Marc-André ter Stegen nie zdobędzie Trofeo Zamora

Dawid Lampa

25 maja 2024, 22:30

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Do ostatniej kolejki LaLigi trwała rywalizacja o Trofeo Zamora dla bramkarza z najniższą średnią wpuszczonych bramek w tym sezonie. Przed weekendem pisaliśmy o tym, że Marc-André ter Stegen ma jeszcze szansę na to trofeum. Dzisiejsze czyste konto Unaia Simóna sprawiło, że to bramkarz Athletiku zdobędzie tę nagrodę.

Przed 38. kolejką ligową na prowadzeniu w rywalizacji o Trofeo Zamora był Unai Simón ze średnią straconych goli wynoszącą 0,94. Marc-André ter Stegen przy ewentualnym czystym koncie w jutrzejszym meczu z Sevillą osiągnąłby średnią w wysokości 0,93, co dałoby mu prowadzenie. Jednak bramkarz Athletiku zachował dziś czyste konto w starciu Athletiku z Rayo Vallecano, przez co jego średnia spadła do liczby 0,92 (33 stracone gole w 36 meczach). Z tego powodu trofeum dla bramkarza z najniższą średnią wpuszczonych bramek trafi w ręce (a raczej rękawice) Unaia Simóna. Gratulacje!

Dziś na 99,9% zakończyła się również rywalizacja o Trofeo Pichichi dla najlepszego strzelca LaLigi w sezonie 2023/24. Artiom Dowbyk (24 gole) wyprzedził wczoraj Alexandra Sorlotha (23) o jednego gola. Norweg nie odpowiedział dziś żadnym trafieniem, gdyż był zmuszony opuścić boisko w meczu Villarrealu z Osasuną z powodu kontuzji w 17. minucie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

5 goli w 9 minut się da to i 6 w ciągu całego meczu też;P

@KluivertFCB Zastanawialem się, czy dopisać do artykułu: „…na 99,9% (bo Robert Lewandowski może strzelić 6 goli przeciwko Sevilli)”, ale tym razem zachowałem powagę.

@KluivertFCB Xavi na to nie pozwoli i ściągnie Lewego jak będzie miał 5 bramek .
« Powrót do wszystkich komentarzy