygotowań, choć nie wyklucza się sprzedaży gracza w przypadku otrzymania bardzo dobrej oferty. Na razie takowej nie ma, przynajmniej według ostatnich doniesień.

Z kolei Marca podaje, że Flick poinformował już Alexa Valle, że liczy na niego jako uzupełnienie dla Balde. Trener był zadowolony ostatnim sezonem obrońcy na wypożyczeniu w Levante i zdecydował, że 20-latek rozpocznie presezon z pierwszą drużyną i uda się z nią na tournée do Stanów Zjednoczonych. Podobnie twierdził ostatnio Toni Juanmarti ze Sportu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zacznijmy od tego że to raczej Barcelona chce spieniężyć Faye, a niż sekcje sportowe chcialyby się go pozbyć. Domyślam się że Flick będzie należał do tych którzy będą chcieli go utrzymać w zespole bo wpisuje się w profil szybkiego i celnie podającego w punkt piłkarza - nawet błędy wynikające z młodości nie stanowią problemu bo przecież przykładowo Cubarsi też je popełniał.
Oczywistym zmiennikiem Balde wydaje się Valle lub Ararujo jeśli wygra rywalizację z nim w presezonie (w co nie wierzę pomimo dobrego sezonu w Las Palmas), ale w przypadku Faye to raczej zaczyna się gra wewnątrzklubowa - dla Deco czy Laporty to łatwy pieniądz, a dla Flicka/Marqueza to może być piłkarz przyszłosci do dalszego rozwijania, ale też jednocześnie gry.

W styczniu się połamał, miał wrócić w maju a teraz nie wiadomo czy rozpocznie presezon xD

Tak szybko podzieli pozycję hahha a nawet jednego treningu nie przeprowadził Flick. Może nich on zadecyduje kogo chce i kto będzie grał zamiast decyzji gazet bo one już sprzedały Faye to jak mogą go wystawiać na LO