Pau Cubarsí poza kadrą Hiszpanii na mistrzostwa Europy! Znamy numery piłkarzy na turniej [Aktualizacja 16:14]

Dariusz Maruszczak

7 czerwca 2024, 12:32

104 komentarze

Fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente dokonał wyboru i skreślił trzech piłkarzy z kadry na mistrzostwa Europy. Nieoczekiwanie w tym gronie znalazł się Pau Cubarsí, który nie pojedzie na turniej.

De la Fuente zrezygnował też z Aleixa Garcíi i Marcosa Llorente. Z grona piłkarzy Barcelony powołanie otrzymali Pedri, Lamine Yamal, Ferran Torres i Fermín López, który rzutem na taśmę wywalczył sobie miejsce w kadrze. Selekcjonera przekonali też Ayoze Pérez, Alex Baena czy Dani Vivian. Ciekawy był sposób ogłoszenia kadry, a o powołaniach informowali bliscy zawodników. Narrację prowadził zaś... słynny tenisista Rafa Nadal.

Jak podaje Helena Condis z COPE, Cubarsí ma za to wziąć udział w igrzyskach olimpijskich, których turniej piłkarski odbędzie się w środku przygotowań do sezonu klubowego: od 24 lipca do 10 sierpnia. Hiszpania gra swoje mecze w fazie grupowej 24, 27 i 30 lipca. Absencja na EURO oznacza, że Cubarsí będzie miał teraz 3-4 tygodnie urlopu. 

Media spekulowały, że Cubarsí może otrzymać powołania na dwa turnieje tego lata. Przypomnijmy, że Barcelona nie mogłaby nie zgodzić się na udział 17-latka w igrzyskach olimpijskich, ponieważ takie jest prawo w Hiszpanii względem piłkarzy z tego kraju. Jak podaje Toni Juanmarti ze Sportu, jednym z argumentów otoczenia De la Fuente w związku z brakiem miejsca na liście dla młodego stopera jest to, że sztab nie chce go przeciążyć, jak to niegdyś stało się z Pedrim. Dziennikarz dodaje, że piłkarze reprezentacji Hiszpanii są bardzo zaskoczeni brakiem Cubarsíego.

AKTUALIZACJA

16:14 Ogłoszono też, z jakimi numerami będą grali hiszpańscy piłkarze w mistrzostwach Europy. Lamine Yamal będzie miał "19", Pedri - "20", Ferran Torres - "11", a Fermín López - "25".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla nas to dobra informacja. Pojedzie na olimpiadę i wystarczy
konto usunięte

@BORO_12 To nie jest dobra informacja. Po Euro byłby szybciej w klubie i by trenował z Flickiem.

@BORO_12 Nie wiem, czy to jest dobra informacja, że Cubarsi nie będzie z drużyną w zasadzie może nawet przez cały presezon. Dobrą wiadomością byłby udział tylko w EURO, potem wakacje i powrót do zespołu.

@Emhyr
@Darek_Maruszczak
to jest dobra informacja.
- i tak byłby rezerwowym
- pozbywamy się ryzyka że zagra na obydwu turniejach
konto usunięte

@BORO_12 Uja a nie dobra informacja. Traci cały presezon i tak by nie pojechal na IO.

@Emhyr oczywiście, że pojedzie na LO bo federacja już nie raz pokazała, że ma gdzieś komfort klubów.

@BORO_12 Raczej można to nazwać mniejszym złem, jeśli zakładamy, że zostałby powołany na oba turnieje. Nie nazwę jednak dobrą wiadomością utratę piłkarza na cały proces przygotowań do sezonu pod wodzą nowego trenera.
konto usunięte

@BORO_12 Artykuł z madryckiej prasy gdzie piszą "może" a nie pojedzie.

@Emhyr czyli lepiej ryzykować tak? Jak media są z Madrytu to już nie można wierzyć?
konto usunięte

@BORO_12 Ale czym ryzykować xd Piłkarz ma ostatnie zdanie jakby powiedział że nie chce jechać to by nie pojechał. Jakby w klubie go poprosili to by odmówił. Yamal w wywiadzie też mówił że w klubie już mu mówili że może jechać tylko na jeden turniej.

@Emhyr pokaż mi gdzie Cubarsi powiedział że nie pojedzie na obydwa turnieje. Nawet zasugerował że jakby Hiszpania długo nie pograła to by pojechał na Olimpiadę.
konto usunięte

@BORO_12 A pokaż mi gdzie powiedział ze pojedzie xd

@Emhyr gdzie napisałem że pojedzie?
konto usunięte

@BORO_12 Podesłałeś mi losowy artykuł żebym się na to powoływał

@Emhyr pytasz się mnie żebym napisał gdzie on powiedział że pojedzie a nic jednoznacznie nie powiedział
« Powrót do wszystkich komentarzy