Mundo Deportivo: Coraz większa rywalizacja w walce o Daniego Olmo

Krystian Cichocki

28 maja 2024, 14:00

Mundo Deportivo

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Dani Olmo jest jednym z celów Barçy do wzmocnienia ataku tego lata. O Hiszpana, który będzie jedną z gwiazd reprezentacji Hiszpanii na nadchodzących Mistrzostwach Europy w Niemczech, pytało wiele klubów, co zwiększa rywalizację w walce o jego transfer. Bayern Monachium, Liverpool, Manchester United i Manchester City wykazały już zainteresowanie podpisaniem kontraktu z zawodnikiem. 26-latek, który zachował klauzulę odejścia, aby móc opuścić Lipsk, gdy odnowił kontrakt nie ukrywa swojego marzenia o powrocie do Barçy, z której odszedł jako młody zawodnik, ale czeka, aż klub z Katalonii wykona pierwszy krok.

Jak pisze Mundo Deportivo, Deco uważa Hiszpana za zawodnika w idealnym wieku do przejścia do dużego klubu i lubi jego wszechstronny profil, dzięki któremu może grać na czterech pozycjach, chociaż ta, na której występował najczęściej w swojej karierze, jest lewe skrzydło. 26-letni zawodnik ma tendencję do schodzenia do środka, zawsze szukając okazji do zdobycia bramki. Od samego początku ma DNA Barçy, ponieważ dorastał w akademii młodzieżowej. Ma charakter, dobry strzał i zdobywa bramki, co pokazał już w reprezentacji narodowej, a to jest coś, co jest wysoko cenione w Barçy.

Blaugrana jest jednak uzależniona od swojej sytuacji finansowej i dlatego znajduje się w wyraźnie niekorzystnej sytuacji w porównaniu z innymi dużymi klubami, które chcą sprowadzić 26-latka. Aby móc podpisać kontrakt z Olmo, Barça musi postarać się, aby LaLiga udzieliła im zgody na powrót do zasady 1:1, a następnie mieć pieniądze, aby móc sobie pozwolić na transfer, którego kwota wyniosłaby 60 milionów euro. Aby tak się stało, Barça musi tego lata sprzedać czołowego zawodnika. Klub pracuje, aby zwiększyć dochody, ale Olmo potrzebuje namacalnych dowodów, aby zobaczyć, że opcja może zostać zrealizowana. Hiszpan jest gotów wykonać swoją część i wierzy, że jeśli poprosi Lipsk o odejście do Barcelony, niemiecki klub da katalońskiemu klubowi ułatwienia płatnicze. Życzeniem Olmo jest gra dla Barçy, ale to klub z Katalonii musi zrobić pierwszy krok.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Są zawodnicy wielozadaniowy i są potrzebni. Muller w Bayernie. Ni to pomocnik, ni to napastnik, żaden drybler, bez szybkości, mało fizyczny, co On tam robił? Był jednym z najważniejszych elementów układanki Flicka ;)

Jego najwiekszą zaletą była by komunikatywnośc z mediami, sedziami itp , jest hiszpanem. Wiecej plusów nie widze , taki sredniak :P

Pewne jest to, że jeżeli Flick będzie miał „coś” do powiedzenia w kontekście składu - a podejrzewam, że to na pewno zawarł w kontrakcie z racji słabszych zarobków, to nie będzie chciał padliny typu olmo czy inny Ferran. U nas od dawna brakowało trenera z dobrą wizją, który by dopasował piłkarza do swojego schematu.

Nic szczególnego do tego egoista

Japierdole ale skrzydła będą ferran i olmo

No ale ma DNA ;)

masakra 20mln bym teraz na niego nie wydał
Przecież Dani Olmo = Ferran Torres na co nam następny ogór w ataku?

celów barcelony ale nie tranera

Tak szuka tych bramek a w sezonie strzelił raptem 4 a w zeszłym 2. No naprawdę postrach obrony z tym schodzeniem do środka. Mam badzeje że Flick jest mądrzejszy niż Deco.

Mamy już piłkarza bez zdefiniowanej pozycji,i nazywa się Ferran Torres (który jest półkę wyżej od hiszpana z lipska).

No to właśnie pokazuje, jak się Deco nadaje do roli, którą pełni.

Ni to skrzydłowy, ni to napastnik, ni to pomocnik. Bez nadzwyczajnej szybkości, dryblingu czy techniki. Każdy wie, że to nie wypali ale i tak sa zainteresowani. Drugi Ferran albo i gorzej.

Dlaczego w klubie tak bardzo cenią piłkarzy schodzących z lewej strony do środka? Nie pamiętam, czy w jakimkolwiek przypadku to wypaliło…jeżeli już to Neymar, którego charakterystyka jest jednak inna, a po nim kto? Coutinho, Griezmann, Felix, nawet Ferran, wszyscy niezbyt sobie radzili. Czy Olmo jest takim talentem, żeby nagle wejść na poziom zbliżony do Neymara?