Niemcy ogrywają Węgry po świetnym meczu İlkaya Gündoğana [WIDEO]

Przemek Walczak

19 czerwca 2024, 19:38

18 komentarzy

Niemcy przystąpili do spotkania z Węgrami w roli murowanych faworytów. W pierwszej kolejce zdemolowali Szkocję, a reprezentacja Węgier nie poradziła sobie ze Szwajcarami. Jak można było się spodziewać, Gündogan i spółka pokonali Madziarów i po dwóch kolejkach mają na koncie komplet punktów.

Mało brakowało, a spotkanie zaczęłoby się szybkim golem dla Węgier, ale Neuer zatrzymał uderzenie Sallaia, nie dając tym samym argumentów tym, którzy widzieliby na bramce ter Stegena. Później do głosu doszli gospodarze i momentami wręcz zamykali rywali w polu karnym. W 12. minucie Gulácsi zdołał jeszcze powstrzymać Kaia Havertza, ale już 10 minut później nie miał nic do powiedzenia przy strzale Musiali, który strzelał na pustą bramkę po świetnej akcji Gündoğana.

W 26. minucie po raz kolejny świetnie interweniował Neuer, który wybronił strzał Szoboszlaia ze stojącej piłki.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Węgrzy oszaleli z radości po wyrównującym trafieniu Rolanda Sallaia, ale analiza VAR wykazała, że na pozycji spalonej znajdował się Orbán, który brał udział w akcji, przez co gol nie został uznany.

Niemcy byli blisko zamknięcia meczu w 55. minucie, ale Gulásci najpierw wybił piłkę wstrzeloną przez Gündoğana, a następnie wyłapał dobitkę Kroosa. W 67. minucie 33-letni pomocnik po raz kolejny dał popis swoich umiejętności, tym razem samemu wykańczając koronkową akcję.

Gol na 2:0 podciął Węgrom skrzydła. Przyjezdni zostali w zasadzie zepchnięci do całkowitej defensywy, a blisko podwyższenia wyniku byli kolejno Kimmich i Leroy Sane. Mając bezpieczne prowadzenie, Nagelsmann zdecydował się zdjąć Gündoğana z boiska w 84. minucie spotkania. W ostatniej minucie regularnego czasu gry Węgrzy mogli strzelić bramkę kontaktową po błędzie Neuera, ale Joshua Kimmich wybił piłkę z linii bramkowej.

Niemcy - Węgry: 2:0 (Musiala 22', Gündoğan 67').

Jakieś 4 razy więcej się mówiło o Kroosie, który był praktycznie niczym Rakitić u nas w ostatnim sezonie czyli od niewidzialnych prac..

Zdaniem whoscore i po ocenach tego portalu drugi najlepszy piłkarz Barcelny w przekroju całego sezonu la liga, zaraz po Lewandowskim. Moim zdaniem w tej formie to on poprowadzi wespół z Kroosem Niemców po miejsce na podium.

I tak 90% akcji Niemców idzie przez Kroosa

Kto według was jest lepszym piłkarzem Wirtz czy Musiala?

Orbán, jasne że w Europie jest spalony

Kolejne błędy i niespójne decyzje sędziów..
Faul Gundogana przy pierwszym golu i karny dla Węgrów po ręce Cana..
Gundogan odbija piłkę i.. o niej zapomina, myśli tylko o ataku na Orbana i ewidentnie doprowadza do jego upadku, jeszcze na tych mistrzostwach będzie odgwizdanych kilkadziesiąt takich fauli, zwróćcie na to uwagę. Natomiast co do ręki Cana.. Po tym jak nie uznali gola Belgom, gdy Openda wytrącony przez obrońcę przypadkowo dotknął piłki ręką i to na tyle lekko, że jakieś sensory dotyku musiały być użyte żeby to stwierdzić, dzisiejsza ręka była ewidentnie na karnego.

W Barcelonie wiekszosc meczow przeczlapal a tu chlop 2/2 mecze i topka ....mental mu sie poprawil xd

Kurde nawet polubiłem Niemców dzieki naszemu Gundo XD.

Jakość dziwnie napisaliście nazwisko Kroosa

Dopisałbym jeszcze w tytule artykułu
Niemcy ogrywają Węgry po świetnym meczu Gundogana... i wybitnym spotkaniu Kroosa