Joshua Kimmich zabrał głos na temat swojej przyszłości

Grzegorz Skowronek

1 czerwca 2024, 16:45

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Joshua Kimmich przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec, przygotowującej się do mistrzostw Europy. Na konferencji prasowej postanowił wypowiedzieć się na temat swojej przyszłości. Pomocnik Bayernu Monachium jest łączony zarówno z Barçą, jak i Realem Madryt.

''Nie wszystko zależy ode mnie, ale także od klubu. Jestem skupiony na mistrzostwach Europy. Oczywiście, że później będą rozmowy, wciąż mam jeszcze jeden rok kontraktu. Bayern ma pierwszeństwo'' - powiedział niemiecki pomocnik.

Joshua Kimmich, który najprawdopodobniej będzie grać na prawej stronie obrony w zespole gospodarzy turnieju, został zapytany czy byłby w stanie strzelić pierwszą bramkę mistrzostw, podobnie jak Philipp Lahm na Mistrzostwach Świata w 2006 roku, które również były rozgrywane na niemieckich stadionach: ''Zrobię wszystko, co w mojej mocy. Wciąż mamy ten obraz w pamięci. Miałem 11 lat i był to bardzo emocjonujący moment''. Na pytanie o to, czy na Niemcach będzie ciążyć presja, w związku z rolą gospodarza i jednego z faworytów, przyznał: ''Presja to także szansa i chcemy ją wykorzystać''.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli przedłuży umowę z Bayernem.
« Powrót do wszystkich komentarzy