Sport: João Felix może zostać w Barcelonie, Jorge Mendes nalega na kolejne wypożyczenie

Grzegorz Skowronek

28 maja 2024, 09:30

Sport

46 komentarzy

Fot. Getty Images

Przynależność klubowa João Felixa w przyszłym sezonie to wciąż sprawa otwarta. Kiedy jeszcze Xavi razem z Deco planowali kadrę na kolejny rok, Portugalczyk był na liście piłkarzy, którzy nie będą kontyunować gry w barwach Barçy. Przyjście Hansiego Flicka może odwrócić sytuację. João Felix nie jest piłkarzem, którego Flick za wszelką cenę chciałby mieć w swoim zespole, ale jego agent Jorge Mendes mocno pracuje nad tym, aby otrzymał on kolejną szansę w Katalonii.

João Felix nie był piłkarzem, który zrobił różnicę w dopiero co zakończonym sezonie. Miewał pewne przebłyski, ostatecznie ogólna ocena jego gry i przydatności dla zespołu pozostawia wiele wątpliwości. Xavi nie chciał go w przyszłym sezonie, twierdząc, że należy szukać piłkarza o innym profilu, podczas gdy Deco jasno wskazywał, że potencjał Portugalczyka nie został wykorzystany w pełni.

Atlético Madryt nie widzi João w swoim klubie, a sam piłkarz nie chce przenosić się do Arabii Saudyjskiej ani wracać do Portugalii. Jest przekonany, że może odnieść sukces w Barcelonie, jeśli dostanie więcej zaufania. Jak pisze Sport, Laporta i Deco nadal w to wierzą i uważają, że jest to okazja i długofalowy atut. Agent João Felixa, Jorge Mendes stara się zapewnić jak najlepszą przyszłość dla swojego klienta i nie można wykluczyć, że najbliższy czas Felix spędzi w Barcelonie, jeśli ostatecznie Hansi Flick, który za chwilę będzie ogłoszony nowym trenerem Barçy, wyrazi na to zgodę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi nie liczył na niego i w tym sezonie, to od początku nie był wybór Xaviego, jak na minuty które dostał liczby miał dobre.
Trzeba tylko mu trenera, który na niego postawi.
W przeciwieństwie do Raphinhi potrafi kiwnąć., a tego nam potrzeba.

Mendes wściekły. Ja osobiście chyba wolałbym mieć na karku Fatiego z jednym kolanem niż Joao's
wyjdzie taniej.

Heh, Ziobro zdziwienia, to kto idzie pod nóż żeby zachować Joao's? Christensen, Araujo, czy Raphinha? A może wszyscy?

Może niech napierw trener Flick zobaczy kto jak sie prezetuje i kogo chce a kogo nie ;)

Jeśli mało zarabia to szansę można dać.
Skoro przychodzi nowy trener to szanse na odpalenie rosną.

Jak by nie było to zrobił 16 g/a w tym sezonie. Jeśli znów miałby zostać na wypożyczeniu i z małą pensją, to dlaczego nie? Nie rozpatrywałbym go w roli kogoś kluczowego, raczej jako tanie uzupełnienie składu.

Do rotacji wypożyczenie na dobrych warunkach byloby dobrym rozwiązaniem.

Grajmy dobrą piłkę, zaczną do nas pasować dobrzy piłkarze. Felix miał tyle dobrych meczów co cały zespół. Jeśli mamy grać jak Bayern, to ktoś musi grać Mullera - może Roque, Fermin, Gundo czy właśnie Felix. Sezon jest długi, kontuzje będą. Jeśli można go wziąć tanio na następny sezon, to czemu nie?

Jestem ciekaw jak Flick, ktory chce aby pilkarze zasuwali po boisku, wyrazi zgode na kolejne wypozyczenie techcznego ale pol-leniwego Felixa. Agenci sa bardzo potezni w obecnym systemie pilkarskim.

Może się przydać. Potrafi błysnąć czymś nieszablonowym. Byłby dobrym zmiennikiem wchodzącym koło 60 minuty na zmęczonego przeciwnika. Oczywiście za dobre pieniądze wypożyczyć.

Tylko czy Materace nadal nam go wypożyczą i czy Felix też będzie chciał grać za drobne u nas?

Jestem za tym żeby go wypożyczyć na kolejny sezon . Technicznie to dobry piłkarz. Ciekaw jestem jak Flick by wykorzystał jego umiejętności na boisku. Na wielkie transfery bym nie liczył więc lepiej się skupić na tym co mamy a Felix to dobry grajek

miał parę błysków na jesień, ale to jest kejs Griezmanna - po prostu tu nie pasuje

Kto w tym klubie w końcu rządzi ?

Laporta sprawił że Barcelona jest jeszcze większym pośmiewiskiem niż za czasów Bartomeu, a to wielki wyczyn... Poważnie zastanawiam się czy prezydent Barcelony kontroluje rzeczywistość bo wygląda to bardzo źle.
Takie doniesienia to oscentacyjne naplucie w twarz Flickowi...

bardzo dobrze Panie Mendes, lepszy z pana dyrektor sportowy niz z tych deco i innych, jeszcze bernardo silve i dawina nuneza Panie Mendes poprosimy.

Czy w tym klubie kiedyś będzie normalnie? Ten typ nie ma pozycji, jest bezużyteczny

Mendes to by się mógł odstosunkować od tego klubu - próbuje nas trzymać za jaja tym, że obsługuje m.in. kontrakt Yamala i na mocy tego będzie nam tu upychać swój pozostały szrot

Totalnie niepotrzebny zawodnik, szkoda kasy nawet na to wypożyczenie

Piłkarz słabo pracujący w pressingu oraz defensywie, często odpuszczający na boisku. Kompletnie nie pasuje do filozofii gry Flicka. Zbędny.

To trener decyduje, czy chce zawodnika, a nie Mendes z Laportą.