Mundo Deportivo: Barcelona nie chce sprzedawać ważnych piłkarzy, w tym Araujo i De Jonga

Dariusz Maruszczak

29 maja 2024, 12:50

Mundo Deportivo

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Na poznanie realnych zamiarów Hansiego Flicka co do poszczególnych piłkarzy, poza różniącymi się czasem doniesieniami medialnymi, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Fernando Polo z Mundo Deportivo pisze jednak o zamiarach Barcelony względem ważnych graczy, którzy byli łączeni z odejściem z klubu.

Zdaniem dziennikarza Barça nie zamierza sprzedawać znaczących postaci drużyny. Wymienia on w tym kontekście Ronalda Araujo, Frenkiego de Jonga, Pedriego i Gaviego. Barça ma według Polo uważać, że nie są oni na sprzedaż, ponieważ są fundamentalni, aby klub mógł aspirować do czegoś więcej. Mają stanowić filar rozwoju projektu.

Araujo wzbudza zainteresowanie Bayernu czy Chelsea, a do tej pory nie został zamknięty temat przedłużenia jego kontraktu. Jak podaje Polo, Barça wierzy jednak, że dla Urugwajczyka pozostanie w klubie będzie priorytetem i stanie się on ważnym elementem zespołu Hansiego Flicka. Blaugrana wierzy też w skok jakościowy De Jonga i Pedriego, których nękały ostatnio kontuzje, a także nie ma wątpliwości co do Gaviego.

Kontrakty wszystkich tych graczy obowiązują jeszcze przez dwa lata, więc można spodziewać się, że Barcelona będzie dążyła do rozstrzygnięcia ich sytuacji. Wątpliwości w tym zakresie dostarcza zwłaszcza sytuacja Araujo i De Jonga, za których Barça mogłaby dostać duże pieniądze, co nie pozostaje bez znaczenia przy obecnym położeniu finansowym klubu. Polo zakłada, że Blaugrana będzie chciała ich zatrzymać, ale wydaje się, że w tej sprawie czeka nas jeszcze sporo różnych doniesień w trakcie najbliższego lata.

Ankieta

Czy Barcelona powinna sprzedać Araujo i De Jonga?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Araujo nigdy więcej nie powinien założyć koszulki Barcy za brak rozumu. De Jong niestety zero rozwoju. Obaj do sprzedaży za dobre pieniądze.
« Powrót do wszystkich komentarzy