Daily Mail: Pep Guardiola zamierza odejść z Manchesteru City po następnym sezonie

Mateusz Doniec

26 maja 2024, 22:05

Daily Mail

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje Jack Gaughan z Daily Mail, oczekuje się, że latem przyszłego roku Pep Guardiola opuści Manchester City. Katalończykowi, który dołączył do klubu osiem lat temu, pozostało 12 miesięcy kontraktu, który według źródeł będzie jego ostatnim na Etihad Stadium.

Według Daily Mail Manchester City daje Guardioli przestrzeń do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości i chce, aby przedłużył kontrakt, ale władze klubu obawiają się jednak, że sezon 2024/25 będzie jego ostatnim. Sam Guardiola niedawno przyznał, że jest bliżej odejścia.

W City rozpocznie się zatem poszukiwanie następcy. Najczęściej wymienianym kandydatem jest obecnie Míchel z Girony, a także Julian Nagelsmann i Xabi Alonso oraz podziwiany przez samego Guardiolę Roberto De Zerbi, który jednak może objąć inny klub już tego lata.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

10 lat w City, 4 w Barcelonie. Nie tak to powinno wyglądać.

@Derean Wiele rzeczy nie tak powinny wyglądać w Barcelonie.

@Derean niby tak aczkolwiek w ostatnim sezonie mu trochę waliło w dekiel ( o ile dobrze pamiętam) to wydzwaniał piłkarzy o 3 w nocy żeby sprawdzić czy śpią czy balują.
Może duża presja klubu na wyniki lub może była grupa piłkarzy która lubiła sobie " nieco urwać " tak czy inaczej szkoda

@zenoowity Guardiola zdaje się mówił już kilka razy że w Barcelonie wieczne niezadowolenie i nieprzerwaną krytyka w prasie jest nie do zniesienia. Nic się do dzisiaj nie zmieniło.

@Ronad10 Przez 10 lat z City tylko raz wygrał LM i w sumie nikt nie narzeka. W Barcelonie każde odpadnięcie to tragedia.

@Ronad10 Guardiola odszedł bardziej przez Rosella niż prasę. Zobaczymy ile wytrzyma Flick mam nadzieję, że długo i kibice dadzą mu pracować w spokoju.

@Derean @bartekvisca Wydaje mi się, że skoro Guardiola przejął City w 2016 roku, a teraz mamy 2024, to jest 8 lat, a nie 10. Co wy mieliście z matematyki?

@Pawlak1992 Ok, zaufałem koledze wyżej.
« Powrót do wszystkich komentarzy