Daily Mail: Pep Guardiola zamierza odejść z Manchesteru City po następnym sezonie

Mateusz Doniec

26 maja 2024, 22:05

Daily Mail

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje Jack Gaughan z Daily Mail, oczekuje się, że latem przyszłego roku Pep Guardiola opuści Manchester City. Katalończykowi, który dołączył do klubu osiem lat temu, pozostało 12 miesięcy kontraktu, który według źródeł będzie jego ostatnim na Etihad Stadium.

Według Daily Mail Manchester City daje Guardioli przestrzeń do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości i chce, aby przedłużył kontrakt, ale władze klubu obawiają się jednak, że sezon 2024/25 będzie jego ostatnim. Sam Guardiola niedawno przyznał, że jest bliżej odejścia.

W City rozpocznie się zatem poszukiwanie następcy. Najczęściej wymienianym kandydatem jest obecnie Míchel z Girony, a także Julian Nagelsmann i Xabi Alonso oraz podziwiany przez samego Guardiolę Roberto De Zerbi, który jednak może objąć inny klub już tego lata.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wielki trener na transwery wydane grubo ponad miliard € i raptem jedna gloria w LM szału nie ma

Michel przydalby sie w Barcelonie, ale jestem ciekaw czy bedzie chcial ogejsc po nastepnym. Mamy teraz Flicka i zaleznie jak sie temu ulozy i co klub zrobi za rok. Ogolnie filozofia Michela bardzo pasuje nam i tyle.

Na 10 lat wygrał 1 raz LM. Gdyby to się zdarzyło w Barcelonie to prasa żyć mu by nie dala, a na tym forum wszystkie trollem typu fabregas, volt, Korn, itd. by go po drugim sezonie zwalniały, a zwłaszcza gdyby jeszcze raz wyraził swoją opinię o Lewandowskim, gdy kilka lat temu stwierdził że to jedna z najlepszych klasycznych 9 w historii...

Gdyby został u nas na dłużej wszystko było by dzisiaj inaczej. Nie twierdzę że bez długów i z drużyną marzeń ale na pewno nie gorzej niż jest.

Pewnie już marzy o powrocie do nas. Niech Deco pojedzie do Manchesteru, zwiedzi miasto, zje rybę z frytkami, a my napiszemy, że dogrywa Haalanda i Guardiolę.

Pewnie jakas reprezentacja bo klubowo to wygrał wszystko brakuje tylko MŚ

w której książce były dobrze opisane kulisy tego dlaczego odszedł z Barcelony?

10 lat w City, 4 w Barcelonie. Nie tak to powinno wyglądać.