Joan Laporta: Jesteśmy najlepszym klubem na świecie, mamy 48 tytułów Ligi Mistrzów

Mateusz Doniec

12 czerwca 2024, 18:30

Marca

116 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta poprowadził dziś posiedzenie z senatorami FC Barcelony [najstarszymi socios - przyp. red.], które odbyło się w Auditori 1899. Z tej okazji prezydent wypowiedział się na kilka bieżących tematów. Laporta stwierdził m.in., że Barça jest najlepszym klubem sportowym świata ze względu na liczbę Pucharów Europy we wszystkich dyscyplinach.

"Są już zielone pędy, pozytywne wyniki operacyjne, wartość młodych zawodników, redukcja funduszu płac o 180 milionów euro..." - mówił Joan Laporta, otwierając posiedzenie. Prezydent odniósł się też do ostatnich zwycięstw Barçy Femení i piłkarzy ręcznych w rozgrywkach pod egidą "Ligi Mistrzów": "Marka Barçy jest silna. Jesteśmy najlepszym klubem na świecie, mamy 48 tytułów Ligi Mistrzów" - powiedział.

Laporta przyznał, że Barcelona już zaczyna dostrzegać owoce na poziomie ekonomicznym. "Oczyszczamy klub w najkrótszym możliwym czasie i bez narażania na szwank modelu właścicielskiego. Dopóki jestem prezydentem, Barça zawsze będzie należeć do socios. Nie improwizowaliśmy. Uratowaliśmy instytucję z ruiny, odbyliśmy podróż przez pustynię i widzimy jej koniec. Opieraliśmy się trudnościom i to bardzo, naprawdę. Po wielu wysiłkach, odważnych i śmiałych decyzjach, mogę z dumą powiedzieć, że po trzech latach klub będzie miał pozytywne wyniki operacyjne. Zaczynamy widzieć zielone pędy" - powiedział.

"Barça nie jest w dołku, jesteśmy w fazie ożywienia i widzimy już zielone pędy. Klub jest obecnie w dobrej kondycji. Teraz drużyna ma większą wartość rynkową. W tym sezonie nastąpiła konsolidacja młodych zawodników wyszkolonych w La Masii" - zapewnił z dumą. "Jeśli chcemy być na szczycie sportowego świata, musimy teraz zbudować nowe Camp Nou, nasze wspólne marzenie. Marka Barçy jest w światowej czołówce: sponsorzy, inwestorzy i ludzie chcą być związani z Barçą" - chwalił się prezydent.

Prezydent nie mógł też przegapić okazji do skomentowania ostatnich wydarzeń ws. Negreiry. "Oparliśmy się bezpodstawnym atakom, takim jak sprawa Negreiry. Zaaranżowana kampania mająca na celu skompromitowanie  klubu, która wraz z ostatnimi wyrokami jest dyskredytowana. Nigdy niczego nie było. Klub jest pierwszym zainteresowanym tym, aby sprawa została zbadana do końca, ponieważ w grę wchodzi jego prestiż i wizerunek. Próbowali nas potępić, zanim nas osądzili, a teraz widzimy, że nic nie ma. Udało nam się powstrzymać te ataki, ponieważ byliśmy zjednoczeni, zwierając szeregi, aby pokazać, że Barçy się nie brudzi" - podsumował.

48 tytułów "Ligi Mistrzów" FC Barcelony:

  • 5 pucharów Ligi Mistrzów sekcji piłki nożnej mężczyzn
  • 3 puchary Ligi Mistrzyń Barçy Femení
  • 2 puchary Euroligi koszykarzy
  • 12 pucharów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych
  • 4 puchary Ligi Mistrzów drużyny futsalu
  • 22 puchary Ligi Europejskiej sekcji hokeja na wrotkach
REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barça jest najlepszym klubem sportowym świata ze względu na liczbę Pucharów Europy we wszystkich dyscyplinach.

W Hokeju na lodzie ,Siatkówka też mają Puchary Europy ? Laporta jak zwykle odklejony xD

@Kibic_83 mozna sie smiac, ale takie sa fakty, nie mozesz tego negowac =p
« Powrót do wszystkich komentarzy