Media: Xavi odzyska od klubu kwotę, którą wyłożył z własnej kieszeni, aby opuścić Al-Sadd [Aktualizacja 17:58]

Mateusz Doniec

28 maja 2024, 16:48

Mundo Deportivo

52 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona nie ogłosi podpisania umowy z Hansim Flickiem, dopóki kontrakt Xaviego i jego sztabu nie zostanie rozwiązany. Fernando Solanas, przedstawiciel Xaviego, spotkał się dziś rano z klubem, aby poczynić postępy w sprawie, w której Xavi już powiedział, że nie będzie zgłaszał żadnych problemów.

Jak jednak dowiedział się Fernando Polo z Mundo Deportivo, Xavi nie odpuści kwoty, którą wyłożył ze swojej kieszeni, aby wpłacić klauzulę wykupu wynoszącą pięć milionów euro, aby opuścić katarskie Al-Sadd w listopadzie 2021 roku.Xavi miał wówczas kontrakt do 2023 roku, a biorąc pod uwagę niepewną sytuację ekonomiczną Barçy, osobiście wpłacił połowę, czyli 2,5 miliona euro, które teraz zdaniem MD chce odzyskać.

Jednocześnie Xavi zrzekł się swojego wynagrodzenia na następny sezon, ale nie wynagrodzenia swojego sztabu, które jest znacznie niższe niż jego pensja.

Aktualizacja

17:24 Toni Juanmarti (Sport): Barça zwróci Xaviemu 2,5 miliona euro.

17:30 Marta Ramon (RAC1): Xavi zrezygnował z 11 milionów euro należnych mu z tytułu kontraktu. Otrzyma za to 2,5 miliona euro, które musiał wyłożyć ze swojej kieszeni, aby odejść z Al-Sadd w 2021 roku. Sztab otrzyma całe należne wynagrodzenie.

17:33 Ivan San Antonio (Sport): FC Barcelona i Xavi Hernández osiągnęli porozumienie w sprawie rozwiązania kontraktu. Xavi zrezygnuje z pieniędzy za następny sezon, a FC Barcelona zgodzi się na zwrot połowy klauzuli wykupu z Al-Sadd. Porozumienie zostanie oficjalnie ogłoszone w ciągu najbliższych kilku godzin.

17:58 Helena Condis z COPE informuje, że rozwiązanie umowy jest gotowe i brakuje tylko podpisu Xaviego, które nie nastąpi dzisiaj. Sztab szkoleniowy ma otrzymać należne 4 miliony eurro.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie no, oni serio chcą napuścić media na Xaviego?

@Rewolucja123 Jeśli taki był cel, to nie sądzę, aby ktoś miał się za to obrazić na Xaviego :)
« Powrót do wszystkich komentarzy