Esport3: Klauzula wykupu Bernardo Silvy zawiera "plan ratalny", który ma ułatwić transfer do Barcelony

Mateusz Doniec

30 maja 2024, 21:30

Esport3

33 komentarze

Fot. Getty Images

Bernardo Silva to jedno z powtarzających się nazwisk za każdym razem, gdy zbliża się okienko transferowe. Latem ubiegłego roku piłkarz wyraził chęć przejścia do Barcelony. Ostatecznie jednak zdecydował się przedłużyć swój związek z Manchesterem City do 2026 roku, ale z klauzulą wykupu.

Jak informuje kataloński program Esport3, nowy kontrakt Bernardo Silvy zawiera klauzulę, zgodnie z którą Portugalczyk mógłby opuścić Manchester City za 50 milionów funtów (prawie 59 milionów euro), ale płatne w trzech ratach w wysokości około 19 milionów euro każda. Esport3 nazywa to klauzulą "pro-Barca". Z reguły klauzula musi zostać wpłacona od razu w całości.

Decyzja należy zatem do nowego trenera Hansiego Flicka i dyrektora sportowego Deco. Zobaczymy, czy Niemiec będzie chciał postawić na portugalskiego pomocnika i czy będzie on pasował do planów Deco. Bernardo Silva 10 sierpnia skończy 30 lat.

Warto przypomnieć, że innym z celów na podobną pozycję jest Xavi Simons, który jest dużo młodszy, i który mógłby wrócić do Barçy na zasadzie wypożyczenia z Paris Saint-Germain.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Skończcie z tymi 30 letnimi dziadami za +50mln
« Powrót do wszystkich komentarzy