Relevo: Flick poznawał Barçę przez Pepa Guardiolę

Krystian Cichocki

29 maja 2024, 23:30

Relevo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Hansi Flick został dzisiaj oficjalnie nowym trenerem FC Barcelony. Niemiec myślał o Barcelonie od miesięcy. Od końca stycznia, kiedy Xavi ogłosił, że odejdzie z klubu po zakończeniu sezonu, klub zabrał się do pracy. Na liście kandydatów znalazł się właśnie Flick. Co więcej, agentem trenera jest Pini Zahavi, bardzo dobry przyjaciel Joana Laporty.

Marzenie Niemca, który odrzucił propozycje Manchesteru United i Chelsea, stało się rzeczywistością. Według Relevo kilku niemieckich dziennikarzy uważa jednak, że katastrofa na Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie Niemcy nie wyszli z grupy, zaszkodziła reputacji Flicka pomimo wielkich sukcesów osiągniętych w przeszłości z Bayernem.

Podróż do Anglii i spotkanie z Pepem

Na początku marca Niemiec udał się do Manchesteru, aby obejrzeć zwycięstwo The Citizens 3:1 z Kopenhagą w Lidze Mistrzów. Następnego dnia był na treningu piłkarzy Pepa Guardioli. Tam spędził trochę czasu rozmawiając z Pepem i jego sztabem, dzieląc się doświadczeniami.

Podczas swojego krótkiego pobytu w Manchesterze, Flick spotkał się z byłym asystentem Guardioli w Bayernie i Manchesterze City, Domèneciem Torrentem, który odwiedzał klub, spotykając się ze starymi przyjaciółmi i byłymi kolegami. Flick i Torrent zjedli razem kolację w jednej z restauracji w mieście, rozmawiając o piłce oraz Barçy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oczywiście nie wiemy jak sobie poradzi, ale na pewno można już stwierdzić, że jego przygotowania do objęcia posady trenera były imponujące. Kibicuję Barcelonie od 2004 roku i nie kojarzę trenera, który wcześniej tak drobiazgowo przygotowywałby się do przejęcia drużyny.

@Aragorn33 rzekłbym, że typowy Niemiec. Oni znani są z profesjonalizmu, dokładności i dbania o każdy szczegół.

@Firestone Tuchel by się tak nie przygotowywał.

@Aragorn33 tego nie wiadomo, bo nie dostał szansy. I w sumie dobrze, bo choć jest genialnym taktykiem, to ma strasznie trudny charakter i lubi popadać w konflikty.

@Firestone no do objęcia innych klubów się tak nie przygotowywał.

@Aragorn33 No nie wiem, jak na moje to media po prostu robią swoje, czyli budują trenera prezydenta. Podobnie strzelali z Xavim, czy bodaj Koemanem, że jak nie wysyłali swoich ludzi do oglądania la masii, czy coś np. To jest po prostu typowa robota dziennikarska związana z Barceloną.

@Aragorn33 był na bezrobociu teraz, brak zajęcia więc się przygotowywał
« Powrót do wszystkich komentarzy