Sevilla – Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

26 maja 2024, 23:35

7 komentarzy

Sevilla FC

SFC

Herb Sevilla FC

1:2

Herb Sevilla FC

FC Barcelona

FCB

  • Youssef En-Nesyri 31'
  • 15' Robert Lewandowski 
  • 59' Fermín López 

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego pojedynku Barcelony z Sevillą zdaniem Redakcji FCBarca.com? 

Najlepsze: to już (pozytywny) koniec tego sezonu!

Doczekaliśmy końca tego rozczarowującego sezonu. Xavi zamknął swój okres w Barcelonie pozytywnym akcentem. Barcelona pokonała Sevillę, Fermín zdobył swoją 11 bramkę w sezonie, kolejnego gola dołożył Lewandowski, a wysoką formę zademonstrował Pedri, co na pewno ucieszy selekcjonera Hiszpanii. Na spokojnie podsumowując sezon można powiedzieć, że drugie miejsce w lidze z 85 punktami na koncie oraz ćwierćfinał Ligi Mistrzów to przyzwoity wynik. Sama gra pozostawiała jednak wiele do życzenia. Fatalna postawa defensywy przez większość sezonu, wiele kompromitujących porażek i poważne błędy w najważniejszych meczach. W ten sposób trudno walczyć o puchary. Dobrze, że ten sezon dobiegł już końca i można (?) z umiarkowanym optymizmem patrzeć na zupełnie nowy etap – z Hansim Flickiem u sterów. 

Najgorsze: liczba problemów do rozwiązania nie spadła

Pojedynek z Sevillą potwierdził w zasadzie wszystkie problemy Barcelony. Błędy w defensywie, w tym absurdalna wręcz strata Cancelo, problemy z odnalezieniem napastników w polu karnym, niewielka intensywność gry czy nieskuteczny pressing. Hansi Flick będzie musiał znaleźć sposoby, by korzystając z tej samej kadry zmienionej zapewne nielicznymi transferami, stworzyć zespół zdolny do rywalizacji na najwyższym poziomie. Tymczasem teraz czekają nas Mistrzostwa Europy i Igrzyska Olimpijskie, które mogą jeszcze skomplikować pracę niemieckiemu szkoleniowcowi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepsze; Nie złapali kontuzji Yamal i Cubarsi .Koniec trenera. Naprawdę w meczu o pietruszkę mógł dać młodym odpocząć widząc ,że od od kilku meczów już jadą na rezerwie.Dobra gra Pedriego i Fermina ,który grę zawdzięcza " urazom "Gaviego ,FdJ i Pedriego bardziej niż odkryciu Xaviego
Najgorsze; zarząd kontynuuje kupowanie zawodników bez dokładnego wglądu w ich przydatność ( Torres,Raphinia,Garcia).Teraz gdyby mieli kasę kupili by Felixa za 60 mln ?Może Victor Roque przy Flicku zostanie świetnym skrzydłowym ? .Dotychczas człowiek nie do ruszenia ( Araujo )nagle jest zastępowany Martinezem a Kounde (najlepiej zarabiający obrońca) wczoraj dał 3 x D---y za które Cubarsi by się wstydził.
« Powrót do wszystkich komentarzy