Leo Messi: Nie jestem gotowy, by zrezygnować z futbolu

Przemek Walczak

12 czerwca 2024, 19:34

YT: ESPN Fans

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Leo Messi, najlepszy gracz w historii Barcelony (a dla wielu również w historii futbolu), udzielił wywiadu dla ESPN, w którym podzielił się z fanami swoimi planami na przyszłość. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami Argentyńczyka, którego przez lata podziwialiśmy w bordowo-granatowej koszulce. 

ESPN: Wiedząc, że zostało ci już mniej, czy cieszysz się tym bardziej? Myślę, że świat nie jest przygotowany na twoje rozstanie z futbolem, a ty?

Leo Messi:  Ja też myślę, że nie. Robiłem to przez całe życie. Uwielbiam grać w piłkę, cieszę się sesjami treningowymi, codziennością, meczami. Tak, zawsze jest trochę strachu, że to wszystko się skończy, prawda? Opuszczenie Europy i przyjazd tutaj był trudnym krokiem. Fakt, że byłem mistrzem świata, bardzo mi pomógł, a także pozwolił spojrzeć na sprawy w inny sposób. Ale nie myślę o tym, staram się cieszyć. Dlatego cieszę się wszystkim o wiele bardziej, ponieważ mam świadomość, że czasu jest coraz mniej. I dobrze, bardzo dobrze się bawię w klubie. Mam to szczęście, że mam obok siebie kolegę z drużyny i przyjaciela [Luisa Suáreza - przyp. red.]. Dobrze się bawię w drużynie narodowej, gdzie też mam kolegów i przyjaciół, i to wielu. I cieszę się małymi rzeczami, których wiem, że kiedy nie będę już grał, będzie mi brakować. 

Czy Inter Miami jest twoim ostatnim klubem?

Tak, tak, myślę, że tak. Na dzisiaj myślę, że będzie moim ostatnim.

Kylian Mbappe powiedział, że mistrzostwa Europy są trudniejsze od mistrzostw świata. Co ty uważasz?

Powiedział również, że drużyny z Ameryki Południowej... nie pamiętam? 

Że nie miały takiej konkurencji jak oni.

Każdy przywiązuje wagę do rozgrywek, w których bierze udział. Mistrzostwa Europy to bardzo ważny turniej, na którym występują najlepsi, ale nie ma tam Brazylii, która jest pięciokrotnym mistrzem świata, Argentyny, która jest trzykrotnym mistrzem świata, Urugwaju, który jest dwukrotnym mistrzem świata... Jest zbyt wielu mistrzów świata, żeby powiedzieć, który turniej jest ważniejszy. Na EURO brakuje 10 pucharów Świata.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Leo nie bądź jak Guardiola wracaj do domu jeszcze z dwa sezony byś pograł jeden już w Miami zmarnowałeś
« Powrót do wszystkich komentarzy