Piłkarze FC Barcelony na EURO [QUIZ]

Michał Gajdek

14 czerwca 2024, 09:20

Sporcle

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Już dziś o 21:00 zabrzmi pierwszy gwizdek na piłkarskich mistrzostwach Europy. Jak zwykle, obecni będą na nich zawodnicy FC Barcelony. My zaś przygotowaliśmy dla Was z tej okazji wspominkową zabawę.

Zapraszamy na quiz, w którym Waszym zadaniem jest wymienienie piłkarzy, którzy bronili barw swoich reprezentacji na turniejach począwszy od EURO 2000, jednocześnie będąc zawodnikami FC Barcelony. Uzbierała się ich całkiem pokaźna liczba, bo aż czterdziestu dwóch - czy jesteście w stanie wymienić ich wszystkich? 

Zaznaczamy, że w przypadku nazwisk wieloczłonowych wystarczy wpisanie ostatniego członu nazwiska, ale nie można rozpocząć od członu wcześniejszego. Przykładowo, jeżeli odpowiedzią byłby Ed de Goey, to akceptowalne przez system odpowiedzi to "Ed de Goey" oraz "Goey", ale już nie "De Goey". Analogicznie, gdyby prawidłową odpowiedzią był "Jan Vennegoor of Hesselink", to system zaakceptuje jego pełne imię i nazwisko albo ostatni jego człon ("Hesselink"); nieakceptowalne byłyby z kolei wersje "of Hesselink" oraz "Vennegoor of Hesselink".

Ponadto, wskazujemy, że źródłem danych jest oficjalna strona FC Barcelony, gdzie czasem niespójnie potraktowano zawodników, którzy zmienili barwy klubowe podczas turnieju.

Dość już jednak formalności - quiz jest dostępny na platformie Sporcle. Zapraszamy do zabawy!

>>Zagraj w quiz<<

Pochwalcie się swoim wynikiem w komentarzach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

32 nie chcę pisać nazwisk, żeby tu spoilerów nie było, ale słabo mi poszło we Francuzów, za to Holendra zapomniałem tylko tego ostatniego. Fajna zabawa!
« Powrót do wszystkich komentarzy