Oficjalnie: Hansi Flick nowym trenerem Barcelony!

Dariusz Maruszczak

29 maja 2024, 13:43

103 komentarze

Fot. Getty Images

To już oficjalne - Hansi Flick został nowym trenerem Barcelony! Niemiecki szkoleniowiec podpisał dziś kontrakt w towarzystwie Joana Laporty, Rafy Yuste i Deco, który wiąże go z Blaugraną przez najbliższe dwa lata.

Oficjalny komunikat klubu:

Barcelona i Hansi Flick doszli do porozumienia, aby Niemiec został trenerem pierwszego zespołu do 30 czerwca 2026 roku. Nowy szkoleniowiec podpisał kontrakt w biurach klubu podczas wydarzenia z udziałem prezydenta Joana Laporty, wiceprezydenta odpowiedzialnego za obszar sportowy Rafy Yuste i dyrektora sportowego Deco.

 

13:53 "Drogi Hansi Flicku, witamy na pokładzie!".

13:42 "Cules, to nasz czas. Força Barca!" - powiedział Flick w filmiku opublikowanym przez Barcelonę.

13:31 Lada moment powinien pojawić się oficjalny komunikat o przybyciu Flicka.

13:06 Mundo Deportivo zwraca uwagę, że Barça bardzo ukrywa obecność Flicka w Katalonii. Niemiec od wczoraj podróżuje samochodem z przyciemnianymi szybami, w przeciwieństwie do reszty uczestników dzisiejszego spotkania nie przyjechał do klubowych biur od frontu i nie było nawet okazji do zrobienia zdjęcia trenerowi.

12:11 Jak podaje Mundo Deportivo, nic nie zostanie oficjalnie ogłoszone, dopóki nie załatwi się sprawy z rozwiązaniem kontraktu Xaviego.

12:02 Fabrizio Romano potwierdza podpisanie umowy przez Flicka. Władze Barcelony też opuściły już klubowe biura.

11:45 Flick opuścił już klubowe biura jako trener Barcelony po podpisaniu kontraktu.

11:30 Po wczorajszym przylocie do Barcelony Flick powinien dziś wreszcie podpisać kontrakt z katalońskim zespołem. Jak podaje Mundo Deportivo, przed tym wydarzeniem szkoleniowiec odwiedzi obiekty Ciutat Esportiva, a później uda się do biur Blaugrany, aby związać się z klubem do 30 czerwca 2026 roku. Oprócz Laporty na miejscu obecni są już Deco, Rafa Yuste i Bojan Krkić.

Dziennik zwraca uwagę, że po podpisaniu kontraktu i pierwszych wypowiedziach w roli trenera Barcelony Flick ma wrócić do Niemiec. Będzie jednak w stałym kontakcie z Deco co do przygotowań następnego sezonu. Za kilka tygodni Flick wróci do Katalonii, ale jego prezentacja ma nastąpić dopiero w lipcu, gdy będzie miał większą wiedzę na temat klubu i jego obecnej sytuacji.

 

 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Teraz trzeba poczekać do sierpnia, bo Hansi Flick w Bayernie odwalił genialną robotę, a w reprezentacji dał ciała... Pytanie jaką wersję Flicka zobaczymy w Barcelonie?

@lukkobe jako że przychodzi do klubu a nie reprezentacji to liczę, że zobaczymy jednak te wersje klubową ;D

@tomcias10 , mówisz przez pryzmat wiary i oczekiwań, a nie tego co podpowiada rozsądek ;) ...

@lukkobe trzeba zaznaczyć że w bayernie miał wszystkich w peaku formy. A w reprezentacji przekombinował

@barto_8 , nie tyle w peaku formy co miał wszystkie puzzle by ułożyć układankę. U nas brakuje dobrego fizycznego defensywnego pomocnika i lewego skrzydłowego, by Hansi mógł układać swoją układankę...
« Powrót do wszystkich komentarzy