Barça Atlètic kończy sezon zwycięstwem po golu w 99. minucie meczu [WIDEO]

Dawid Lampa

25 maja 2024, 21:13

4 komentarze

Barça Atlètic w ostatniej kolejce trzeciej ligi wygrała na wyjeździe 2:1 z drugą drużyną Celty Vigo po golu Unaia Hernándeza w 99. minucie spotkania. Zespół Rafy Márqueza kończy sezon na trzecim miejscu w tabeli i zagra w play-offach o Segunda División.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Celty B, która już w 8. minucie wyszła na prowadzenie po golu Fernando Lópeza. Na odpowiedź Barçy Atlètic musieliśmy poczekać do drugiej połowy, a konkretnie do 49. minuty, w której na listę strzelców wpisał się Pau Víctor. 22-letni Hiszpan pokonał bramkarza rywali strzałem lewą nogą po podaniu Daniego Rodrígueza.

W 84. minucie bramkarz Celty B doznał kontuzji i nie mógł kontynuować gry, przez co między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola. Do drugiej połowy doliczono 12 minut przez, wymuszoną właśnie tym zdarzeniem, przerwę w grze. Na trzy minuty przed końcem meczu do siatki rywali trafił Unai Hernández, zapewniająć Barçy Atlètic trzy punkty.

Celta Vigo B 1:2 Barça Atlètic
1:0 Fernando López 8'
1:1 Pau Víctor 49'
1:2 Unai Hernández 90+9'

Wynik 2:1 sprawia, że druga drużyna Barcelony wylądowała na trzecim miejscu w tabeli. Bezpośredni awans i wygranie ligi już wcześniej wywalczyło sobie Deportivo La Coruña. Na drugiej pozycji znalazł się Gimnàstic Tarragona, który zdobył tyle samo punktów, co Barça (70), ale wypadł lepiej w spotkaniach bezpośrednich, wygrywając oba mecze.

Tak prezentują się pary półinałowe baraży o Segunda División:

• Celta Vigo B - Málaga
  • Ceuta - Gimnàstic Tarragona
  • UD Ibiza - Barça Atlètic
  • Ponferradina - Córdoba

W ewentualnym finale piłkarze Rafy Márqueza mogą zagrać z wygranym z pary Ponferradina - Córdoba. Półfinał baraży o drugą ligę zostanie rozegrany 1 lub 2 czerwca, a ewentualny finał tydzień później, tj. 8 lub 9 czerwca.