Sport: Barça przyspiesza ws. Daniego Olmo, który jest jednym z priorytetów Deco

Mateusz Doniec

19 czerwca 2024, 13:30

Sport

94 komentarze

Fot. Getty Images

Deco gościł wczoraj w biurze w Ciutat Esportiva Juanmę Lópeza, agenta Daniego Olmo. Przybył on w towarzystwie Andyego Bara, którego klientem jest z kolei Mika Faye. Podczas spotkania omówiono przyszłość obu zawodników, a w przypadku Daniego Olmo dyrektor sportowy stwierdził, że Barça zrobi wszystko, co w jego mocy, aby sprowadzić gracza do Blaugrany.

Jak informuje Ivan San Antonio z dziennika Sport, na spotkaniu Deco dał jasno do zrozumienia, że Olmo jest jednym z priorytetów projektu Hansiego Flicka. Hiszpan był nim już dla Xaviego i pod tym względem nic się nie zmieniło. Deco omówił jednak nie tylko aspekty sportowe, ale skorzystał również z okazji, aby szczegółowo omówić kwestie ekonomiczne.

Jak powszechnie wiadomo, Barça nie przeżywa najlepszego momentu finansowego i przed przeprowadzeniem jakiejkolwiek operacji będzie musiała uporządkować swoje rachunki. Klub pracuje na pełnych obrotach, aby zapewnić dyrektorowi sportowemu minimalną siłę finansową niezbędną do podpisania umowy z takim zawodnikiem jak Olmo.

Barça wie, że ze względu na swoje problemy finansowe nie może sięgnąć kwot, które inne kluby mogą zaoferować zawodnikowi, ale może zaoferować mu najdłuższy możliwy kontrakt, aby to zrekompensować. Deco odniósł się również do sfery emocjonalnej, przypominając Juanmie Lópezowi, agentowi Olmo, skąd pochodzi zawodnik, i że po wielu latach gry w Europie będzie mieszkał blisko swojej rodziny.

Tak więc porozumienie między Barçą a zawodnikiem, poza pewnymi różnicami w negocjacjach, nie powinno być przeszkodą. Jest nią jednak klauzula odejścia, którą Katalończyk zawarł w swoim przedłużonym do 2027 roku kontrakcie z RB Lipsk. Wynosi ona 60 milionów euro i wygaśnie 15 lipca.

Według Ivana San Antonio kwestia ta została również omówiona podczas spotkania, ponieważ logicznie rzecz biorąc, jest to coś, co dotyczy strony zawodnika, biorąc pod uwagę specyfikę ekonomiczną, której doświadcza obecnie Barça. Deco wyjaśnił, że intencją jest negocjowanie bezpośrednio z RB Lipskiem w celu znalezienia formuły satysfakcjonującej obie strony, ponieważ obecnie Barça nie jest w stanie zainwestować 60 milionów na raz. Intencją byłaby płatność w ratach, nawet jeśli oznaczałoby to zwiększenie kosztów transferu.

Ankieta

Czy Barcelona powinna pozyskać Daniego Olmo?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli to prawda to śmiech na sali xD
« Powrót do wszystkich komentarzy