Sport wymienia dwóch piłkarzy będących na szczycie listy życzeń Deco

Dariusz Maruszczak

18 czerwca 2024, 15:30

Sport

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Z Barceloną stale łączeni są różni zawodnicy, a dziś Deco miał rozmawiać m.in. z agentami Daniego Olmo. Joaquim Piera ze Sportu, który często podaje informacje o preferencjach dyrektora sportowego, przedstawia nazwiska dwóch piłkarzy mających być na szczycie jego listy życzeń.

Zdaniem dziennikarza gracze wybrani do wzmocnienia dwóch kluczowych pozycji, czyli lewego skrzydła i drugiej linii, to Luis Díaz i Bruno Guimaraes. Obaj już wielokrotnie byli wymieniani w kontekście Barcelony i obaj byliby bardzo drodzy. Piera twierdzi, że Barça nie wyklucza pozyskania tych piłkarzy, o ile będą spełnione warunki finansowe. Mają być celem maksimum, ponieważ klub nie chce na tym etapie rezygnować z takich aspiracji.

Barcelona ma całe lato przed sobą, a wiele czynników może zdecydować o jej sytuacji. Klub dąży do powrotu do zasady 1:1 przy pozyskiwaniu zawodników i czeka na ustalenie limitu wynagrodzeń przez LaLigę. Na położenie Blaugrany wpłynie też sprzedaż graczy, a niektóre operacje, jak ta z Mikayilem Faye, są już dogadywane. Piera tłumaczy, że w zależności od przebiegu sytuacji Barça będzie pracowała nad różnymi opcjami, tymi kosztowniejszymi lub też tańszymi.

Do tych pierwszych dziennikarz zalicza Guimaraesa, który jego zdaniem zawsze był pierwszą opcją dla Deco. Dyrektorowi sportowemu podoba się też Douglas Luiz, ale ten jest na dobrej drodze do przejścia do Juventusu. Przy porównaniu tej dwójki Deco i tak miałby wybrać Guimaraesa. Jak podaje Piera, również Hansi Flick byłby bardzo zadowolony z przybycia takiego zawodnika, który zamierza zrobić kolejny krok w swojej karierze, a zawsze marzył o grze w Barcelonie.

Dziennikarz Sportu informuje też, że Luis Díaz jest dla Deco idealnym skrzydłowym do Blaugrany, a trener również bardzo ceni wydajność tego gracza, uznawanego za gotowego i dojrzałego. Piera uważa, że dopiero na drugim miejscu na liście do wzmocnienia lewego skrzydła jest Nico Williams.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech się weźmie do roboty i zacznie wynajdywac młode talenty a nie stare kotlety. Czekamy na Endricków a nie na Boatengow

Kto będzie odpowiadał za wyniki zespołu Deco czy Flick?

Dlaczego na szczycie listy Deco? Trener powinien o tym decydować a nie dyrekcja. A potem się dziwić że na siłe zawodników wypychają z klubu bo mają chorendalne kontrakty a oni mają to gdzieś i mówią że zostają. Po prostu "masakracja" klubu piła mechaniczna

Bruno to akurat świetny zawodnik i jak najbardziej jestem za, Diaz to już sam nie wiem. Na pewno ma swietny drybling, ale liczby srednie niestety

Średnio wygląda ta praca Deco. Jakoś nie jestem przekonany do jego osoby jako dyrektora.

Do zmiany to jest póki co Deco…w Barcelonie kasy brak a jeżeli nawet się jakieś cudem pojawią to nie znaczy, że trzeba je natychmiast wydać. Barca potrzebuje jak nigdy wcześniej profesjonalistów którzy potrafią “zdobyć” super grajka zanim będzie warty majątek…skończyły się czasy kiedy przychodzili do Liverpoolu i pytali “ile”…

Pamiętajcie, że wiek piłkarzy nie ma żadnego znaczenia bo wszystkie decyzje tego zarządu są podejmowane mając na uwadze perspektywę najbliższych 2 lat. Potem może się walić i palić, ważne żeby wygrać wybory.

Na razie rozczarowujące jest to, że Deco nie jest kreatywny. Nie proponuje nieoczywistych rozwiązań. Szkoda, że w dyrekcji sportowej nie ma nikogo obytego z ligą portugalską, francuską lub nawet belgijską (pod kątem młodych talentów). Założę się, że w samej Belgii udałoby się znaleźć ciekawych zawodników do I składu (oczywiście po roku obróbki w Barcelonie).

No dobra, a teraz niech pokażą prawdziwą listę, a nie z zawodnikami za łącznie €150-200m+pensje.

Xddd, przecież to zwykły clicbait sportu. Nie ma szans nawet na jeden taki transfer, musiałby odejść przynajmniej Araujo i prawie każdy z wypożyczeń żeby spróbować chociaż negocjować.

Deco to idealny pacownik wujka Laporty, niekompetentny ale z DNA barcelony, Chcieć Diaza zamiast Nico to jakiś nieśmieszny żart, sprzedaż Faye też duży błąd.