Michał Probierz zabrał głos na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego w reprezentacji

Dariusz Maruszczak

22 czerwca 2024, 12:08

YT: Łączy Nas Piłka

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Michał Probierz podczas dzisiejszej konferencji prasowej reprezentacji Polski zabrał głos na temat Roberta Lewandowskiego. Selekcjoner był pytany o przyszłość kapitana w narodowych barwach, a także o decyzję o posadzeniu napastnika Barcelony na ławce we wczorajszym spotkaniu.

Zgodnie z doniesieniami medialnymi Lewandowski miał być w 100% gotowy do gry na mecz z Austrią, co sam napastnik przyznał po zakończeniu pojedynku. Dlatego Probierz został zapytany o absencję kapitana od pierwszej minuty: „Nie zagrał, bo chcieliśmy intensywnością meczu, poprzez grę Krzyśka i Adama, narzucić te tempo, żebyśmy podmęczyli i porozbijali trochę tych zawodników [rywala]. Zdobyliśmy bramkę, ale gdzieś tam zabrakło. Rozmawialiśmy też z Robertem, żeby nie ryzykować później jakiegoś urazu”.

Kolejne pytanie dotyczyło przyszłości Lewandowskiego w narodowych barwach, o jego rolę po EURO: „Widzę taką samą jaką miał, że jest zawodnikiem, który gra. Nie mam żadnych informacji od niego, żeby to się zmieniło. Akurat uważam, że rzeczywiście on teraz dalej pomaga dużej grupie zawodników, ale to też my musimy wszyscy dążyć do tego, żeby to jeszcze poprawić. Na pewno widzę dalej Roberta w reprezentacji”.

Probierz podsumował też pojedynek z Austrią: „Mieliśmy bardzo słabe wejście w mecz, przez pierwsze 15 minut widać było, że mieliśmy strasznie spętane nogi. Nie spodziewaliśmy się tego, ale uporządkowaliśmy to spotkanie. Zdobyliśmy bramkę, mieliśmy swoje sytuacje, w drugiej połowie po zmianach do tej 70 minuty, gdzie wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą i możemy wszystko spokojnie przełożyć na swoją stronę, to straciliśmy bramkę. Podobną jak w meczu z Holandią, co na pewno jest bolesne, bo zwracaliśmy na to uwagę. Musimy to przyjąć, jest to bardzo silna grupa, mamy też zespół w przebudowie i na pewno nie odejdziemy od tej drogi, jaką obraliśmy (...) Zalążki tej dobrej drużyny są i wierzę, że ten zespół będzie silny”.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może się nie znam na piłce, ale według mnie trenerem-selekcjonerem reprezentacji powinien być trener piłki nożnej, a nie golfista. Od początku mówiłem, że Probierz to nie jest dobry wybór. Nie, dobre 20 minut z Holandią mnie nie przekona, a także zwycięstwa z drugim składem Ukrainy i fart z Turcją przed Euro (to nie były żadne miarodajne sprawdziany). Zwalnianie rzecznika reprezentacji, przedstawianie powołań na Euro podczas konferencji turnieju w golfa (wtf?!), a na deser te kocopoły, że jesteśmy faworytem do pucharu. Kompletna odlejka typa, który myśli, że jest fajny, bo oryginalny. Z czym do ludzi? Tak jak w meczu z Holandią trafił ze składem, tak wczoraj kompletna katastrofa. Na biegającą, presującą, agresywną Austrię wystawia takich wirtuozów technicznych jak Piotrowski czy Ślisz, co przyjmują piłkę na 2 metry... Współczuję Zielińskiemu, grał w każdej formacji, ale i tak najbardziej hejtowany.
Od początku byłem na nie jeśli chodzi o pseudo-Guardiolę i nadal jestem. W reprezentacji Polski jest ten sam casus co w Barcelonie z Xavim - materiał do rzeźbienia jest, tylko artysta słaby.

Było nieżle wszedł Lewandowski nastąpiła katastrofa.

Dla mnie powinien opuścić tę kadrę i skupić się na Barcelonie. Nic dobrego z tego dla niego nie ma. Każda porażka z nim na boisku staje się jego winą, nawet gdy w oczywisty sposób nie ma z nią nic wspólnego. Niech sobie odpuści, przed nim ostatni sezon w poważnej piłce, niech nie marnuje sił na jakieś mecze o pietruszkę w lidze narodów.

a co tu trener zrobi mamy taka karde slaba ze szzok nawet guardiola jak by byl trenerem Polski to by nic nie wskural

Brawo panie kulesza ,Pan Marek Papszun był do wzięcia .

Barcelona powinna go sprzedac puki moze zarobic troszke kasy panowie jak najszybciej a w kadrze powinen juz przestac grac taka jest prawda

pod jaka kontrola mieli mecz?:) niby kiedy